WIERTNICA DIAMENTOWA YATO YT-81980

Najnowsza wiertnica diamentowa YATO YT-81980 przeznaczona jest do wiercenia na sucho i mokro, zarówno z ręki, jak i z wykorzystaniem specjalnego stojaka zawartego w zestawie.

YATO YT-81980 napędzane jest potężnym silnikiem o mocy 2200 W (maks. prędkość obrotowa 1200 min-1) z miedzianym uzwojeniem, który ma zabezpieczenie przed przegrzaniem i sprzęgło zapewniające wiercenie z ręki bez ryzyka obrażeń w przypadku zaklinowania korony. Elektronarzędziem można pracować z koronami o średnicach 30-180 mm. Osprzęt mocuje się na gwintowanym wrzecionie o średnicy 1 i 1/4″.

Wiertnica ma system chłodzenia koron z wężem do doprowadzenia wody chłodzącej. Można go podłączyć do sieci wodociągowej lub hydronetki za pomocą węża ogrodowego 1/2″ . Przepływ wody reguluje się za pomocą zaworu. Jak już wspomnieliśmy, wiertnicą YATO można wiercić z ręki. Tak pracujący operator ma do dyspozycji uchwyt główny pokryty okładziną antypoślizgową ze zintegrowanym włącznikiem zasilania z blokadą do pracy ciągłej, jak też uchwyt pomocniczy mocowany z przodu na szyjce. Do wiercenia koronami o większych średnicach marka YATO oferuje specjalny stojak mocowany kotwami do obrabianej powierzchni i wyposażony w kolumnę zębatkową do płynnej regulacji głębokości wiercenia.

Marek Pudło

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar