WIERTARKO-WKRĘTARKI FESTOOL QUADRIVE TPC I TDC 18/4 – 4 BIEGI, DUŻA MOC I ŻADNYCH KOMPROMISÓW

Dwie nowe, flagowe wkrętarki akumulatorowe firmy Festool, które zastępują sprawdzone modele QUADRIVE PDC i DRC 18/4, noszą nazwę QUADRIVE TPC i TDC 18/4. Oba nowe produkty są wydajne i wszechstronne, a dzięki 4 biegom perfekcyjnie przystosowane do każdego zastosowania. Dzięki przemyślanej koncepcji zmiany biegów oferują odpowiedni do każdego zastosowania moment obrotowy oraz optymalną prędkość obrotową.

Nie ma znaczenia, czy chodzi o drewno, czy metal, akumulatorowa wiertarko-wkrętarka QUADRIVE TDC 18/4 jest niezwykle wytrzymała, a dzięki bezszczotkowemu silnikowi EC-TEC gwarantuje w równej mierze wysoką

odporność na obciążenia oraz trwałość. Równie wydajna i wszechstronna jest nowa wiertarko-wkrętarka udarowa QUADRIVE TPC 18/4, która dzięki możliwości włączenia udaru osiowego imponuje mocą również podczas wiercenia w murze. Oba niezwykle wydajne modele można łączyć z wieloma praktycznymi nasadkami – doskonale dopasowane elementy wyposażenia sprawiają, że są one niezrównanymi wiertarko-wkrętarkami z najwyższej półki, przeznaczonymi do szerokiego zakresu zastosowań. Ponadto nowe, inteligentne zabezpieczenie KickbackStop minimalizuje ewentualne ryzyko skręcenia nadgarstka w przypadku nagłego zakleszczania wiertarko-wkrętarki.

Cztery biegi – pełna moc

Solidna, 4-biegowa metalowa przekładnia spełnia wszystkie oczekiwania oraz imponuje ogromną mocą i wysoką prędkością obrotową. Bez żadnego problemu wytrzymuje przy tym największe obciążenia. Narzędzie jest wyposażone w inteligentne rozwiązania, takie jak np. zoptymalizowaną koncepcję przełączania umożliwiającą szybką zmianę biegów w każdym kierunku. W przypadku nowych wiertarko-wkrętarek TPC i TDC można zmienić aktualny bieg bezpośrednio na dowolny inny bieg, bez żadnych etapów pośrednich. Zapewnia to oszczędność czasu oraz stanowi dopełnienie ergonomicznej obsługi. Dodatkowym udogodnieniem w złych warunkach oświetleniowych jest optymalne oświetlenie obszaru roboczego dzięki możliwości włączenia oświetlenia LED.

Przekładnia i silnik wyznaczają standardy

Niezwykle mocny, bezszczotkowy, a tym samym trwały silnik EC-TEC najnowszej generacji jest gwarancją maksymalnej wydajności obu wkrętarek akumulatorowych. Silnik nie tylko imponuje wyższym momentem obrotowym i prędkością obrotową pod obciążeniem, ale – podobnie jak wszystkie pozostałe silniki bezszczotkowe firmy Festool – został w całości zaprojektowany przez Festool i wyprodukowany we własnym zakładzie produkcyjnym w Niemczech. Doskonale radzi sobie ze wszystkimi pracami związanymi z wkręcaniem i wierceniem przy dużych średnicach, a jednocześnie umożliwia szybki i czysty postęp pracy przy mniejszych średnicach wiercenia. Silnik EC-TEC bez szczotek węglowych jest odporny na zużycie i pozwala na optymalne wykorzystanie energii akumulatora praktycznie bez strat. Ponadto elektroniczny układ zarządzania pracą silnika gwarantuje maksymalną żywotność: mikroprocesory monitorują i sterują temperaturą, napięciem, jak również poborem prądu silnika, elektroniki i akumulatora. W połączeniu z niezwykle wytrzymałą przekładnią metalową silnik potrafi sprostać wyzwaniom w każdej sytuacji roboczej: od wkręcania z momentem obrotowym do 75 Nm na 1. biegu po precyzyjne wiercenie z prędkością 3600 obr./min na 4. Biegu. Nowa TPC imponuje inteligentnie wykorzystaną mocą i precyzją. Po włączeniu udaru osiowego (dotyczy tylko TPC) z łatwością przewierca się przez mur. Na 2. biegu nowi tytani mocy oferują o 40 procent wyższy moment obrotowy w stosunku do poprzednich modeli PDC i DRC.

Elastyczny system akumulatorowy gwarantuje inteligentną wydajność

W zastosowaniach wymagających wysokiej mocy akumulator Li-HighPower Compact 4,0 Ah zapewnia idealne połączenie mocy, kompaktowości i lekkości. Jeśli wymagana jest jeszcze większa wydajność i dłuższy czas pracy, akumulator 5,2 Ah jest właściwym wyborem w przypadku szczególnie trudnych prac związanych z wierceniem i wkręcaniem.

Wszechstronny lider w swojej klasie

Liczne nasadki w połączeniu z idealnie dopasowanymi elementami wyposażenia sprawiają, że zarówno TPC, jak i TDC są najbardziej uniwersalnymi wiertarko-wkrętarkami akumulatorowymi – niezrównanymi w swojej klasie. Inteligentne

złącze FastFix umożliwia szybką i beznarzędziową wymianę nasadek – do elastycznego wiercenia, wkręcania, wiercenia pod kątem i wkręcania pod kątem. Ogranicznik głębokości i nasadka mimośrodowa umożliwiają dodatkowo wkręcanie z ograniczeniem głębokości blisko krawędzi. Funkcja szybkiej regulacji kąta jest dostępna zarówno w przypadku nowej nasadki kątowej (AN-UNI), jak i nasadki mimośrodowej (EX-UNI) i odbywa się błyskawicznie poprzez proste obracanie zielonego pierścienia. Regulacja kąta nie wymaga przy tym zdjęcia nasadki z maszyny.

Kompaktowa budowa i wysoki poziom bezpieczeństwa

Mimo olbrzymiej mocy, oba urządzenia perfekcyjnie leżą w dłoni za sprawą doskonałej ergonomii uchwytu i krótkiej konstrukcji. A jeśli podczas wkręcania sytuacja stanie się niebezpieczna: elektroniczne zabezpieczenie KickbackStop minimalizuje ryzyko skręcenia nadgarstka w przypadku nagłego zakleszczania wiertarko-wkrętarki. Zoptymalizowane ustawianie momentu obrotowego zapobiega niezamierzonej zmianie nastawionej wartości. Dodatkowym atutem są inne komfortowe rozwiązania, takie jak solidny zaczep do paska z możliwością montażu po obu stronach lub magazyn bitów, który zapewnia bezpieczne i magnetyczne przechowywanie bitów po stronie wiertarko-wkrętarki.

Praktyczne funkcje dodatkowe dzięki aplikacji Work

Dzięki bezpłatnej aplikacji Work (iOS i Android) i akumulatorowi z funkcją Bluetooth obie wiertarko-wkrętarki akumulatorowe oferują wiele praktycznych funkcji dodatkowych, m.in. można ustawić jasność i czas świecenia oświetlenia LED. Praktycznym zastosowaniem jest również to, że osoby leworęczne mogą użyć aplikacji Work do zmiany położenia przełącznika P-L w taki sposób, aby w przypadku obrotów w prawo wystawał po prawej stronie maszyny, a tym samym nie wbijał się w dłoń osoby leworęcznej. Dodatkowo można przeprowadzać aktualizacje oprogramowania lub w przypadku konieczności skorzystania z serwisu utworzyć zlecenie naprawy (w zależności od dostępności w danym kraju) oraz skorzystać z wielu innych funkcji. Funkcja IoT (przełączanie P-L i sterowanie LED) jest dostępna w najnowszej wersji aplikacji Work.

Niepokonany duet

Zarówno nowa wiertarko-wkrętarka udarowa TPC, jak i nowa wiertarko-wkrętarka TDC są niezastąpionymi pomocnikami na budowie. W połączeniu z równie nową zagłębiarką TSC 55 stanowią niepokonany duet we wszystkich sytuacjach roboczych – niezależnie od tego, czy chodzi o cięcie, czy o wiercenie i wkręcanie. Nowe QUADRIVE TPC 18/4 i QUADRIVE TDC 18/4 będą dostępne w sklepach specjalistycznych od lutego 2022 r. Zaś nowe wiertła kręte będą dostępne dla obu maszyn od wiosny. Szczegółowe informacje pod adresem: www.festool.pl

Dane techniczne wiertarko-wkrętarek Festool QUADRIVE TPC i TDC 18/4

Napięcie akumulatora18 V
Prędkość obrotowa luzem na I/II/III/IV biegu0-500/0-800/0-2350/0-3600 min-1
Maks. moment obrotowy na I biegu (drewno/stal)50/75 Nm
Ciężar z akumulatorem 4,0/5,2 Ah1,9 / 2,0 kg
Zakres mocowania uchwytu wiertarskiego (mm)1,5-13
HyperFocal: 0
opr. HB (mat. Festool)
style='display:flex; justify-content: center; flex-direction:row;'>