Wkrętak z grzechotką Wera i uchwytem do bitów

Wśród tegorocznych nowości firmy Wera, producenta narzędzi ręcznych klasy premium, jest wkrętak z grzechotką i uchwytem do bitów.

10-stopniowa grzechotka

Wkrętak z grzechotką wyposażono w mechanizm grzechotkowy mieszczący się całkowicie w uchwycie. Pracuje on w dwóch kierunkach i jest 36-zębny, co oznacza, że jego kąt obrotu wynosi 10°. Kierunek pokręcania zmienia się wygodnym w obsłudze pierścieniem sześciokątnym, który także uniemożliwia staczanie się narzędzia po powierzchniach pochyłych. Taka konstrukcja rękojeści wkrętakowej umożliwia szybką pracę, bez konieczności wyjmowania bita z łba śruby czy

wkrętu i ponownego jego wkładania w gniazdo napędowe. Co więcej, omawiana rękojeść umożliwia szybkie pokręcania i dzięki temu przyspiesza prace montażowe i demontażowe.

Ergonomiczna rękojeść typu Kraftform Kompakt

Prezentowany wkrętak z grzechotką wyposażone jest w 2-komponentowy uchwyt typu Kraftform Kompakt, który ma twarde i miękkie strefy. Pierwsze umożliwiają szybki montaż, a drugie pozwalają na przenoszenie wysokich momentów obrotowych. Rękojeść ma dwa wykonania różniące się uchwytami na bity 1/4″. W pierwszym zastosowano magnetyczny uchwyt 838 RA S z gniazdem 6-kątnym 1/4”, a w drugim – uchwyt 838 RA-R M typu Wera Rapidaptor. Wyposażony jest on w łatwy w obsłudze mechanizm szybkomocujący. Oba uchwyty przeznaczone są do mocowania bitów z chwytami C 6,3 lub E 6,3 wykonanych zgodnie z normą DIN ISO 1173. Prezentowane grzechotkowe rękojeści wkrętakowe dostępne są pojedynczo oraz w zestawach 14- lub 15-sztukowych zawierających różnego rodzaju bity.

pins

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments