WIERTARKO-WKRĘTARKA YATO YT-82784 Z DWOMA AKUMULATORAMI

W ofercie systemowych narzędzi akumulatorowych YATO pojawił się nowy zestaw z popularną wiertarko-wkrętarką z silnikiem Mabuchi Motor Co. Ltd. Do sprzedaży weszła właśnie wersja z dwoma akumulatorami 3.0 Ah YT-82784. Wcześniej narzędzie było dostępne w zestawie z jedną baterią 2.0 Ah (YT-82782) oraz solo (YT-82783).

 

Jednostka napędowa prezentowanej wiertarko-wkrętarki współpracuje z 2-biegową przekładnią i generuje obroty 0–440/min (I bieg) i 0–1650/min (II bieg) oraz maksymalny moment obrotowy o wartości 40 Nm. Prędkość obrotową reguluje się płynnie za pomocą włącznika spustowego, a moment dokręcania można ustawiać pierścieniem sprzęgła z 21 pozycjami. W układzie napędowym znajdziemy też hamulec wrzeciona umożliwiający precyzyjny montaż wkrętów

i śrub. Za dokładność pracy i wygodną obsługę prezentowanej wiertarko-wkrętarki YATO odpowiada też jednoczęściowy uchwyt wiertarski 13 mm z automatyczną blokadą. Z kolei umieszczona pod nim dioda LED doświetla miejsce pracy i pozwala posługiwać się elektronarzędziem w słabo oświetlonych pomieszczeniach. W urządzeniu mamy też ergonomicznie wyprofilowaną rękojeść główną z okładzinami antypoślizgowymi.

 

 

Prezentowana wiertarko-wkrętarka o napięciu 18 V może być zasilana z systemowych akumulatorów litowo-jonowych o napięciu 18 V i pojemności 2.0, 3.0 i 4.0 Ah. Baterie są zabezpieczone elektronicznie przed przegrzaniem w wyniku przeciążenia i przed utratą pojemności. O poziomie naładowania ogniw informuje 4-stopniowy wskaźnik diodowy. W nowym, najbogatszym zestawie YT-82784 zamkniętym w poręcznej walizce z tworzywa sztucznego znajdziemy, obok wiertarko-wkrętarki, dwa akumulatory Li-Ion 18 V/3.0 Ah i szybką ładowarkę (czas ładowania – 1,5 h dla baterii 3.0 Ah). W komplecie YT-82782 razem z wiertarko-wkrętarką otrzymujemy akumulator Li-Ion 18 V/2.0 Ah, szybką ładowarkę (czas ładowania – 1 h dla baterii 2 Ah) i poręczną walizkę z tworzywa sztucznego stanowiącą opakowanie zestawu. YT-82783 to tzw. wersja zerowa, czyli wiertarko-wkrętarka bez baterii i ładowarki zapakowana w tekturowe pudełko. Wiertarko-wkrętarka YATO z japońskim silnikiem to tylko jedno z narzędzi dostępnych w systemie 18 V YATO. Na tej samej baterii działają m.in. szlifierka kątowa (również dostępna w trzech wersjach, w tym mocnej YT-82828 z dwiema bateriami 3.0 Ah), wkrętarka udarowa z silnikiem bezszczotkowym YT-82796 oraz pilarka tarczowa YT-82810.

HB

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar