WALIZKI NARZĘDZIOWE METABOX – SYSTEMOWA ORGANIZACJA WARSZTATU PRACY

Metabo zaproponowało profesjonalistom rozbudowany system walizek narzędziowych metaBOX. Przeznaczony jest on do przechowywania i transportu narzędzi na place budów, do miejsc montażu czy serwisu urządzeń mobilnych oraz infrastruktury terenowej itp. Poszczególne elementy systemu, w zależności od potrzeb, możemy dowolnie łączyć, piętrzyć lub wymieniać i dzięki temu w sposób optymalny organizować swoje miejsca pracy.

Prezentowany system metaBOX składa z sześciu różnych walizek, platformy jezdnej na kółkach, deski rolkowej, adaptera zabezpieczającego skrzynki w pojazdach i adaptera do organizerów samochodowych Sortimo Globelyst

oraz SR5. Wszystkie elementy systemu metaBOX wykonano precyzyjnie i solidnie z tworzywa sztucznego odpornego na uszkodzenia mechaniczne (pęknięcia czy odkształcenia) oraz charakteryzującego się dużą nośnością. Walizki metaBOX zapewniają maszynom, osprzętowi i wyposażeniu technicznemu wysoki poziom ochrony przed brudem i wilgocią w stopniu określonym przez normę IP43. Omawiany system ma dwa warianty rozmiarowe o szerokościach 396 i 496 mm. Pierwszy z nich tworzą walizki metaBOX 118 (wymiary – 396 x 296 x 118 mm), metaBOX 145 (396 x 296 x 145 mm), metaBOX 215 (396 x 296 x 215 mm) i metaBOX 340 (396 x 296 x 340 mm), zaś drugi – metaBOX 145L (496 x 296 x 145 mm) i metaBOX 165L (496 x 296 x 165 mm). W każdej z walizek można przechowywać i transportować ważący do 125 kg sprzęt (np. elektronarzędzia), akcesoria do niego, wykorzystywane w terenowych naprawach części zamienne, łączniki gwintowe itp. Wszystkie skrzynki wyposażono w dwa ergonomiczne uchwyty umożliwiające wygodne ich przenoszenie, piętrzenie czy układanie. Mamy więc do wyboru uchwyt przedni do pionowego noszenia walizek i szeroki uchwyt zamocowany w pokrywach, który umożliwia poziome przenoszenie jednej lub wielu skrzynek ułożonych w stos i połączonych.

Bardzo ważną cechą walizek metaBOX jest ich specjalne wyprofilowanie. Dzięki niemu układanie skrzynek w stosy i ich łączenie, bez względu na użyty wariant rozmiarowy, odbywa się szybko i łatwo. Można nawet powiedzieć, że składa się je i demontuje jak klocki LEGO. Do zablokowania pozycji spiętrzonych skrzynek służy jedno obracane zapięcie, w które wyposażona jest każda z nich. Oprócz niego skrzynki mają dwa zapięcia przeznaczone do zamykania pokryw. Dzięki takiej konfiguracji zapięć możemy otwierać spiętrzone walizki bez konieczności ich rozłączania. Oszczędzamy więc cenny czas pracy, nie wykonując zbędnych czynności. Ale na tym nie koniec – skrzynki metaBOX są bowiem kompatybilne z walizkami Metaloc (poprzednia generacja systemowych skrzynek Metabo), a także z walizkami innych producentów, które spełniają odpowiednie standardy wymiarowe i dotyczące połączeń spiętrzających systainery.

Aby profesjonaliści mogli w sposób uporządkowany przechowywać i transportować posiadany sprzęt i akcesoria oraz części zamienne, Metabo do walizek metaBOX oferuje wiele różnych wkładek umożliwiających indywidualną organizację ich wnętrza. Co ważne, mobilność systemu metaBOX maksymalizują też wspomniane deska rolkowa, platforma na kółkach o nośności do 100 kg oraz płyta adaptera do zabezpieczenia skrzynek w pojeździe i adapter do organizerów samochodowych Sortimo Globelyst i SR5. Na przykład, platforma na kółkach umożliwia bardzo łatwe przemieszczanie dużych stosów walizek i ich uporządkowanie w miejscu pracy. Dzięki zastosowanym w niej hamulcom kółek spiętrzone walizki ze sprzętem i wyposażeniem technicznym można unieruchomić oraz zabezpieczyć przed niepożądanym przesuwaniem czy staczaniem się po pochyłych powierzchniach.


W naszej ocenie, systemowe walizki narzędziowe metaBOX tworzą nowy wymiar organizacji pracy dla warsztatów, zakładów przemysłowych, placów budów, serwisów

mobilnych itp. Zapewniają nie tylko bezpieczne oraz oszczędne pod względem miejsca przechowywanie oraz transport sprzętu i wyposażenia technicznego, ale także umożliwiają łatwe tworzenie indywidualnych kompletacji narzędzi dopasowanych do wymagań realizowanych prac. Dlatego system metaBOX jest doskonałym uzupełnieniem kompleksowej, szerokiej gamy profesjonalnych elektronarzędzi Metabo o bardzo zróżnicowanej gamie zastosowań. Będąc w wysokim stopniu elastycznym, rozszerza ich funkcjonalność i pozwala profesjonalnym użytkownikom sprzętu Metabo w sposób optymalny zorganizować miejsca pracy.

metaBOX 118
metaBOX 145L
metaBOX 165L
metaBOX 215
metaBOX 340
pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments