WIELOZADANIOWA, PRECYZYJNA, SZYBKA i LEKKA. AKUMULATOROWA PILARKA do MATERIAŁÓW IZOLACYJNYCH ISC 240 FESTOOL

Opracowana przez Festool bezprzewodowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 z akumulatorem 18 V gwarantuje szybkie i dokładne wykonanie zadań. Nadaje się do cięcia zarówno elastycznych materiałów izolacyjnych (włókna mineralne i naturalne), jak i płyt poliuretanowych, polistyrenowych oraz twardych włókien mineralnych. W pilarce ISC 240 Festool połączono unikatowy zespół tnący, mocny silnik EC-TEC i wydajne akumulatory z ergonomiczną konstrukcją o niewielkim ciężarze, znacząco zwiększając wytrzymałość urządzenia i – co równie istotne – komfort pracy.

Na rynku pojawia się coraz więcej materiałów izolacyjnych o różnych grubościach: od wełny szklanej i mineralnej poprzez włókna drzewne i konopne po płyty poliuretanowe (PUR/PIR) i polistyrenowe

(EPS/XPS). – Nasza akumulatorowa pilarka to system do obróbki materiałów izolacyjnych, jakiego do tej pory nie było – mówi Sławomir Trojan, trener Festool Polska. – W wypadku wełny szklanej i mineralnej używa się głównie standardowego noża do materiałów izolacyjnych. Jednak wraz ze wzrostem grubości materiału jego wydajność i precyzja – zwłaszcza gdy ważne jest zachowanie kąta – maleją. Dlatego fachowcy sięgają po coraz droższe i nieelastyczne urządzenia. Są one ciężkie i duże, a więc mało praktyczne. Te same wady mają powszechnie stosowane narzędzia do obróbki elastycznych materiałów izolacyjnych z włókien naturalnych, jak np. elektryczne piły szablaste typu lisi ogon. Pozbawiona ich jest natomiast akumulatorowa pilarka Festool ISC 240. Zasilanie akumulatorowe pozwala na cięcie w miejscach bez dostępu do zasilania sieciowego, np. na budowie i równocześnie gwarantuje pracownikom swobodę ruchu – na dachu, na rusztowaniu, na podłożu. Niewielka waga narzędzia, gumowane powierzchnie, a także doskonale wyważona konstrukcja zapewniają maksymalny komfort pracy nawet podczas obsługi jedną ręką. Pilarka doskonale się sprawdza, nawet jeśli mamy do czynienia z trudnymi do cięcia elastycznymi materiałami izolacyjnymi z włókien naturalnych, jak miękkie włókna drzewne lub konopne. Dzięki niej obróbka jest szybsza, co z kolei sprawia, że materiały te stają się bardziej interesujące dla rzemieślników i klientów – tłumaczy Sławomir Trojan.

 

Festool_ISC240_16

 

Akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 sprawdza się idealnie podczas:

  • izolacji ścian zewnętrznych i wewnętrznych w drewnianych ramach i konstrukcjach nośnych,
  • izolacji dachu pod i między krokwiami przy użyciu wełny mineralnej i włókien naturalnych,
  • izolacji poddasza,
  • izolacji dachu płaskiego przy użyciu PUR i wełny kamiennej, nakładania izolacji z PUR na krokwie,
  • izolacji elewacji przy użyciu wełny mineralnej i szklanej.

Festool_ISC240_04

Wszechstronność atutem pilarki

O wyjątkowości nowej pilarki ISC 240 Festool decyduje jej wszechstronność: brzeszczot o szlifie falistym jest idealny do cięcia elastycznych materiałów izolacyjnych, jak wełna mineralna i włókna naturalne. Patent na płyty z poliuretanu i polistyrenu oraz twardą wełnę mineralną to brzeszczot z zębem rozwartym i oczywiście skorzystanie ze stołu przystawkowego. Oba brzeszczoty będą dostępne w dwóch wersjach: 240 i 350 mm głębokości cięcia. Faliste ostrze minimalizuje pylenie podczas obróbki. – Za pomocą adaptera do odsysania do narzędzia można podłączyć odkurzacz mobilny. Ma to szczególnie znaczenie, jeśli tniemy ostrzem z zębem rozwartym, gdy powstaje dużo wiórów. System szybkiej wymiany umożliwia rzemieślnikowi wygodną zmianę ostrza w zależności od rodzaju i grubości materiału – zwraca uwagę Sławomir Trojan. W razie potrzeby za pomocą pilarki, szyny prowadzącej i przykładnicy kątowej bardzo szybko można przygotować półstacjonarne miejsce pracy do wykonywania bardzo precyzyjnych zadań.

 

Festool_ISC240_14

Bogaty asortyment i wydajna obróbka materiałów izolacyjnych

Pilarki mieczowe Univers SSU 200 i IS 330 są przeznaczone do twardych materiałów izolacyjnych z włókien drzewnych oraz płyt z poliuretanu i polistyrenu. Precyzyjne cięcia oraz cięcia pod kątem do 60° umożliwia wpust prowadzący w stole z

odlewanego pod ciśnieniem aluminium w połączeniu z szyną prowadzącą. Nowa akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 to zaś doskonałe uzupełnienie asortymentu Festool. Umożliwia obróbkę elastycznych materiałów z włókien mineralnych oraz naturalnych (głębokość cięcia do 350 mm) i jest wyposażona w akumulatory.

 

Festool_ISC240_10

Gwarancja all-inclusive

Akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 jest oferowana z pakietem gwarancyjnym all-inclusive, obejmującym 36 miesięcy bezpłatnych napraw, 36 miesięcy ochrony na wypadek kradzieży, 10 lat gwarancji dostępności części zamienne oraz 15-dniową gwarancję zadowolenia lub zwrot pieniędzy. Dotyczy to narzędzia, akumulatorów oraz ładowarki. Dalsze informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej
www.festool.pl/serwis.

 

Festool_ISC240_15

 

Akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 Festool dostępna na rynku od maja 2018 r. Więcej informacji na www.festool.pl.

PW(Festool)
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments