Wiertarko-wkrętarki FEIN ASCM 18-4 QM(P) AS, akcesoria QuickIN i VARIO – najwyższy wymiar wszechstronności

4-biegowe akumulatorowe wiertarko-wkrętarki FEIN ASCM 18-4 QM(P) AS w połączeniu z akcesoriami FEIN QuickIN oferują funkcjonalności 8 specjalistycznych elektronarzędzi wykorzystywanych do obróbki metali, takich jak gwintownice, wiertarki kątowe i rdzeniowe, wkrętarki itd.

Szeroki zakres wykonywanych prac wiertarko-wkrętarkami FEIN ASCM 18-4 QM(P) AS umożliwia 13 akcesoriów ze złączem QuickIN. Używając ich, możemy wykonywać wiercenie wiertłami spiralnymi i rdzeniowymi, gwintować, pogłębiać, fazować otwory, wkręcać śruby i wkręty itd. Co ważne, pracować także w trudno dostępnych miejscach. Wiertarki-wkrętarki FEIN ASCM 18-4 QM(P) AS

wyposażone są w solidną metalową, 4-biegową przekładnię umożliwiającą pracę z prędkością do 4000 obr./min, a więc dwukrotnie szybciej niż 2-biegowym tego typu sprzętem dostępnym na rynku. Omawiane elektronarzędzia FEIN są ergonomiczne i perfekcyjnie wyważone. Ich teleskopowa rękojeść dodatkowa, którą można wydłużyć do 40 cm, zapewnia pełną kontrolę nad ich pracą, w tym także podczas aplikacji wysokich momentów obrotowych. W przypadku zablokowania wiertła zintegrowana funkcja ochrony przed odrzutem natychmiast zatrzymuje omawiane elektronarzędzia. Ich użytkownicy, chcący precyzyjnie wkręcać wkręty do drewna, mogą skorzystać z dokładnej regulacji momentu obrotowego w celu równego z powierzchnią materiału montażu ich łbów.

13 unikalnych akcesoriów QuickIN do akumulatorowych wiertarko-wkrętarek FEIN

Trzy specjalnie opracowane dla wiertarko-wkrętarek FEIN szybko wymienne akcesoria – nasadka mimośrodowa i do gwintowania oraz ogranicznik głębokości wkręcania – zwiększają wszechstronność osprzętu serii QuickIN. Np. innowacyjna nasadka do gwintowania, wyposażona w przekładnię nawrotną automatycznie zmieniającą kierunek obrotów, umożliwia bardzo wydajne i precyzyjne wykonywanie gwintów do M14. Z kolei dzięki ogranicznikowi każdy wkręt samowiercący mocowany jest dokładnie na tę samą głębokość. Co więcej, ogranicznik można bezproblemowo konfigurować, korzystając z różnej długości tulei, które dostępne są z podkładkami uszczelniającymi o średnicy do 28 mm. Dzięki poszerzonej w tym roku gamie akcesoriów QuickIN wiertarko-wkrętarkami ASCM 18-4 QM(P) AS wykonamy otwory o średnicach do 80 mm w blachach stalowych o grubości 4 mm i do 30 mm w stali konstrukcyjnej o grubości 20 mm.

Akcesoria FEIN VARIO dla kluczy udarowych

Rozszerzają zakres zastosowań tych narzędzi. Akcesoria FEIN VARIO będą dostępne od 3. kwartału 2024 r. Zastosowanie ich zmienia klasyczny klucz udarowy w wydajny gwintownik czy wiertarkę. FEIN oferuje adaptery VARIO do kluczy udarowych z zabierakiem kwadratowym 1/2” lub 3/4”. Dzięki temu użytkownicy za pomocą klucza udarowego FEIN ASCD 18-300 W2 AS będą mogli wykonywać gwinty do M18; zaś z użyciem mocniejszego modelu FEIN ASCD 18-1000 W34 – aż do M30. Ofertę akcesoriów FEIN VARIO uzupełniają wiertła kręte do metalu VARIO i pogłębiacze stożkowe VARIO 90°. Ponieważ podczas pracy kluczem udarowym nie ma ryzyka odrzutu w przypadku zakleszczenia się wiertła, akcesoria FEIN VARIO są bardzo bezpieczne i do tego proste w użyciu. Jak łatwo zauważyć, ich rodzina składa się z gwintowników do otworów przelotowych od M8 do M30, wierteł krętych o średnicy od 6,8 do 12 mm oraz pogłębiaczy stożkowych 90° o średnicy od 16,5 do 31 mm. Ponieważ system narzędziowy, złożony z klucza udarowego FEIN, adaptera VARIO, gwintowników, wierteł i pogłębiaczy VARIO, ma niewielkie wymiary, umożliwia bezproblemowe wykonywanie prac w miejscach ograniczonych przestrzennie. Jest to jego ważna zaleta, którą docenią szczególnie profesjonaliści często pracujący mobilnie.

Mocowanie delikatnych elementów – nowe akcesoria do systemu VersaMAG FEIN

W maju br. do magnetycznego systemu mocowania VersaMAG FEIN dołączył nowy osprzęt w postaci aluminiowych szczęk. Są one przeznaczone dla każdego

warsztatu i zakładu zajmującego się obróbką stali nierdzewnej czy innych delikatnych elementów metalowych. Aluminiowe szczęki oszczędzają użytkownikom czas poświęcany na modyfikację imadeł i zapewniają pewny montaż elementów obrabianych o wrażliwych na uszkodzenia powierzchniach. Rozszerzają więc możliwości robocze systemu mocowania FEIN VersaMAG o istotną z punktu widzenia profesjonalistów funkcjonalność.

Jeden interfejs, wiele możliwości – system akumulatorowy AMPShare Bosch 18 V

Od ub.r. możliwe jest korzystanie z coraz większej liczby bezprzewodowych elektronarzędzi FEIN zasilanych akumulatorami AMPShare Bosch, jak i BOSCH Professional 18V. Dzięki nowoczesnej technologii ogniw i inteligentnemu zarządzaniu ich pracą akumulatory dostarczają o 87% więcej mocy niż konwencjonalne tego typu produkty. Zastosowany w nich system efektywnego chłodzenia wydłuża żywotność ogniw Li-ion o 135% w porównaniu do standardowych akumulatorów. Systemowe zasilanie AMPShare daje więc swoim użytkownikom wiele korzyści, do których niewątpliwie należą krótszy czas ładowania, wyższa moc i mniejsza liczba potrzebnych akumulatorów oraz ładowarek, a także większy porządek wśród wykorzystywanych narzędzi.

HB (oprac. mat. FEIN)

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments