WIERTŁA FREZUJĄCE DO METALU OD YATO

W katalogu osprzętu YATO pojawiły się właśnie wiertła frezujące do metalu przeznaczone do wiercenia w wysokogatunkowej stali nierdzewnej, kwasoodpornej i konstrukcyjnej. W ofercie znajdziemy aż 12 modeli (oznaczonych symbolami od YT-44820 do YT-44831) o średnicach 3–13 mm i długościach 70–120 mm. Wiertła mają sześciokątne uchwyty 1/4”.

Wiertła frezujące YATO, dzięki swojej specyficznej konstrukcji, umożliwiają wiercenie w każdym kierunku i pod dowolnym kątem. Doskonale sprawdzają się np. przy wykonywaniu otworów pod zamki drzwiowe. Narzędzia są monolityczne, tj. produkowane z jednego kawałka wysokiej

jakości stali szybkotnącej HSS 4241, pokrytej powłoką z azotku tytanu TiN o twardości 58-62 HRC. Dzięki takiej konstrukcji charakteryzują się zwiększoną twardością i szybszym odprowadzaniem ciepła podczas wiercenia, a przez to podwyższoną odpornością na tępienie i korozję spowodowaną uszkodzeniem termicznym pokrycia cynkowego. Powłoka z azotku tytanu zmniejsza też współczynnik tarcia wierteł i ogranicza przyleganie do nich wiórów i opiłków. Zastosowano w nich ostrze krzyżowe typu split point o kącie wierzchołkowym 118°, eliminujące konieczność wcześniejszego punktowania obrabianego materiału.

Marek Pudło, pins

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar