WIERTARKA UDAROWA YATO YT-82044

Dwubiegowa wiertarka YATO YT-82044 z jednostką napędową o mocy 1050 W znajdzie swoich fanów wśród wszelkiego rodzaju specjalistów budowlanych, którzy potrzebują uniwersalnego elektronarzędzia zarówno do wiercenia, jak i wiercenia z udarem.

Sprzęt osiąga na I biegu maksymalne obroty 1100 min-1 i wysoki moment obrotowy, a tym samym świetnie sprawdzi się podczas wiercenia w drewnie otwornicami i świdrami (do 30 mm). Z kolei II bieg z dużą prędkością obrotową (2800 min-1) i niższym momentem jest idealny do szybkich wierceń w stali (do 13 mm). Dodając do tego mechanizm udarowy o maksymalnej częstotliwości 48.000 uderzeń/min, otrzymujemy wiertarkę do wierceń w betonie i innych

materiałach budowlanych. Parametry jej pracy reguluje się płynnie za pomocą włącznika spustowego z blokadą do pracy ciągłej. Biegi z kolei zmienia się dużym pokrętłem umieszczonym na boku obudowy przekładni, która wykonana jest z solidnego metalu chroniącego podzespoły elektronarzędzia i skutecznie odprowadzającego ciepło powstałe podczas pracy. Warto wspomnieć, że w układzie napędowym wiertarki YT-82044 zastosowano sprzęgło rozłączające napęd w momencie zaklinowania się wiertła i w ten sposób podniesiono bezpieczeństwo pracy. Wiertła mocuje się w solidnym (w całości metalowym) samozaciskowym uchwycie wiertarskim 13 mm. Długa rękojeść pomocnicza – obracana wokół osi maszyny – ułatwia kontrolowanie narzędzia przy wykonywaniu otworów o dużej średnicy. Ogranicznik głębokości wiercenia i 3-metrowy gumowy kabel zasilający podnoszą komfort codziennej pracy.

Marek Pudło

 

yt-82044

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar