Wiertarko-wkrętarki Dedra i Pansam

Oferta wiertarko-wkrętarek firmy Dedra jest zróżnicowana i szeroka. Ich poszczególne modele różnią się między sobą zarówno parametrami pracy, wyposażeniem, jak też przeznaczeniem.

Gama modeli wiertarko-wkrętarek Dedra obejmuje jednobiegowe urządzenia o momencie obrotowym 10-12 Nm i obrotach do 550/min, bardzo dobrze sprawdzające się w warunkach domowych bądź w niewielkim warsztacie. Obok nich mamy także wszechstronny, dwubiegowy model DED7883-Li o momencie obrotowym 20 Nm, szerokim zakresie prędkości obrotowej (do 1500 obr./min), wyposażony w szybką ładowarkę, przeznaczony dla specjalistów zajmujących się montażem zabudów kartonowo-gipsowych, jak też stolarzy czy montażystów. Uwagę bardziej wymagających użytkowników zwróci zapewne

model DED7885 wyposażony w nowoczesny, zaawansowany technologicznie bezszczotkowy silnik, który przy małych wymiarach generuje dużą moc (moment obrotowy – 60 Nm). Dwa biegi, prędkość obrotowa do 1500 obr./min (II bieg), mechanizm regulowania siły dokręcania sprawiają, że urządzenie to przeznaczone jest dla grona specjalistów pracujących z twardymi gatunkami drewna czy montujących długie wkręty wymagające użycia dużych sił.


Wiertarko-wkrętarki Dedra modele DED7871B i DED7873B

Są to podobne do siebie urządzenia, różniące się mocą, czyli momentem obrotowym. Zastosowane w nich baterie niklowo-kadmowe nie są pozbawione wad – nie można ich doładowywać z powodu efektu pamięci i posiadają duże rozmiary. Jednakże mają dwie zasadnicze zalety – pierwszą jest cena sporo niższa od ceny rozwiązań litowo-jonowych, drugą zaś większa odporność na przeciążenia. Dzięki małej „ilości” elektroniki urządzenia wyposażone w baterie niklowo-kadmowe są mniej zawodne, prostsze w budowie i nie wymagają specjalistycznej wiedzy w przypadku konieczności dokonania drobnych napraw. Ze względu na zastosowane rozwiązania – niewielką maksymalną prędkość, szeroki zakres nastaw momentu obrotowego i jeden bieg – urządzenia te przeznaczone są dla specjalistów zajmujących się np. pracami w drewnie, sklejce, materiałach drewnopochodnych (płyty wiórowe, płyty OSB), wiercących otwory w lekkich materiałach (bloczki). Mogą też być wykorzystane do innych lżejszych operacji.

 
Wiertarko-wkrętarka DED7883-Li

Wyposażono ją w litowo-jonową baterię o napięciu 18 V i pojemności 1,3 Ah. Jest więc urządzeniem przeznaczonym dla specjalistów, którzy wymagają od wiertarko-wkrętarek dużej mocy i elastyczności. DED7883-Li jest bardzo ciekawą propozycją dla osób zajmujących się montażem zabudów kartonowo-gipsowych, pracą z drewnem bądź materiałami drewnopochodnymi, dla montażystów mebli itp. Urządzenie pracuje z dużym momentem obrotowym (20 Nm), zaś szeroki zakres jego nastaw powoduje, że wiertarko-wkrętarka staje się narzędziem elastycznym. Sprawdzi się zarówno podczas operacji wiertarskich wymagających dużej siły, jak też w trakcie prac montażowych wykonywanych z większym wyczuciem, do czego potrzebna jest perfekcyjna współpraca operatora i narzędzia. Dwubiegowa przekładnia pozwala na pracę z dużymi siłami i niską prędkością obrotową, jak też z niewielkimi średnicami wierteł i wkrętów, ale za to z dużą prędkością obrotową. Jest ona regulowana płynnie przyciskiem spustowym. Pierścień sprzęgła pozwala na precyzyjne dobranie momentu obrotowego, a oświetlenie LED podnosi komfort pracy i ułatwia dokładne jej wykonywanie.


Wiertarko-wkrętarka DED7885

To najnowszy model w ofercie Dedry wyposażony w silnik bezszczotkowy. Niewielkie rozmiary jednostki napędowej nie wpływają na jego parametry. Wręcz przeciwnie, zastosowane rozwiązania technologiczne pozwalają na osiągnięcie dużej mocy (moment obrotowy – 60 Nm). Dlatego DED7885 jest przeznaczona dla najbardziej wymagającego grona odbiorców, którzy pracują w twardych materiałach, takich jak niektóre gatunki drewna, ceramika, metal, materiały budowlane. Regulowana płynnie przyciskiem spustowym prędkość obrotowa wynosi do 400 obr./min (I bieg) i 1500 obr./min (II bieg). Przy takich parametrach wkręcanie nawet długich wkrętów w twarde drewno dębowe dla DED7885 nie stanowi żadnego wyzwania. Zastosowanie silnika bezszczotkowego pozwala na uniknięcie problemów znanych z jednostek komutatorowych, czyli wymiany szczotek grafitowych. Urządzenie wyposażone jest też w układ szybkiego zatrzymania wrzeciona w razie przeciążenia, co w połączeniu z bezszczotkowym silnikiem powoduje, że DED7885

jest wkrętarką praktycznie bezawaryjną. Oświetlenie LED, wygodny, antypoślizgowy materiał, którym pokryto uchwyt, dwie baterie litowo-jonowe i szybka ładowarka stanowią dodatkową zachętę do skorzystania z możliwości DED7885.


Wiertarko-wkrętarki Pansam A167010, A167021 i A167022

Są to niewielkie, ale praktyczne urządzenia. Przeznaczone są dla użytkowników domowych. Parametry tych urządzeń (moment obrotowy – 4 Nm, prędkość obrotowa – 180 obr./min) określają zakres ich użytkowania, czyli niezbyt trudne i niewymagające prace montażowe. Zaś bogate wyposażenie zachęca do ich stosowania w celu ułatwienia sobie drobnych prac domowych.


Reasumując, wiertarko-wkrętarki firmy Dedra to urządzenia o optymalnie dobranych parametrach i korzystnej cenie. Każdy z użytkowników tego typu urządzeń może zatem znaleźć w ofercie tej firmy maszynę najbardziej stosowną dla siebie, którą wykona sprawnie prace na budowie, w warsztacie, zakładzie, serwisie czy w domu.
Wszystkie wkrętarki Dedra oferowane są w wygodnych, profilowanych plastikowych walizkach, ułatwiających przechowywanie urządzeń oraz pozwalających na utrzymanie ich w czystości i odpowiednim stanie technicznym.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments