WIERTŁA DIAMENTOWE FIRMY KLINGSPOR

Klingspor oferuje szeroką gamę narzędzi diamentowych przeznaczonych do wiercenia w materiałach budowlanych. Są wśród nich wiertła koronkowe i wiertła diamentowe do stosowania w wiertarkach elektrycznych, hydraulicznych i szlifierkach kątowych.

 

Wiertła koronkowe firmy Klingspor są precyzyjnymi narzędziami diamentowymi, charakteryzującymi się dokładnym ruchem obrotowym pozbawionym bicia i produkowanymi przy zachowaniu najsurowszych wymagań dotyczących bezpieczeństwa w Europie. Zanim o nich opowiemy, kilka słów na temat jakości ich wykonania. Asortyment tych narzędzi podzielono na dwie linie jakościowe: Special i Supra. Dopasowano je w ten sposób optymalnie do wymagań poszczególnych grup użytkowników i aplikacji materiałowych. Linia Special grupuje narzędzia najwyższej jakości o dużej wydajności i doskonałej

trwałości. Przeznaczono je dla użytkowników, którzy stawiają najwyższe wymagania narzędziom diamentowym pod względem wydajności i niezawodności, w tym w przypadku stosowania ich w trudnych warunkach pracy. Do linii Supra należą produkty o bardzo dobrej relacji ceny do jakości, przeznaczone dla użytkowników, którym do użytku codziennego potrzebne są niezawodne i wydajne narzędzia diamentowe.

dr_912b_bm

Ofertę koronkowych wierteł Klingspor otwierają korony segmentowe DK 612 B SUPRA i DK 654 B SUPRA przeznaczone do wiercenia na mokro. Mają uniwersalne zastosowanie, czyli przeznaczone są do wiercenia w szerokiej gamie materiałów betonowych. Zapewniają wysoką prędkość obróbki oraz odznaczają się wysoką trwałością. Zastosowano w nich segmenty o przekroju klinowym szybko otwierające się podczas pierwszego wiercenia. Zamocowano je do stalowego korpusu za pomocą spawania laserowego. DK 612 B SUPRA mogą być stosowane z wiertarkami elektrycznymi, zaś DK 654 B SUPRA – z wiertarkami elektrycznymi i hydraulicznymi. Agresywność i trwałość obu wierteł koronkowych Klingspor w skali 7-stopniowej ocenił na 6. Korony DK 612 B SUPRA dostępne są w średnicach od 51 do 201 mm i długości roboczej 300 mm z gwintowym złączem 1/2”, zaś DK 654 B SUPRA odpowiednio 52–300 mm, 450 mm i 1 1/4”. Wysokość segmentu wierteł koronkowych DK 654 B SUPRA wynosi 11 mm.

 

Następną grupę narzędzi stanowią wiertła koronkowe pierścieniowe DR 912 B SPECIAL. Podobnie jak DK 612 B SUPRA i DK 654 B SUPRA przeznaczone są do wiercenia na mokro i mają uniwersalne zastosowanie, czyli przeznaczone są do wiercenia w szerokiej gamie materiałów betonowych. Można nimi także wiercić żelbetonie, gdyż wyposażono je w segmenty pierścieniowe laserowo przyspawane do rurowych korpusów. Agresywność i trwałość koron DR 912 B SPECIAL, w tym przy obróbce betonu zbrojonego, Klingspor w skali 7-stopniowej ocenił na 7. Narzędzia te mogą być stosowane z wiertarkami stojakowymi lub ręcznymi.

dk_612b_bm

Trzecią grupę diamentowych narzędzi do wiercenia stanowią segmentowe wiertła koronkowe DD 600 U SUPRA. Przeznaczone są do wiercenia na sucho i z ręki za pomocą wiertarek w materiałach miękkich i średnio twardych, np. w piaskowcu wapiennym, cegłach, klinkierze, szamocie, itp. Wykorzystuje się je głównie do wykonywania otworów pod puszki instalacji elektrycznej. Agresywność koron DD 600 U SUPRA Klingspor w skali 7-stopniowej ocenił na 4, zaś ich trwałość – na 6. Dostępne są w średnicach 68 i 82 mm i z mocowaniem na gwint M16.

 

Kolejną grupę diamentowych narzędzi do wiercenia produkcji Klingspor stanowią wiertła DB 600 F SUPRA wyposażone w wosk chłodzący. Są to profesjonalne wiertła do dokładnego wiercenia za pomocą elektrycznych wiertarek ręcznych w materiałach twardych, takich jak: płytki granitowe, gres, kafle, materiały ogniotrwałe itp. Zapewniają wysoką jakość i dokładność wiercenia oraz odznaczają się doskonałą relacją ceny do jakości. Dostępne są w średnicach 6, 8, 10, 12 i 14 mm. Agresywność wierteł DB 600 F SUPRA Klingspor w skali 7-stopniowej ocenił na 5, zaś ich trwałość – na 6. Narzędzia te można kupić pojedynczo lub w 7-częściowym

zestawie DB 600 F SUPRA.

dk_600f_bm

Ostatnią grupę wierteł stanowią wiertła koronkowe DK 600 F przeznaczone do stosowania na sucho z małymi szlifierkami kątowymi. Nadają się do obróbki najtwardszych płytek ceramicznych. Uzyskujemy nimi gładkie krawędzie (bez pęknięć, odprysków oraz odłamywania) i precyzyjne otwory. Dostępne są w średnicach 6–112 mm (mocowanie gwintowe M14). Narzędzia te można kupić pojedynczo lub w 6-częściowym zestawie DK 600 F SUPRA.
Należy tu wspomnieć, że Klingspor do koron DK 612 B SUPRA i DK 654 B SUPRA oferuje zapasowe segmenty, zaś do DR 912 B SPECIAL – zapasowe pierścienie segmentowe. Ma też w ofercie uchwyty adaptacyjne ADS 200 do wierteł koronkowych DD600U oraz przyrząd ABH 80 do prowadzenia wierteł diamentowych DB600F.
Reasumując, oferta wierteł i koron diamentowych Klingspor obejmuje kompleksowy, bogaty i zróżnicowany asortyment. Sądzimy, że każdy użytkownik znajdzie w niej narzędzie najbardziej dopasowane do potrzeb i wykona swoją pracę szybko oraz ekonomicznie.

pins
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar