WIERTŁA HSS DO METALU YATO

Wiertła HSS marki YATO z uchwytem sześciokątnym 1/4″ (6,3 mm) przeznaczone są do zastosowań profesjonalnych: wiercenia w wysokogatunkowej stali nierdzewnej, konstrukcyjnej, INOX i walcowanej na zimno.

Monolityczne wykonanie wierteł ze stali szybkotnącej HSS 6542 zapewnia szybkie wiercenie i dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz tępienie, co pozwala na zachowanie geometrii tych narzędzi i precyzyjną pracę oraz uzyskanie otworów o dokładnych wymiarach. Prezentowane wiertła mają ostrze krzyżowe „split point” o kącie wierzchołkowym 135° zapewniające szybkie ich zagłębianie i idealnie centryczną pracę. Dzięki temu można nimi wiercić bez wcześniejszego punktowania. Stalowy materiał wierteł i spirale efektywnie usuwające wióry umożliwiają szybkie odprowadzanie ciepła podczas

wiercenia nawet w twardych gatunkach stali. Dzięki temu nie dochodzi do palenia się wierteł. Narzędzia mają szlifowaną powierzchnię oraz krawędzie wykonane według normy DiN 338. Charakteryzują się niskim współczynnikiem tarcia, co ogranicza przyleganie do nich wiórów i opiłków. Dostępne są pojedynczo o średnicach od 1,5 do 13 mm lub w zestawie YT-44888 zawierającym 10 sztuk o średnicach: 1.5, 2.0, 2.5, 3.0, 3.2, 3.5, 4.0, 4.5, 5.0 i 6.0 mm, zapakowanym w poręczną kasetkę.

opr. HB

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar