MENUMENU
MENUMENU

Wiertła udarowe (część III). Rodzaje wierteł udarowych

Obecnie produkuje się trzy podstawowe rodzaje narzędzi udarowych służących do wiercenia w betonie i kamieniu: wiertła spiralne z uchwytami walcowym, SDS-plus, SDS-max, SW 13, SW 19 oraz wieloklinowym, wiertła przebiciowe (spiralno-koronkowe) SDS-max i wieloklin oraz koronkowe SDS-plus i SDS-max.

Udarowe wiertła spiralne z uchwytem walcowym wytwarza się w zakresie średnic od 3 do 30 mm, a z uchwytem SDS-plus – 4-32 mm, z uchwytem SDS-max – 12-52 mm, uchwytem SW 13 – 16-44 mm, uchwytem SW 19 – 16-50 mm. Wiertła przebiciowe służą do wykonywania otworów o średnicy 40-80 mm, a koronkowe – od

40 do 155 mm.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar

Ściągacze FORZA

Powstała w 1967 roku FORZA była pierwszą w Hiszpanii firmą specjalizującą się w produkcji ściągaczy. Obecnie posiada ona 48-letnie doświadczenie na rynku lokalnym, jak i międzynarodowym.

FORZA odpowiada za projekt, produkcję oraz sprzedaż wysokiej jakości produktów. Wysoko ceni sobie współpracę z klientem oraz wychodzi naprzeciw jego potrzebom. Wysoka jakość produktów w połączeniu z konkurencyjnością ceną sprawia, że FORZA jest doskonałym wyborem dla klientów zainteresowanych narzędziami ściągającymi. Zespół projektowo-badawczy FORZA liczy 50 wysoko wykwalifikowanych osób, które nie tylko opracowują narzędzia, ale także tworzą i wprowadzają liczne innowacje, ułatwiające i przyśpieszające bezpieczną pracę ściągaczami FORZA.

 

Hiszpański producent eksportuje do

50 państw, m.in. do wszystkich krajów Unii Europejskiej, Ameryki Południowej, Afryki Północnej oraz państw Azji. Jest również liderem na rynku hiszpańskim.
Kluczem do sukcesu firmy jest nieustanny rozwój produktów, wysoka jakość surowców, proces produkcji oparty na wieloletnim doświadczeniu oraz wytwarzanie kompletnych narzędzi ściągających. Produkty FORZA prezentowane są na wszystkich najważniejszych targach branży narzędziowej, m.in. na EMO Hanover, BIEMH Bilbao, AUTOMECHANIKA Frankfurt, Practical World Cologne, Expoferretera Guadalajara – Mexico.

Dlaczego warto postawić na markę FORZA?
FORZA niezależnie od potrzeby zastosowania i użycia ściągacza mechanicznego czy hydraulicznego zapewnia najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązania. Oferuje pełen zakres narzędzi ściągających we wszystkich rozmiarach i typach, w tym: ściągacze uniwersalne 2- i 3-ramienne, ściągacze do łożysk, ściągacze samocentrujące, ściągacze z nastawną rozpiętością ramion, ściągacze wewnętrzne, ściągacze do łożysk kulkowych, ściągacze i narzędzia specjalistyczne dla motoryzacji oraz wysokiej jakości ściągacze hydrauliczne do 100 t. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości surowców ściągacze FORZA będą służyć niezawodnie nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach przez wiele lat.

Dla klientów ceniących czas i bezpieczeństwo pracy Forza posiada w ofercie ściągacze samocentrujące. Są to ściągacze, których konstrukcja umożliwia bardzo łatwy i szybki montaż na ściąganym elemencie. Gdy przesuniemy jedną z łap, pozostałe automatycznie również zmieniają swoją pozycję. Ściągacze samocentrujące FORZA są bezkonkurencyjne, jeśli chodzi o czas i bezpieczeństwo działania. Występują w trzech wersjach: (1) ściągacze mechaniczne z naciskiem 1, 4, 7, 10, 17, i 30 t (1-10 t, konstrukcja ściągacza umożliwia jego przerobienie w zależności od potrzeb i możliwości użycia na ściągacz 3 lub 2-ramienny), (2) ściągacze hydrauliczne samocentrujące ze zintegrowaną pompą w dwóch wersjach 6 i 8 ton (wersje z ramionami standardowymi i przedłużanymi), (3) ściągacze hydrauliczne samocentrujące z pompą zewnętrzną z naciskiem 10, 20, 30 lub 50 t. Ściągacze te mogą zostać wyposażone w osprzęt hydrauliczny firm BVA, ENERPAC i innych. Ściągacze forza są objęte gwarancją producenta nieokreśloną czasowo.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar
copyright 2016 portalnarzedzi.pl | wykonanie monikawolinska.eu