WIERTARKO-WKRĘTARKI BEZUDAROWE (CZĘŚĆ II E). KONSTRUKCJA

Wszystkie części wiertarko-wkrętarki integruje ze sobą obudowa (korpus), czyniąc z niej jedną funkcjonalną całość.

 

Jeśli weźmie się pod uwagę kształt obudowy, to obecnie oferowane wiertarko-wkrętarki są typu „T”. Korpusy tych urządzeń wykonuje się z tworzywa sztucznego, przy czym wzmocnione są one elementami metalowymi, których zadaniem jest pewne i mocne osadzenie elementów przekładni i silnika. Obecnie rękojeści główne wiertarko-wkrętarek mają specjalne pokrycia gumowe lub tworzywowe, które tłumią wibracje oraz spełniają funkcję przeciwpoślizgową podnosząc ergonomię narzędzia (tzw. soft grip). Urządzenia odznaczające się dużą mocą i momentem obrotowym wyposaża się w uchwyt dodatkowy. Umożliwia on dokładną i bezpieczną pracę oraz efektywną aplikację dużych momentów

obrotowych. Warto tu wspomnieć, że dzięki wykorzystaniu rękojeści typu „T” wiertarko-wkrętarki mają bardzo dobre wyważenie i są wygodne w trzymaniu i operowaniu.

GraphitePro_59GP400-1

Energię elektryczną, tzn. prąd stały, do wiertarko-wkrętarek doprowadza się za pośrednictwem specjalnych styków, które znajdują się w gnieździe mocowania akumulatora. Każdy producent w swoich wiertarko-wkrętarkach stosuje własny system mocowania baterii. Stąd nie można zamiennie w tych urządzeniach stosować akumulatorów różnych wytwórców.

pins, TŻ
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments