Wiertła Baildon – światowa renoma i jakość rodem z Polski

Tradycje produkcji wierteł w hucie Baildon sięgają początków XX wieku. Ten kompleks przemysłowy trwale wrył się w krajobraz katowickiego Załęża.

Baildon czyli wiertła

Przez wiele lat w Polsce oczywistym synonimem wiertła było słowo Baildon, mimo iż zmiany ustrojowe i gospodarcze w różny, często nie najszczęśliwszy sposób wpływały na efektywność produkcji przemysłowej. Niezależnie od tego, wiertła z huty Baildon zawsze były i są narzędziami najwyższej, światowej jakości.
Obecnie huta Baildon produkuje wiertła do metalu w ok. 50 rodzajach i ponad 16.000 typowymiarach – w zakresach średnic od 0,30 mm do 76,2 mm. Ma też szerokie możliwości wytwarzania wierteł specjalnych i narzędzi

zgodnie z dokumentacją oraz wymaganiami klientów. Huta Baildon specjalizuje się w takich narzędziach, jak wiertła do metalu ogólnego stosowania, do aluminium, miedzi, mosiądzu, blach, stali trudno obrabialnych itp. Oferta Fabryki Wiertła Baildon stale powiększa się – od tego roku znalazły się w niej chłodziwa i środki smarujące do obróbki skrawaniem, a już niebawem dołączą nowe tego typu produkty przeznaczone dla przemysłu.

Mocny fundament jakości

Huta Baildon opiera produkcję wierteł na wysokiej jakości surowcach kupowanych u renomowanych dostawców, co w połączeniu z doświadczeniem i niemalże pasjonacką wiedzą kadry technologicznej i produkcyjnej oraz dzięki zastosowaniu sprawdzonych metod i cykli produkcyjnych daje w efekcie powtarzalny wyrób, doceniany przez profesjonalnych użytkowników. Parametryzując technicznie oczekiwania rynkowe, Baildon jest w stanie wyprodukować wiertła do metalu według najbardziej wyśrubowanych norm technologicznych klientów. Znalazły one zastosowanie w obróbce materiałów we wszystkich gałęziach przemysłu i w większości krajów świata. Oczywistą sprawą jest stosowanie tych produktów w przemyśle kosmicznym, motoryzacyjnym, lotniczym, górniczym, energetyki odnawialnej, stoczniowym i wielu innych. Zaś ciekawostką – obecność polskich wierteł Baildon w dalekowschodnich i australijskich stoczniach, gdzie doskonale sprawdzają się w precyzyjnych wierceniach, m.in. przy budowie szybkich promów dla armatorów z całego świata.
Od 2019 roku przed Fabryką Wiertła Baildon otworzyły się nowe perspektywy. Polski dostawca narzędzi – Grupa Topex – będący właścicielem marek Neo, Graphite, Topex nabył 100% akcji fabryki z planami dalszego rozwijania produkcji wierteł i dołączenia do swojego portfolio produktowego najwyższej jakości polskich narzędzi, od lat obecnych i docenianych na rynku obróbki skrawaniem. Nowy właściciel położył nacisk na optymalizację produkcji, dystrybucji handlowej i zarządzania, co – mimo trudnego okresu pandemii – od ponad dwóch lat ma swoje odzwierciedlenie w rosnących wynikach ekonomicznych i handlowych.

Baildon z Neo i Graphite

Obecnie Fabryka Wiertła Baildon, poza produkcją własną, jest najważniejszym dystrybutorem narzędzi Neo i Graphite dla odbiorców przemysłowych na rynku krajowym. Marka NEO oferuje precyzyjnie wykonane i ergonomiczne narzędzia przeznaczone do pracy w najcięższych warunkach. O niezawodności, wytrzymałości produktów świadczy uznanie ze środowiska biznesowego i liczne wyróżnienia. Neo może poszczycić się m.in. międzynarodowym certyfikatem TUV, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych znaków jakości na świecie. Dodatkowo część produktów NEO posiada 25-letni okres ochrony gwarancyjnej*. Przeznaczone dla odbiorcy przemysłowego narzędzia Neo i Graphite są zebrane w nowo opublikowanym katalogu narzędzi dla przemysłu i podlegają ścisłej selekcji oraz drobiazgowej kontroli dokonywanej przez dział kontroli jakości Grupy Topex. Dzięki temu spełniają nierzadko bardzo wyśrubowane oczekiwania odbiorców.

Mocną stroną Fabryki Wiertła Baildon i Grupy Topex jest zbiorowa siła mająca istotne znaczenie w trudnych warunkach rynkowych. Przepływ wiedzy, technologii i procesów ekonomiczno-organizacyjnych w tak zarządzanej organizacji jest bowiem gwarantem ciągłości funkcjonowania biznesu. Bardzo ważnym czynnikiem jest też to, że Grupa Topex razem z będącą jej częścią Fabryką Wiertła Baildon jest oparta wyłącznie o polski kapitał, co oznacza miejsca pracy i podatki płacone w Polsce oraz wsparcie rozwoju rodzimego przemysłu i gospodarki.

opr. HB

* 25 lat gwarancji oraz certyfikat

TUV M+T (Monitoring+Testing) posiadają wybrane produkty NEO-szczegóły na stronie www.neo-tools.com

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments