WIERTARKO-WKRĘTARKI BEZUDAROWE (CZĘŚĆ V). PODSTAWOWE OGÓLNE ZASADY ICH DOBORU

Podstawowym kryterium doboru profesjonalnej wiertarko-wkrętarki jest zakres obrabianych materiałów i wykonywanych operacji: wkręcania/wykręcania oraz średnica wierconych otworów i ich rodzaj, intensywność używania, a także wydajność.

 

Dlatego powinniśmy najpierw zwrócić szczególną uwagę na takie parametry i cechy, jak rodzaj akumulatorów, napięcie prądu zasilania i moment obrotowy. To one określają podstawowe możliwości tych maszyn. Jak wiadomo, najbardziej efektywne są baterie Li-Ion.
Jeśli chcemy długo pracować wiertarko-wkrętarką powinniśmy zakupić maszynę z akumulatorem Li-Ion o dużej pojemności, najlepiej powyżej 3.0 Ah, wyposażoną w systemową ładowarkę. Pamiętajmy, że prawidłowy i zoptymalizowany proces ładowania baterii ma decydujące znaczenie dla ich trwałości i efektywności energetycznej.

Festool_CXS-TXS-3

Ponieważ tymi elektronarzędziami pracują ludzie, istotna dla wydajności pracy nimi jest nie tylko sama moc, ale także takie cechy, jak ergonomiczność, łatwość obsługi czy niski poziom wibracji. Od wygody pracy tymi urządzeniami w dużym stopniu zależy także jej efektywność i wydajność. Dlatego zawsze należy wybierać maszyny ergonomiczne i łatwe w obsłudze.

FEIN_ABS18_ 02

Ważna jest także systemowość wiertarko-wkrętarki pod względem zasilania, czyli możliwość użycia w niej akumulatorów, które mogą być stosowane w innych maszynach danego producenta lub marki. To zmniejsza koszty zakupu sprzętu, gdyż jeśli mamy baterie systemowe, nie musimy nabywać kolejnych akumulatorów i ładowarek. Możemy bowiem wykorzystać te, które już mamy.

pins,TŻ
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments