WIERTARKO-WKRĘTARKA UDAROWA STHOR 78974

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa Sthor 78974 to maszyna, którą można z czystym sumieniem polecić do zadań zawodowych. Głównie za sprawą bardzo dobrych parametrów technicznych.

 

Dwubiegowa przekładnia sprawia, że wysoki moment obrotowy na I biegu wystarcza, aby wiercić w metalu wiertłem spiralnym o średnicy maksymalnej 12 mm. Na II biegu z kolei z włączoną funkcją udaru wykonuje się otwory w cegle do średnicy 10 mm i w betonie do średnicy 6 mm. Narzędzie umożliwia także wiercenie wiertłami piórowymi w drewnie do 32 mm i wkręcanie wkrętów o długości do 150 mm oraz średnicy do 5 mm.
Wkrętarka udarowa Sthor 78974 czerpie energię z

nowoczesnych ogniw litowo-jonowych o napięciu 18 V i pojemności 1,3 Ah. Są one pozbawione wszelkich wad starszych konstrukcji niklowo-kadmowych – można je doładowywać, wytrzymują kilka tysięcy cykli ładowania i są przy tym wydajniejsze prądowo. W narzędziu zastosowano bezstopniową regulację prędkości obrotowej silnika za pomocą włącznika spustowego, a także pokrętło do zmiany momentu dokręcania.

78974

Wiertła i bity mocuje się w automatycznym uchwycie wiertarskim 10 mm. Podczas pracy w ciemnych miejscach bardzo przydatna okaże się dioda doświetlająca, która włącza się wraz z uruchomieniem silnika. Rękojeść główna – doskonale wyprofilowana i obłożona materiałem soft grip – pozwala bezpiecznie pracować narzędziem nawet w najbardziej wymagających zadaniach związanych z wierceniem lub wkręcaniem. Wkrętarka oferowana jest w poręcznej walizce transportowej. Towarzyszą jej jeden akumulator z ładowarką, a także zestaw bitów CrV i wierteł HSS do metalu.

Marek Pudło
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar