WARSZTAT MOBILNY FESTOOL MW 1000

Nowy warsztat mobilny MW 1000 firmy Festool

Firma Festool kontynuuje rozbudowę systemu umożliwiającego optymalną organizację miejsca pracy. Od października 2018 r. oferuje nowy warsztat mobilny, który idealnie nadaje się do transportu Systainerów, a dzięki elastycznej powierzchni roboczej zapewnia optymalne warunki pracy na placu budowy oraz w miejscu montażu.

 

 

Warsztat mobilny Festool MW 1000 umożliwia indywidualną konfigurację i porządkuje przestrzeń roboczą. Dzięki elastyczności, niewielkiemu ciężarowi, kompaktowym wymiarom oraz możliwości wygodnego przemieszczania po schodach mobilny warsztat zapewnia bezproblemowy transport i natychmiastową gotowość do

użytkowania – bez czasochłonnego montażu i demontażu.

Nowe rozwiązanie systemowe w postaci mobilnego warsztatu MW 1000 stanowi optymalne połączenie obszarów „system porządkowania i transportu” oraz „praca półstacjonarna”. – Mobilny warsztat dysponuje elastyczną powierzchnią roboczą oraz zapewnia możliwość bezpiecznego transportu i magazynowania elektronarzędzi, narzędzi ręcznych, wyposażenia i materiałów eksploatacyjnych. Elastyczny system oferuje miejsce na wszystko, co jest potrzebne do transportu i pracy na budowie oraz w miejscu montażu – mówi Oliver Seeger, menedżer produktu w firmie Festool, opisując to innowacyjne rozwiązanie.

Łatwy transport i komfortowa praca

Firma Festool opracowała nowy warsztat mobilny z myślą o zapewnieniu w równym stopniu łatwego transportu i precyzyjnych rezultatów pracy. Dzięki dużym, w pełni gumowanym i odpornym na wstrząsy kołom transport po schodach nie stanowi już problemu – zarówno w warsztacie, podczas załadunku na pojazd, jak i na placu budowy. Kompaktowe wymiary oraz bezproblemowy montaż i demontaż sprawiają, że mobilny warsztat jest bardzo komfortowy w codziennym użytkowaniu. Nowy MW 1000 posiada stabilną powierzchnię roboczą, składającą się z płyty perforowanej i profilu aluminiowego, który zapewnia elastyczne opcje zaciskania i mocowania obrabianych elementów. Funkcja pełnego wysuwania wkładu Systainerów zapewnia łatwy dostęp do ich zawartości.

 

 

Możliwa jest też regulacja wysokości wysuwanych wkładów bez użycia narzędzi. Przenośny warsztat można dopasować do indywidualnych potrzeb dzięki zastosowaniu dodatkowych wkładów wysuwanych (dostępnych jako wyposażenie). Systainer i stół montażowy można schować w kilku prostych ruchach, zabezpieczając na czas transportu i eliminując ryzyko poślizgu. Doskonałym uzupełnieniem są starannie opracowane detale, takie jak pałąk przesuwny z regulacją kąta nachylenia, powierzchnie ślizgowe i uchwyt do przenoszenia na wannie. Oznacza to, że mobilny warsztat MW 1000 może być łatwo i wygodnie załadowany do pojazdu przez jedną osobę. Regulowane solidne nóżki składane sprawiają, że stół montażowy jest gotowy do użytku dzięki kilku prostym ruchom. Dzięki stopkom o regulowanej wysokości można zniwelować ewentualne nierówności powierzchni.

 

 

Dodatkowa komora do SYS-MINI 1, która została zintegrowana przez firmę Festool w elemencie bazowym, umożliwia przechowywanie drobnych części. Mobilny warsztat można elastycznie i indywidualnie dostosować do potrzeb użytkownika. Dotyczy to zarówno powierzchni roboczej, jak i powierzchni do odkładania akcesoriów. Jeśli oferowana powierzchnia nie jest wystarczająca, można ją bez problemu rozbudować za pomocą dodatkowych stołów montażowych. Elementy wyposażenia MFT/3 są kompatybilne z nowym warsztatem mobilnym.

 

Ceniony partner w kwestii organizacji miejsca pracy

Firma Festool jest od wielu lat znana z idealnej organizacji miejsca pracy w warsztatach, na budowach i w miejscach montażu. Oferuje najlepsze rozwiązania, które dbają o profesjonalny wizerunek w oczach klienta i pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ wszystko jest na miejscu. Rezultat to efektywna praca zamiast długiego szukania. – Stół wielofunkcyjny MFT sprawdził się już jako nowoczesny stół warsztatowy do pracy na stanowiskach półstacjonarnych. Podobnie sprawdziły się też w użytkowaniu systemy porządkowania i transportu umożliwiające wygodne i szybkiego

transportowanie Systainerów.

 

 

 

Dzięki nowemu warsztatowi mobilnemu połączyliśmy te dwa obszary. MW 1000 przekonuje nieskomplikowaną obsługą podczas pracy, prostym montażem i demontażem oraz komfortowym i łatwym transportem – wyjaśnia Oliver Seeger, menedżer produktu. – Wystarczy kilka prostych ruchów, aby kompaktową jednostkę przekształcić w stabilne miejsce pracy z niezbędnymi narzędziami w zasięgu ręki. Warsztat mobilny dostępny będzie od października 2018 r. u Autoryzowanych Dystrybutorów Festool (więcej informacji u Autoryzowanych Dystrybutorów lub na stronie internetowej www.festool.pl.

PW (Festool)

 

Dane techniczne mobilnego warsztatu MW 1000

31
ModelMW 1000 BasicMW 1000
Wymiary (dł. x szer. x wys., mm)641 x 600 x 1076641 x 600 x 1185
Nośność całkowita (kg)100100
Nośność szuflady (kg)2020
Średnica rolek (mm)200200
Wymiary stołu445 x 363 mm445 x 363 mm
Wymiary stołu montażowego (mm)970 x 445 mm
Wysokość robocza (mm)900900
Ciężar (kg)19

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments