WIERTARKO-WKRĘTARKI METABO 10,8 V

Do wykonywania lekkich operacji i prac w miejscach trudno dostępnych Metabo przeznaczyło gamę wiertarko-wkrętarek zasilanych prądem o napięciu 10,8 V.

 

Wiertarko-wkrętarki Metabo w klasie 10,8 V to modele: PowerMaxx BS Quick Pro oraz PowerMaxx BS Basic. Oba modele oferowane są w kilku wariantach kompletacyjnych. Są to wiertarko-wkrętarki zaliczane do klasy kompakt, charakteryzują się niewielką masą (0,8 kg) oraz wyjątkowo krótkim korpusem (długość bez uchwytu to 122 mm). Model PowerMaxx BS Quick jest fabrycznie wyposażony w uchwyt wiertarski szybko wymienny Futuro Plus H 1 P+L „Quick” o zakresie mocowania 1-10 mm. W tym przypadku długość robocza narzędzia zwiększa się o 53 mm.

W miejscach trudno dostępnych zamiast uchwytu wiertarskiego możemy wykorzystać szybko wymienną przystawkę kątową „Quick”, zaś w wypadku ciągłego wkręcania szybko wymienny uchwyt do bitów „Quick” pozwalający na mocowanie standardowych końcówek z trzpieniem 6-kątnym 1/4”. W modelu PowerMaxx BS Basic uchwyt wiertarski wydłuża nam maszynę jedynie o 40 mm, a mocowany jest na wrzecionie złączem gwintowym 3/8”. W obu modelach wrzeciono ma wewnętrzne gniazdo sześciokątne i w uzasadnionych przypadkach możemy bezpośrednio w nim mocować bity i osprzęt standardowy z chwytem 6-kątnym 1/4”.

Metabo_PowerMaxx_BS_Quick_Pro_01

Wiertarko-wkrętarki Metabo PowerMaxx zasilane są akumulatorami Li-Ion pracującymi w technologii Ultra-M która pozwala na uzyskanie relatywnie dużej mocy. Maksymalny moment obrotowy przy wkręcaniu miękkim osiąga wartość 17 Nm (w praktyce możemy wkręcać w większych ilościach wkręty 6×120 mm w drewno świerkowe, a doraźnie nawet 6×200 mm), zaś przy wkręcaniu twardym aż 34 Nm. Ważną cechą wykorzystanej technologii ESCP jest również monitorowanie ogniw podczas ładowania baterii ładowarką LC 40. Dzięki tym rozwiązaniom Metabo udziela 3-letniej gwarancji na akumulator. W celu optymalnego wykorzystania baterii urządzenia wyposażone są w praktyczny wskaźnik stanu jej naładowania. Standardowe akumulatory mają pojemność 2,0 Ah, wybrane kompletacje maszyn możemy kupić z dodatkowym akumulatorem 4,0 Ah, a nawet doposażyć się w dodatkowe baterie o pojemności 5,2 Ah. Omawiane wiertarko-wkrętarki mają również wbudowaną lampkę do oświetlania miejsca pracy oraz praktyczny zaczep do paska, który możemy zamocować bez użycia narzędzi z prawej lub lewej strony korpusu maszyny.

Metabo_PowerMaxx_BS_Quick_Pro_03

Wszechstronność zastosowań wiertarko-wkrętarek Metabo Powermaxx zwiększa też zakres dostępnych minimalnych wartości momentu obrotowego rozpoczynający się od 0,5 Nm. Wartość ta pozwala na precyzyjne prace w miękkich materiałach (np. kilkukrotne wkręcanie i wykręcanie wkrętów w tworzywach sztucznych czy miękkim drewnie). Oprócz niewielkiej masy, omawiane wiertarko-wkrętarki charakteryzują się bardzo niskim poziomem wibracji i hałasu, co polepsza warunki pracy, czyniąc ją mało uciążliwą nawet w procesach ciągłych. Producent oferuje kilka kompletacji obu modeli z wyposażeniem dodatkowym, oraz w różnych wariantach opakowań. Z pewnością wymagający użytkownicy wybiorą optymalne dla siebie zestawy.

Dane techniczne akumulatorowych wiertarko-wkrętarek Metabo POWERMAXX BS QUICK PRO i POWERMAXX BS Basic

Rodzaj/napięcie akumulatoraLi-Ion/10,8 V
Maks. moment obrotowy przy wkręcaniu miękkim17 Nm
Maks. moment obrotowy przy wkręcaniu twardym34 Nm
Prędkość obrotowa na biegu jałowym (I/II bieg)0-360/0-1400 min-1
Regulowany moment obrotowy0,5-5 Nm
Średnica wiercenia w stali/drewnie miękkim10/18 mm
Uchwyt wiertarski/Zakres średnic mocowaniaSzybko wymienny Futuro Plus H 1 P+L „Quick”/1-10 mm
Ciężar (z akumulatorem)0,8 kg

 

Metabo_PowerMaxx_BS_Quick_Pro_06

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments