WIERTŁA STOPNIOWE HSS STHOR

Wiercenie otworów w cienkościennych blachach wymaga od operatora dość dużej wprawy. By ograniczyć ryzyko uszkodzenia materiału i przyspieszyć pracę, w takich zadaniach stosuje się często wiertła stopniowe. O takie właśnie akcesoria powiększył się katalog narzędzi marki Sthor.

Wiertła stopniowe przeznaczone są do wiercenia w wysokogatunkowej stali nierdzewnej, konstrukcyjnej i walcowanej na zimno, w metalach kolorowych, blachach stalowych i tworzywach sztucznych. Wykorzystując tylko jedno wiertło, można wywiercić otwory o różnych średnicach, a jednocześnie usuwać zadziory i fazować krawędzie. Marka Sthor oferuje wiertła w czterech zakresach średnic: 5-stopniowe 4–12 mm (model 22610), 9-stopniowe 4–20 mm (22611), 15-stopniowe 4–32 mm (22612) i 13-stopniowe 4–39

mm (22613). Można je kupić osobno lub w zestawach (22616 – 3 szt. i 22617 – 4 szt.).
Nowe wiertła Sthor wykonano z twardej stali szybkotnącej HSS. Powierzchnia narzędzi została dodatkowo pokryta powłoką z azotku tytanu. Dzięki temu osprzęt charakteryzuje się zwiększoną twardością, a przez to podwyższoną odpornością na tępienie i szybszym odprowadzaniem ciepła podczas wiercenia. Zastosowane w wiertłach walcowe chwyty o średnicy 6 lub 8 mm pozwalają na montaż w standardowych uchwytach wiertarskich stosowanych w wiertarkach i wiertarko-wkrętarkach.

Marek Pudło

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar