WKŁADY PIANKOWE LEANFOAM DO TABLIC CIENI

LeanCraft, chcąc umożliwić uporządkowanie narzędzi wykorzystywanych w warsztatach i zakładach przemysłowych, oferuje pod marką LeanFoam wkłady piankowe do tablic cieni. Użytkownicy mogą wybierać spośród wielu wersji pianek wkład najbardziej odpowiedni dla siebie.

Korzyści z używania wkładów piankowych LeanFoam

Ich podstawowym zadaniem jest umożliwienie łatwego wykonania tablicy cieni, która z kolei służy do uporządkowania naszego parku narzędziowego, głównie narzędzi ręcznych i różnego typu akcesoriów. Porządek – jak wiadomo – jest podstawą dobrej organizacji pracy, przyczynia się do zwiększenia jej efektywności, zmniejszenia kosztów itp. Wykonana

z pianki LeanFoam tablica cieni ułatwia też kontrolę wzrokową obszaru roboczego. Dzięki niej możemy m.in. łatwo zauważyć brak potrzebnego narzędzia, który może być np. spowodowany jego zagubieniem. Pozwala ona też na wstępną wzrokową ocenę stanu narzędzi, ich kompletacji itp. Jak widać, korzyści ze stosowania tablic cieni wykonanych z wkładów piankowych LeanFoam są różnorakie, nie sposób tu wszystkich wyliczyć i omówić.

Rodzaje i zastosowania wkładów piankowych LeanFoam

W ofercie marki LeanFoam wkłady do tablic cieni wykonane są z trzech kolorystycznie różniących się klejonych pianek 4-warstwowych o grubości ok. 10 mm i gęstości ok. 20 kg/m3. Wierzchnią warstwę każdej z nich stanowi pianka grafitowa, zaś 3 spodnie – biała, niebieska lub grafitowa. Uwzględniając kolor 3 spodnich warstw pianek, marka LeanFoam nazywa produkowane przez siebie wkłady do tablic cieni grafitowymi, niebieskimi lub białymi. Mają one grubość ok. 40 mm i dostępne są one w trzech podstawowych wymiarach: 580 × 480 mm, 380 × 315 mm oraz 355×270 mm. Dobrano je w sposób przemyślany, aby ułatwić użytkownikom narzędzi wykorzystanie najbardziej popularnych wymiarowo szuflad i walizek oraz skrzynek na narzędzia. Pierwszy z nich pasuje do szuflad wózków narzędziowych wykorzystywanych powszechnie w warsztatach i serwisach mechanicznych, np. samochodowych, drugi – do walizkowych skrzynek narzędziowych L-BOXX, w które pakuje swoje elektronarzędzia i akcesoria wielu producentów, w tym także bardzo popularny Bosch, zaś trzeci – do skrzynek narzędziowych standardu Festool, tzw. Systainerów, które wykorzystują tak popularni producenci elektronarzędzi, jak Makita, Mafell, Metabo, HiKOKI (dawniej Hitachi) i inni. Skrzynek standardu L-BOXX i Systainerów używa się także do przechowywania narzędzi, a także w zabudowach samochodów serwisowych i przeznaczonych do transportowania sprzętu służącego do wykonywania specjalistycznych prac prowadzonych w terenie, na budowach itp. Jak widać, możliwości zastosowania wkładów piankowych LeanFoam są ogromne.

Wykonanie tablic cieni z wkładów piankowych LeanFoam

Najpierw narzędzia układamy na wkładzie piankowym LeanFoam tak, jak chcemy, żeby były rozmieszczone w szufladzie czy skrzynce narzędziowej. Następnie obrysowujemy je markerem, wytrasowując ich kontury na piance. Teraz możemy przystąpić do wycięcia zewnętrznych boków zagłębień na narzędzia. Wykonujemy je nożem po wytrasowanych liniach, tnąc na głębokość ok. 10 mm. Przecinamy więc wyłącznie wierzchnią warstwę pianki. Dzięki temu łatwo odrywamy wycięty jej kawałek i otrzymujemy wyprofilowane zagłębienie na narzędzie.
Marka LeanFoam do swoich pianek oferuje specjalnie dobrany zestaw narzędzi przetestowanych i sprawdzonych w wykonywaniu tablic cieni. W jego skład wchodzą nóż do cięcia Tajima z 9 stałymi ostrzami wymiennymi oraz marker Lyra. Korzystając z tego zestawu, można sprawnie wyciąć we wkładzie piankowym zagłębienia na narzędzia i przekształcić go w użyteczną tablicę cieni.

loading="lazy" width="1100" height="619" src="https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2021/11/LeanFoam-6.jpg" alt="" class="wp-image-105704" srcset="https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2021/11/LeanFoam-6.jpg 1100w, https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2021/11/LeanFoam-6-300x169.jpg 300w, https://portalnarzedzi.pl/wp-content/uploads/2021/11/LeanFoam-6-360x203.jpg 360w" sizes="(max-width: 1100px) 100vw, 1100px"/>
pins