Warsztatowa lampa akumulatorowa Hitachi UB18DGL

Ciągły i dynamiczny rozwój diod elektroluminescencyjnych (LED) sprawił, że ta technologia już dawno jest obecna w branży elektronarzędzi. Diody są powszechnie stosowane w maszynach do oświetlania miejsca pracy (wiercenia, wkręcania, cięcia). Z powodzeniem są także stosowanew lampach warsztatowych, skutecznie zastępując energochłonne i mało żywotne żarówki halogenowe.

 

Doskonałym przykładem takiego narzędzia jest właśnie wprowadzana na rynek lampa Hitachi UB18DGL. Jest to przenośne oświetlenie przeznaczone do wszelkiego rodzaju warsztatów i na place budowy. Zasilana jest ona z litowo-jonowego akumulatora o napięciu 18 lub 14,4 V i pojemnościach od 1,5 do 4,0 Ah. W lampie Hitachi źródłem światła jest 36 diod LED o łącznej mocy 18 W. Dzięki swojej energooszczędności diody LED na w pełni naładowanym akumulatorze będą świeciły od 1,5 do 5 godzin w trybie silnym lub od 3 do 11,5 godziny w trybie słabym (oszczędnym).

Bardzo ciekawie prezentuje się konstrukcja lampy akumulatorowej Hitachi UB18DGL, a szczególnie obudowa. Klosz z diodami umieszczony jest bowiem w ramce w kształcie litery „L”. Pozwala ona stabilnie ustawić latarkę na płaskiej powierzchni, zamocować ją na statywie fotograficznym z gwintem 1/4”, przymocować do rury za pomocą specjalnych zaczepów bądź przytwierdzić do ściany. Mechanizm obrotowy pozwala zmieniać kąt świecenia w zakresie 120°, dzięki czemu skierujemy snop światła we właściwe miejsce.

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments