WKŁADY KLEJOWE YATO YT-82430

Do oferty marki YATO dołączyły wkłady klejowe przeznaczone do stosowania w pistoletach klejących, dostępne w szerokiej gamie kolorów.

 

Jedną z największych zalet kleju poliuretanowego jest wszechstronność zastosowań – klei on nie tylko drewno, skórę, tkaniny, papier i tekturę czy tworzywa sztuczne, ale również gładkie materiały, takie jak szkło, ceramika, marmur, metal. Nowe kleje termotopliwe YATO o średnicy 11 mm dostępne są w rozmiarach 200 i 300 mm. Bezbarwne wkłady YT-82430 o długości 300 mm przeznaczone są przede wszystkim dla użytkowników profesjonalnych. Ich niestandardowa, większa długość umożliwia dłuższą pracę i zmniejsza częstotliwość wymiany na nowe. Generuje to wymierne oszczędności czasu oraz kosztów

powstałych wskutek wycieku kleju. Wkłady klejowe YATO o długości 200 mm występują aż w ośmiu kolorach (bezbarwne, białe, czarne, czerwone, niebieske, zielone, żółte, brązowe) i polecane są m.in. w motoryzacji, meblarstwie, florystyce.

yt-82434_opak

Wkłady klejowe YATO topią się w temperaturze ok. 85°C, temperatura ich pracy wynosi od 170 do 200°C, a czas wiązania to ok. 20–30 s. Siła połączenia klejem poliuretanowym YATO wynosi ok. 6000 mPas – to nawet 8-krotnie więcej od połączenia zwykłym klejem. Klej poliuretanowy jest wodoodporny i dlatego można go stosować w wilgotnych i mokrych pomieszczeniach, a także na zewnątrz. Jego dużym atutem jest stabilność temperaturowa od -40 do +100°C, a także łatwe usuwanie po podgrzaniu, np. opalarką. Kolorowe wkłady YATO dostępne są w opakowaniach po 5 szt., a wkłady bezbarwne o długościach 200 i 300 mm – w opakowaniach kilogramowych.

Marek Pudło
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar