WIERTARKO-WKRĘTARKI BEZUDAROWE (CZĘŚĆ I B). POLA ZASTOSOWAŃ

Operację wkręcania/wykręcania wiertarko-wkrętarkami wykonujemy za pomocą bitów i nasadek. Do mocowania ich w uchwycie wiertarskim służą specjalne adaptery, narzędzia te można także montować w sześciokątnym gnieździe 1/4” wrzeciona maszyny, o ile ona takie posiada, lub w wymiennych uchwytach gniazdowych 1/4”.

 

Można więc powiedzieć, że wiertarko-wkrętarki bezudarowe to bardzo funkcjonalne elektronarzędzia, praktycznie w większości zastosowań zastępujące wiertarki sieciowe i wkrętarki. Do tego, dzięki posiadaniu regulowanego sprzęgła mechanicznego lub elektronicznego umożliwiającego dokładne ustawienie momentu obrotowego znacznie lepiej nadają się do wkręcania/wykręcania niż wiertarki. Stąd właśnie, naszym zdaniem, bierze się ich duża popularność. A jeśli dodamy to tego, że mają kompaktowe wymiary i można

pracować nimi bez przewodu zasilającego, ich poręczność i użyteczność w wielu wypadkach jest o wiele wyższa niż tradycyjnych wiertarek elektrycznych. Dlatego te urządzenia klasy profesjonalnej są wykorzystywane prawie we wszystkich dziedzinach życia gospodarczego: od zakładów przemysłowych przeróżnych branż i budownictwa do warsztatów rzemieślniczych oraz usługowych różnych specjalizacji.

YATO_YT-82855-2

Trudno jest tu sporządzić pełną listę profesjonalnych użytkowników tych narzędzi akumulatorowych. Ich liczba stale rośnie, ponieważ z roku na rok doskonalona jest technika zasilania bateryjnego, i wielu fachowców, pracujących do tej pory elektronarzędziami zasilanymi sieciowo, przekonuje się do maszyn akumulatorowych. Urządzenia te stają się coraz silniejsze, lżejsze i mniejsze, a także poręczniejsze. Ich oferta jest duża i bardzo zróżnicowana pod względem ceny i parametrów technicznych. Dlatego każdy profesjonalista znajdzie w tej grupie elektronarzędzi wiertarko-wkrętarkę najbardziej odpowiednią do swoich potrzeb.

pins,TŻ
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments