Wiertła udarowe (część IV). Wiertła udarowe SDS-plus

Wiertła udarowe SDS-plus przeznaczone są do wykonywania otworów o średnicach od 4 do 32 mm i głębokości od 110 do 1000 mm.

Posiadają one od dwóch do pięciu ostrzy. Profesjonalne wykonania tych wierteł mają główkę wyposażoną w płytkę z węglików spiekanych ze specjalnym kształtem ostrza oraz rowki spiralne (przeważnie 2-zwojne, 2+2-zwojne lub 4-zwojne) w celu zwiększenia szybkości i efektywności odprowadzania urobku. Płytka z węglików spiekanych jest głęboko osadzona w rdzeniu, wystaje tylko jej końcówka.

Połączono ją z korpusem jedną z wymienionych wyżej technologii lutowania. W przypadku wierteł

z 5-ostrzową główką węglikową, jak już wspomnieliśmy, mocuje się ją do korpusu technologią łączenia dyfuzyjnego. Wiertła SDS-plus mają płytki wykonane w zależności od klasy narzędzia z odpowiednio zoptymalizowanej mieszanki węglików, o czym wspominaliśmy wyżej. Ostrza płytki posiadają szpiczaste zakończenie, które ułatwia centrowanie osi otworu i umożliwia szybkie wiercenie nawet w zbrojonym betonie. Są one więc ukształtowane dynamicznie, tak jak ostry szpicak. Dlatego zagłębiają się łatwiej i kruszą więcej materiału. Dzięki temu zwiększono wydajność wiercenia takim wiertłem w porównaniu do tradycyjnych wykonań tychnarzędzi.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIERTŁA DO GRESU YATO

Najnowsza seria wierteł do gresu YATO przeznaczona jest do stosowania w szlifierkach kątowych. Mogą one pracować z maksymalną prędkością 12.200 obr./min.

 

Nową linię osprzętu tworzy siedem wierteł do gresu (indeksy od YT-60441 do YT60447) o rozmiarach od 6 do 68 mm. Diamentowe wiertła YATO przeznaczone są do precyzyjnego i czystego wiercenia na sucho we wszelkiego rodzaju twardych materiałach budowlanych, które wymagają precyzyjnej i delikatnej obróbki, np. gresie, ceramice, porcelanie i kompozytach. Umożliwiają one wycinanie otworów np. pod elementy dekoracyjne, montaż instalacji czy odpływów. Stalowy korpus wierteł ma krawędź powlekaną wysokiej jakości diamentem metodą lutowania próżniowego, co pozwala na szybkie i precyzyjne

cięcie bez szczerbienia obrabianych materiałów. Wydajne chłodzenie i skuteczne usuwanie urobku jest realizowane przez specjalny otwór znajdujący się w bocznej części każdego wiertła.

 

Marek Pudło

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
copyright 2025 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu