WKRĘTAK DREL CON-EAS-1301

Jest urządzeniem, które wyposażono w poręczny magazynek na bity podobny do bębenka stosowanego w rewolwerach. Do każdego z sześciu gniazd możemy załadować końcówki wkrętakowe o długości 25 mm, z których najczęściej korzystamy.

Wkrętak Drel CON-EAS-1301, oprócz bębenkowego magazynka, ma mechanizm szybkiej wymiany bitów. Aby wymienić końcówkę w czasie pracy, należy odciągnąć osłonę zasobnika do przodu. Zwalnia to blokadę i automatycznie chowa używany bit do środka. Następnie obracamy zasobnik do momentu odnalezienia potrzebnej końcówki, odciągamy osłonę do tyłu i bit zostaje zmieniony oraz zablokowany.

 

Ciekawym rozwiązaniem, które skrywa wkrętak CON-EAS-1301, jest w pełni automatyczny system blokowania wrzeciona (auto-lock). Unieruchamia on wrzeciono, kiedy wkrętak

nie jest włączony i umożliwia ręczne wkręcanie. Jest to bardzo przydatne rozwiązanie np. podczas luzowania mocno dokręconych wkrętów. Ręcznie bowiem możemy zaaplikować znacznie większy moment obrotowy i poluzować połączenie, aby za chwilę uruchomić wkrętak i zdemontować sprawnie wkręt, korzystając z obrotów maszyny. Urządzenie oferuje nam prędkość obrotową 230/min i moment o wartości 4,5 Nm. Zasilane jest jonowo-litowym akumlatorem 1,5 Ah.

HB

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar