WIS dołączył do sieci Megapartner

Do Programu Partnerskiego LŁ dołączyła firma WIS – przedsiębiorstwo, które od ponad dekady zaopatruje profesjonalistów w najwyższej jakości elektronarzędzia. Siedziba firmy i salon sprzedaży mieszczą się w Tarnowie przy ul. Przemysłowej 27.

 

Już sama lokalizacja jest bardzo dużym atutem przedsiębiorstwa. Ulica, przy której znajduje się salon, od lat jest miejscem, gdzie koncentruje się działalność handlowa regionu. To tutaj specjaliści udają się w pierwszej kolejności, kiedy chcą zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt. Dlatego właściciele – Janusz Wantuch i Grzegorz Sipiora – w kilka miesięcy po powstaniu sklepu (2001 r.) przenieśli go tu z

innej lokalizacji. – Od początku zakładaliśmy, że sklep musi znajdować się w tej okolicy – informuje Janusz Wantuch. – Jednak znalezienie odpowiedniego lokalu do wynajęcia zajęło nam kilka miesięcy. Teraz chcielibyśmy pójść dalej i zakupić tutaj działkę, na której moglibyśmy wybudować własny obiekt.
Janusz Wantuch – prezes firmy od wielu lat związany jest z branżą narzędziową. Jego wiedza i doświadczenie z tego zakresu zaowocowały rozwinięciem własnego biznesu, który prowadzi wraz z siostrzeńcem. – Mimo sporej różnicy wieku nasza współpraca z wujem zawsze układała się znakomicie – podkreśla Grzegorz Sipiora. – W sposób bardzo naturalny ukształtował się pomiędzy nami podział kompetencji w firmie, a różnice poglądów w kwestiach handlowych pozwalają nam elastycznie podchodzić do klientów. Kompleksowość oferty, najwyższa jakość sprzedawanych produktów, partnerskie, a wręcz przyjacielskie podejście do klienta, natychmiastowa reakcja na ich problemy oraz błyskawiczna decyzyjność w kwestii reklamacji pomogły nam szybko rozwinąć biznes. Klienci cenią również to, że zawsze mogą u nas liczyć na profesjonalne doradztwo i dobór odpowiednich do ich potrzeb narzędzi. Zarówno właściciele, jak i pracownicy firmy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje, regularnie uczestniczą w szkoleniach produktowych marek, którymi handlują. Oferta WISU obejmuje głównie elektronarzędzia, ale użytkownicy zaopatrzą się tutaj również w spalinowe maszyny budowlane, kompresory oraz spalinowe maszyny ogrodowo-leśne. Firma prowadzi sklep stacjonarny i opiera się na lokalnych klientach z branży budowlanej oraz przemysłu. Detaliści stanowią niewielki procent odbiorców (5%).
WIS prowadzi również serwis elektronarzędzi i urządzeń spalinowych, ale każdy z pracowników potrafi wykonać drobne naprawy, czy wymienić części. – Wiele rzeczy załatwiamy od ręki. Może są to drobnostki, ale mają one duży wpływ na zdobywanie lojalności odbiorców. Towar jest wszędzie taki sam, wygrywa się podejściem do klienta, szacunkiem do jego pracy i jego czasu – podkreśla Janusz Wantuch. Serwis naprawia właściwie wszystkie maszyny, do których dostępne są na rynku części zamienne. – Prowadzimy także wypożyczalnię wybranych urządzeń. Stali klienci mogą liczyć na maszyny zastępcze – dodaje Grzegorz Sipiora.
Z LŁ firma WIS współpracuje od początku swojej działalności: – Początkowo w naszej ofercie mieliśmy tylko opalarki Steinela oraz kleje termotopliwe z portfolio LŁ – mówi Janusz Wantuch. – Ale w miarę jak rozszerzali gamę swoich marek, my również wprowadzaliśmy je do naszego sklepu. Bardzo sobie cenimy tę współpracę za kompleksowość oferty, elastyczność w podejściu do nas jako do klienta oraz bezpieczeństwo transakcji. Dlatego cieszymy się, że mogliśmy dołączyć do sieci punktów Megapartner.
Program Partnerski LŁ ma na celu rozwinięcie sieci partnerów handlowych tej firmy. Wrocławski dystrybutor zapewnia punktom Megapartner wszechstronne wsparcie i priorytetowe traktowanie na każdym etapie procesu obsługi i współpracy. Dariusz Kapek – dyrektor handlowy firmy – podkreśla, że do programu zapraszane są przede wszystkim punkty z ugruntowaną pozycją na lokalnym rynku i dużym doświadczeniem w branży: – Ale szczególnie chętnie zapraszamy do niego przedsiębiorstwa, z którymi mamy wieloletnie, pozytywne relacje handlowe. WIS zdecydowanie należy do tej grupy. Doceniamy u nich przede wszystkim doświadczenie, wysoką jakość obsługi klienta, rzetelne podejście do przekazu informacji i dociekliwość. To parner, który umożliwia nam doskonalenie własnego biznesu
konkluduje Dariusz Kapek.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar