Wihą zakręceni

W co warto wkręcać się w obecnych czasach? Na to pytanie mogą z pewnością odpowiedzieć uczestnicy wrześniowej konferencji w Otrębusach, którą zorganizowała Wiha Polska pod takim właśnie tytułem. Około 50 przedstawicieli partnerów handlowych z rejonu Polski centralnej wzięło czynny udział w spotkaniu, podczas którego mowa była o  „wkręcaniu”, czyli zaangażowaniu i odpowiednim wykorzystaniu narzędzi Wiha w przemyśle.

To, co było niewątpliwą wartością tego spotkania, to część warsztatowa, która odbyła się po południu i która przyniosła oczekiwaną ze strony partnerów informację zwrotną. Zanim jednak do warsztatów doszło, gość specjalny konferencji – Ronny Lindskog, członek zarządu i zarazem dyrektor sprzedaży

i marketingu na Europę Wiha Werkzeuge – przywitał wszystkich serdecznie, wyrażając radość ze spotkania, dzięki któremu obie strony mogły się poznać lepiej. W swojej krótkiej przemowie wspomniał o obecnych kierunkach inwestycyjnych firmy Wiha.

 

Od lewej: Dražen Markešić – prezes zarządu Wiha Polska, oraz Ronny Lindskog – członek zarządu i dyrektor sprzedaży
oraz marketingu na Europę Wiha Werkzeuge


Inwestuje ona w moce produkcyjne, nowe produkty i w rozwój marketingu oraz sprzedaży. Ronny Lindskog podkreślił, że pozwoli to zachować pozycję lidera w segmencie narzędzi ręcznych oraz jednocześnie potwierdza, iż Wiha była i jest stabilnym partnerem biznesowym. Przemowę  Ronny Lindskoga uzupełnił rysem historycznym firmy Dražen Markešić, prezes zarządu Wiha Polska. Wiha jest jednym z wiodących światowych producentów bardzo wysokiej jakości narzędzi ręcznych. Firma, założona w Wuppertalu w Niemczech przez Williego Hahna, produkowała początkowo tylko wkręty i nakrętki. Od 1947 r. skoncentrowała się na wytwarzaniu narzędzi do wkręcania, nie poprzestając jednak na tym i poszukując nowych wyzwań w różnych segmentach produktowych. Wiha swoją siedzibę obecnie ma w Schonach w Schwarzwaldzie, gdzie znajduje się także jej główny zakład produkcyjny. Narzędzia Wiha produkowane są także w dwóch zakładach w Niemczech oraz w Szwajcarii, Polsce oraz Wietnamie, gdzie niemiecka firma ma po jednej fabryce. Jej spółki-córki i własne filie handlowe sprzedają narzędzia w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Polsce, Danii, Kanadzie, Tajlandii, Singapurze i Chinach – w sumie  w ponad 50 krajach.

Wojciech Gradowski – koordynator sprzedaży Wiha Polska, podczas swojego wystąpienia

Co się zemści, a co nie…
Wiha oferuje wiele szczególnych rozwiązań, które są przeznaczone dla różnych gałęzi przemysłu. Wojciech Gradowski, koordynator sprzedaży Wiha Polska, przedstawił argumenty sprzedażowe, które brane są pod uwagę przez zakłady przemysłowe przy zakupie narzędzi. – To, na co warto zwrócić uwagę – podkreślał Wojciech Gradowski  – to fakt, że nie tylko cena gra ważną rolę przy podejmowaniu takich decyzji. Na narzędziach nie można oszczędzać, bo to się zemści obniżeniem jakości wyrobów i usług, jak też zwiększeniem kosztów firmy wynikających z przestojów oraz konieczności zakupienia dodatkowego sprzętu, który np. pozwoli dokończyć wcześniej zakontraktowane prace. Wiha od 70 lat tworzy innowacyjne narzędzia dla przemysłu oraz profesjonalistów i posiada wiele patentów oraz rozwiązań umożliwiających efektywne prowadzenie prac i uzyskanie bardzo dobrych rezultatów jakościowych. Te narzędzia są odpowiedzią na potrzeby profesjonalnych użytkowników.


Arnold Kińczyk, koordynator sprzedaży Wiha Polska, opowiedział o narzędziach dynamometrycznych

 

Wojciech Gradowski podkreślał, że utrzymywanie bezpośredniego kontaktu z wykonawcami dostarcza autorom projektów narzędzi informacji na temat problemów technicznych, z jakimi fachowcy borykają się na co dzień. Pomaga to w tworzeniu narzędzi ułatwiających pracę. – Nasze prototypy są testowane przez użytkowników z przemysłu i rzemiosła, a w gotowych wyrobach uwzględniamy ich uwagi i oceny – stwierdził Wojciech Gradowski. – Można więc powiedzieć, że narzędzia marki Wiha są w zasadzie gotowymi rozwiązaniami problemów technicznych – bazą jest tu doświadczenie profesjonalistów i informacje dotyczące ergonomii pracy. Nasze narzędzia ułatwiają pracę i zwiększają jej wydajność. Dzięki uwzględnionym uwarunkowaniom ergonomicznym, chronią użytkowników przed kłopotami ze zdrowiem. Będąc tak skonstruowane nie powodują też szkód w

obrabianych elementach czy przestojów w produkcji, co oznacza, że mają pozytywny wpływ na zmniejszenie kosztów produkcji. Używający ich pracownicy cenią je również za dużą wytrzymałość oraz wysoką jakość.

Dynamometria niejedno ma imię, a branża IT duży potencjał
– Wkręcanie z określonym momentem obrotowym staje się podstawowym wymaganiem w coraz większej liczbie branż: począwszy od motoryzacji, przez urządzenia solarne i klimatyzacyjne oraz obróbkę skrawaniem, a skończywszy na urządzeniach AGD, elektronice, komputerach oraz produktach typu hobby. Powodem tego – podkreślał Arnold Kińczyk, koordynator sprzedaży Wiha Polska – jest zapewnienie użytkownikom bezpieczeństwa oraz eliminacja awarii spowodowanych wadliwym montażem czy serwisowaniem. Od lat specjalizujemy się w projektowaniu i produkcji narzędzi dynamometrycznych – mówił Arnold Kińczyk. – Potwierdza to szeroki asortyment wkrętaków dynamometrycznych o stałym (Fix) lub zmiennym (Vario) momencie, np.: Wiha iTorque, Wiha TorqueVario®-S, Wiha TorqueVario®-S TR, Wiha TorqueFix® TR, które są dostępne w wersjach izolowanych (VDE) i antystatycznych (ESD), oraz motylkowych kluczy Wiha TorqueFix®-Key.


 

Arnold Kińczyk szczegółowo przedstawił podczas spotkania parametry techniczne narzędzi dynamometrycznych Wihy oraz możliwe pola ich zastosowań w przemyśle, usługach i rzemiośle.
Jedną z takich branż jest z pewnością rynek usług IT. Można było sobie to uświadomić dzięki prezentacji Andrzeja Sowińskiego, prezesa Lenovo Polska, który był gościem specjalnym warsztatów. Rosnący dynamicznie segment IT w Polsce niesie ze sobą duże wyzwania, ale także rodzi potrzeby. Z pewnością, odnosząc je do rynku narzędziowego, jest to zapotrzebowanie na specjalistyczne narzędzia służące do serwisowania coraz bardziej zminiaturyzowanego sprzętu.

 

Dlatego Wojciech Gradowski w kolejnej odsłonie spotkania poświęcił narzędziom ESD nieco więcej czasu, tłumacząc najpierw zebranym, że ładunki elektrostatyczne występują powszechnie i przeważnie ich nie zauważamy. – W życiu codziennym nam nie szkodzą, ale w przypadku urządzeń elektronicznych mogą spowodować zniszczenie ich elementów, czego skutkiem jest wadliwa praca sprzętu lub całkowita jego awaria – podkreślił Wojciech Gradowski. – Dlatego producenci i profesjonalni serwisanci, w tym również elektroniki samochodowej, stosują metody eliminujące ładunki elektrostatyczne. Są to m.in. strefy EPA, specjalne ubrania oraz odpowiednie narzędzia antystatyczne (ESD). W projektowaniu i wytwarzaniu takich narzędzi mamy duże doświadczenie. Produkty Wiha ESD są testowane zgodnie z normą DIN IEC 61340-5-1, a więc odznaczają się rezystancją powierzchniową 1 MΩ – 1 GΩ (106-109 Ω) i przejściem ładunku od 1000 do 100 V trwającym krócej niż 2 s. Oferujemy wkrętaki, wkrętaki dynamometryczne, suwmiarki, szczypce, pincety ESD.

 Wojciech Gradowski szczegółowo omówił te grupy narzędzi, podkreślając również kompetencje oraz elastyczność oferty marki Wiha w tym segmencie rynku. Zwrócił też uwagę, że ich sprzedaż wiąże się z rozszerzeniem grupy klientów firm dystrybuujących narzędzia i na pewno przyczyni się do zwiększenia wolumenu sprzedaży każdego z partnerów.


Wiedzę trzeba czuć…
W drugiej części konferencji odbyły się zajęcia praktyczne na czterech stanowiskach pokazowych, podczas których uczestnicy wypróbowali narzędzia Wihy

i wzięli udział w konkursach sprawnościowych. To był czas poświęcony nie tylko na poznawanie produktów w specjalny sposób, ale także na odbiór informacji zwrotnej od uczestników na temat produktów, logistyki i innych ważkich tematów. Warsztaty zakończyło wręczenie nagród zwycięzcom i upominków specjalnie zaprojektowanych z okazji tej uroczystości. Na zakończenie Dražen Markešić, prezes Wiha Polska, podziękował przybyłym za aktywny udział w zajęciach oraz życzył owocnej współpracy z firmą Wiha.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments