Wera Zyklop Hybrid – grzechotka o wielu zaletach

Wera Zyklop Hybrid to smukła i mocna grzechotka o niewielkim ciężarze. Wyposażono ją w zatrzask kulkowy służący do pewnego montowania nasadek i różnego rodzaju przedłużek oraz adapterów, jak również w rękojeść Kraftform. Narzędzie zoptymalizowano do dużych obciążeń skrętnych i pionowych. Wera wraz z grzechotką Zyklop Hybrid oferuje dodatkową przedłużkę rękojeści przeznaczoną do przenoszenia bardzo dużych sił (do 600 Nm). Zyklop Hybrid można nabyć w zestawach z nasadkami lub wyłącznie z przedłużką rękojeści.

Światowa premiera grzechotki Zyklop Hybrid odbyła się na stoisku Wery w Kolonii na targach Eisenwarenmesse 2016. Drugi człon nazwy narzędzia

(„Hybrid”) sugeruje, że agreguje ono i łączy wiele różnych właściwości, które zwiększają jego uniwersalność. Taki bowiem był cel konstruktorów z Wery. Wynik ich prac to lekka i równocześnie mocna grzechotka z ergonomiczną rękojeścią Kraftform, smukłą geometrią główki, długą dźwignią i możliwością jej przedłużenia. Narzędzie cechuje solidność wykonania i smukłość, wytrzymałość oraz niewielka waga.

W Wera Zyklop Hybrid zastosowano grzechotkowy mechanizm z 72 drobnymi zębami o niewielkim kącie obrotu, który wynosi 5°. Tak niewielki skok umożliwia szybkie i dokładne pokręcanie śrubą i znacznie zwiększa wygodę pracy w miejscach trudno dostępnych. Zabierak 1/2” grzechotki Zyklop Hybrid Wera ma kulkowy zatrzask umożliwiający pewny montaż nasadek i adapterów (wyposażenie dodatkowe). Dzięki temu wkręcanie/wykręcanie dla użytkowników z rzemiosła i przemysłu jest operacją bezpieczną i łatwą do wykonania.

Prezentowana grzechotka wyposażona jest w ergonomiczny uchwyt Kraftform. Narzędzie jest wytrzymałe na duże obciążenia skrętne i pionowe, co umożliwia bezpieczne wykonywanie trudnych zadań. W porównaniu z tradycyjnymi grzechotkami Zyklop Hybrid ma większą długość całkowitą, co pozwala aplikować nią duże siły. W razie potrzeby można narzędzie jeszcze wydłużyć, montując na końcu rękojeści dodatkowy przedłużacz z uchwytem Kraftform. Dzięki temu grzechotka Zyklop Hybrid zostaje znacznie wydłużona i może przenosić bardzo duże siły (do 600 Nm).

Zyklop Hybrid można kupić w podstawowym zestawie składającym się z grzechotki i przedłużacza rękojeści albo w komplecie, w skład którego wchodzą: grzechotka, przedłużacz rękojeści, 10 nasadek o rozmiarach od 10 do 19 mm i pionowy przedłużacz wyposażony w tuleję ślizgową umożliwiającą szybkie dokręcanie lub luzowanie śrub i nakrętek. Zestaw ten mieści się w kompaktowym i sprawdzonym etui tekstylnym.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments