WIERTARKO-WKRĘTARKI UDAROWE YATO YT-82786 i YT-82788

Wiertarko-wkrętarki udarowe YATO YT-82786 i YT-82788 należą do systemowej serii elektronarzędzi 18 V. Wykonane są zgodnie ze standardami elektronarzędzi z najwyższej półki i wyposażone w systemowe zasilanie akumulatorowe.

 

Wiertarko-wkrętarki udarowe YATO YT-82786 i YT-82788 przeznaczone są do prac montażowych w metalu, drewnie i cegle. Ich mechanizm udarowy pozwala na wiercenie wiertłami widiowymi w ścianach i stropach. Urządzenia czerpią energię z 18-woltowej baterii Li-Ion o pojemności 2,0 Ah wyposażonej w 4-diodowy wskaźnik poziomu naładowania. W sprzęcie mamy 4-polowe silniki prądu stałego. W modelu YT-82788 zastosowano jednostkę napędową produkcji japońskiej firmy Mabuchi Motor Co. Ltd., której najwyższej jakości podzespoły są gwarancją wysokiej trwałości

tego silnika. W obu maszynach jednostki napędowe współpracują z 2-biegowymi przekładniami planetarnymi mieszczącymi się w metalowej obudowie. Ich stalowe zębatki mają twardość 53-56 HRC.

 

yt-82786

Na pierwszym biegu wiertarko-wkrętarki YATO generują obroty wynoszące 0–440/min, a na drugim – 0–1650/min (udary – odpowiednio 0–7920 i 0–29700/min). Maksymalny moment obrotowy prezentowanych maszyn wynosi 40 Nm (I bieg). Obroty i moment obrotowy reguluje się elektronicznie włącznikiem spustowym. Sprzęt YATO ma obroty prawe/lewe oraz pierścień sprzęgła służący do ustawiania momentu dokręcania (20 położeń) oraz trybów wiercenia bezudarowego i udarowego. Elektronika wiertarko-wkrętarek optymalizuje pobór energii z akumulatora, jak też chroni silnik i ogniwa Li-Ion baterii przed przeciążeniem i przegrzaniem. Znajdująca się w standardowym wyposażeniu maszyn ładowarka ładuje akumulator w godzinę. W prezentowanym sprzęcie mamy też elektryczny hamulec wrzeciona oraz jego automatyczną blokadę umożliwiającą montaż osprzętu jedną ręką w 1-częściowym bezkluczykowym uchwycie wiertarskim.

yt-82788

Nadmieniamy, że zakres mocowania uchwytu wiertarskiego wynosi 1,5–13 mm. Sprzęt reprezentuje najwyższy poziom wykonania i ma wytrzymały, gumowany korpus z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. Jest też wzorcowy pod względem ergonomii – lekki, doskonale wyważony i kompaktowy. Znajdziemy w nim też diodę LED oświetlającą polepracy.

pins
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar