Wiertarka rdzeniowa do metalu FEIN KBH 25

FEIN opracował pierwszą na świecie ręczną wiertarkę rdzeniową do metalu oznaczoną jako KBH 25. Wiercenie nią odbywa się szybko i nie wymaga od operatora dużego nakładu siły.

 

Wiertarka rdzeniowa do metalu FEIN KBH 25 posiada kilka bardzo interesujących i innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które zapewniają osiągnięcie wysokiej wydajności pracy, precyzji i bezpieczeństwa pracy podczas wiercenia z ręki (bez stojaka wiertłami rdzeniowymi możemy wykonać otwory o średnicy do 25 mm w stali o grubości 20 mm i do 54 mm w blachach metalowych o grubości do 4 mm). Urządzenie wyposażono w innowacyjny uchwyt

FEIN QuickIN PLUS, niewymagający użycia klucza, oraz zaawansowany mechanizm prowadzenia wiertła. Wiertło prowadzące wystaje 25 mm ponad długość frezu trepanacyjnego. Gdy wiertło pilotujące wwierci się w materiał na głębokość 5 mm, frez rozpoczyna swoją pracę, i wtedy może być ono wyłączone z procesu wiercenia. Cała siła posuwu wytwarzana przez użytkownika może więc być skierowana do frezu. Dzięki takiemu rozwiązaniu osiągnięto wysokie tempo pracy przy niewielkim nakładzie sił operatora. Dobre wydajnościowe rezultaty pracy wiertartką (5-krotne zwiększenie tempa pracy w porównaniu do wierteł HSS) osiąga się, stosując wiertła rdzeniowe FEIN z ostrzami z węglików spiekanych (najlepsze w przypadku użycie tego typu narzędzi FEIN z pokryciem TiAlN). Mają one specjalną geometrię, która przyspiesza proces obróbki, i zmniejsza siły skrawania.

Dużą efektywność wiercenia wiertarka FEIN KBH 25 zawdzięcza także zastosowaniu wydajnego silnika o mocy 1200 W. Współpracuje on z jednobiegową przekładnią. Obroty wiertarki wynoszą 520/min, a więc są optymalnie dobrane do wykonywanych nią zadań. W elementach jednostki napędowej znajdziemy bardzo wysoką zawartość ołowiu oraz zabezpieczenie cewki taśmą izolacyjną, co w efekcie daje stałą, wysoką moc. Warto zauważyć, że jednostka napędowa wyposażona została w elektroniczny układ ustawiania maksymalnej prędkości obrotowej (6 poziomów) i jej płynnej zmiany za pomocą włącznika spustowego. Silnik umieszczono w cylindrycznej obudowie z bardzo trwałego plastiku wzmocnionego włóknem szklanym, natomiast przekładnię w osłonie metalowej. Oba materiały są odporne na odkształcenia, uszkodzenia mechaniczne i zapewniają maszynie wysoką stabilność podczas całego okresu użytkowania.

Wysokie bezpieczeństwo osiągnięto dzięki zastosowaniu w FEIN KBH 25 sprzęgła przeciążeniowego. Odłącza ona napęd natychmiast w chwili zablokowania się wiertła w otworze. Operator może więc czuć się podczas pracy urządzeniem bezpiecznie. Pewny chwyt maszyny zapewnia duża i świetnie wyprofilowana rękojeść główna w kształcie litery „D” (ze zintegrowanym włącznikiem spustowym i jego blokadą do pracy ciągłej) i uchwyt pomocniczy, który można obracać wokół osi urządzenia i w ten sposób dobrać jego właściwe położenie do specyfiki wykonywanego zadania.

Urządzenie znacznie zwiększa wygodę i efektywność pracy podczas stawiania konstrukcji stalowych. Dzięki niemu w przypadku wykonywania otworów do 25 mm nie musimy już przenosić ciężkiego sprzętu (wiertnic ze stopą magnetyczną), którego montaż i dokładne ustawianie jest czasochłonne, ani zatrudniać do tego typu zadań dwóch operatorów, gdyż wystarczy jeden. FEIN KBH 25 więc nie tylko przyspiesza prace przy konstrukcjach stalowych, ale taże znacznie obniża ich koszty.

 

 

 

Dane techniczne wiertarki rdzeniowej do metalu FEIN KBH 25

Moc nominalna/użyteczna

1200/680 W

Średnica otworu w stali, wiertło z węglików

14-25 mm

Średnica otworu w aluminium, wiertło z węglików

14-30 mm

Średnica otworu w stali, otwornica z węglików

14-54 mm

Obroty na biegu jałowym

0-520/min

Rodzaj uchwytu

FEIN QuickIN PLUS

Waga

3,3kg

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments