WIERTARKO-WKRĘTARKI AKUMULATOROWE STHOR

Do oferty elektronarzędzi Sthor – produktów przeznaczonych dla majsterkowiczów i gospodarstw domowych – wprowadzona została właśnie nowa linia akumulatorowych wiertarko-wkrętarek.

 

Trzy nowe modele oznaczone jako Sthor 78981, 78982 i 78983 są wielofunkcyjnymi urządzeniami, które sprawdzą się zarówno w zadaniach związanych z wierceniem w metalu czy drewnie, jak i wkręcaniu/wykręcaniu śrub i wkrętów. Nowe wkrętarki Sthor czerpią energię z nowoczesnych akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 1,3 Ah i o napięciach 10,8 V (78981), 14,4 V (78982) i 18 V (78983). Ogniwa charakteryzują się dużą wydajnością oraz trwałością (brak efektu pamięci i możliwość doładowywania w każdym momencie pracy). Wyposażono je w elektroniczny układ chroniący

ogniwa przed przegrzaniem.

78981_b

Wiertarko-wkrętarki akumulatorowe Sthor mają wydajne silniki, które współpracują z 1-biegową przekładnią wykonaną ze stalowych zębów o dużym przekroju, które pozwalają przenosić spore obciążenia i charakteryzuje się wysoką trwałością. Jednostka napędowa osiąga maksymalną prędkość obrotową 700 obr./min (sterowaną płynnie za pomocą włącznika spustowego), a maksymalny moment obrotowy to odpowiednio 15, 17 i 17 Nm. W układzie napędowym znajdziemy sprzęgło, które umożliwia zmianę wartości momentu dokręcania za pomocą pierścienia nastawczego. Osprzęt – wiertła i bity – mocuje się w klasycznym szczękowym uchwycie narzędziowym 0,8–10 mm. Wkrętarki Sthor charakteryzują się bardzo dobrą ergonomią – prawidłowo wyprofilowany uchwyt główny z okładziną antypoślizgową i dobre wyważenie maszyn sprawiają, że pracuje się nimi bez większego wysiłku, nawet podczas długotrwałego wiercenia.

 

Marek Pudło
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments