WIERTŁA DO METALU Z TYTANOWĄ POWŁOKĄ YATO HEX HSS

Marka YATO rozszerzyła gamę swoich akcesoriów o profesjonalne wiertła do metalu przeznaczone do wiercenia w wysokogatunkowej stali nierdzewnej, konstrukcyjnej i walcowanej na zimno.

yt-44751

yt-44776

W ofercie znajdziemy aż 23 modele (oznaczone symbolami od YT-44750 do YT-44776) o różnych średnicach (od 1,5 do 13 mm) i długościach (od 18 do 101 mm). Wiertła mają sześciokątne uchwyty 1/4″, idealne do zakrętarek, wkrętarek czy wiertarko-wkrętarek.

Spiralne

wiertła YATO HSS, dzięki zastosowaniu powłoki z azotku tytanu, charakteryzują się zwiększoną twardością powierzchniową i obniżonym tarciem, a przez to podwyższoną odpornością na tępienie. Szybciej też odprowadzają ciepło podczas wiercenia. Split Point umożliwia precyzyjne punktowe rozpoczynanie wiercenia bez konieczności wcześniejszego punktowania materiału. Zmniejsza też opory podczas wiercenia, a tym samym podwyższa prędkość pracy. Z kolei kąt wierzchołkowy wierteł wynoszący 135° zmniejsza krawędzie skrawające, co sprawia, że do wykonania otworu potrzebny jest niższy moment obrotowy (wystarczy słabsze elektronarzędzie). Taka wartość kąta wierzchołkowego poprawia również prowadzenie wierteł YATO w otworach wykonywanych w blachach i cienkościennych profilach metalowych.

yt-44764

Marek Pudło, pins

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar