Usuwanie izolacji narzędziami Jokari

Jokari Krampe GmbH jest niemieckim, światowej klasy, producentem narzędzi ręcznych do odizolowywania kabli. Wiele lat dzierży palmę niekwestionowanego lidera rynku.

Firma od samego początku swojej działalności, tj. od przeszło czterdziestu lat, mieści się w miejscowości Ascheberg (Westfalia). Wyroby Jokari odznaczają się niezmiennie wysoką jakością oraz starannością wykonania. M.in. dlatego, że całość produkcji odbywa się w siedzibie firmy w Niemczech. Firma zatrudnia najlepszych specjalistów w takich dziedzinach, jak metaloznawstwo czy obróbka tworzyw sztucznych. Wysoko wykwalifikowani eksperci nieustannie pracują nad udoskonalaniem istniejących i wynajdywaniem nowych i jeszcze doskonalszych nożyków. W swojej pracy używają najwyższej

jakości materiałów, narzędzi oraz najnowszych technologii. Jokari korzysta z najnowocześniejszych linii produkcyjnych. Jednymi z najistotniejszych elementów wchodzących w ich skład są superprecyzyjne wtryskarki Arburga i Battenfelda. Firma legitymuje się wieloma certyfikatami m.in. TÜV oraz GS, jest również znana ze swojej innowacyjności – praktycznie każdy rok działalności przynosi kolejne udoskonalenia istniejących nożyków lub zupełnie nowe ich modele. Jokari jest jedynym producentem pokrywającym swoje ostrza azotkiem tytanu, dzięki czemu charakteryzują się one bardzo wysoką trwałością i czystością cięcia. Kwestie ochrony środowiska są również bardzo poważnie traktowane w niemieckiej firmie. Na dachu hali produkcyjnej umieszczone są panele solarne, a do ogrzewania wykorzystywana jest energia geotermalna. Do form wtryskowych wprowadzane są poliamidy i masy plastyczne bez dodatku PCV.

Sprzęt Jokari znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach powiązanych z branżą elektryczną i pokrywnymi: przemyśle energetycznym, elektronice, samochodówce, telekomunikacji czy informatyce. Sztandarowym produktem, stworzonym przez Jokari i kopiowanym z mniejszym lub większym powodzeniem przez wielu innych producentów, jest nożyk do zdejmowania izolacji z kabli o przekroju okrągłym 8-28 mm o symbolu „28H Secura”. W nożyku tym jak w przysłowiowej soczewce skupiają się wszystkie te cechy, za które produkty Jokari są tak cenione na całym świecie: (1) ostrze pokryte specjalną powłoką z azotku tytanu; (2) przeciwpoślizgowe wykończenie pałąka przytrzymującego kabel;  (3) wysokiej jakości, niezwykle trwała, miła w dotyku obudowa z tworzywa sztucznego; (4) dobrze dopracowana ergonomia.


Innym wysoko cenionym produktem Jokari są automatyczne szczypce do ściągania izolacji z kabli 0,2 do 6 mm². Setki tysięcy zadowolonych użytkowników może potwierdzić ich precyzyjną i bezawaryjną pracę. Szczypce są wykonane z udaroodpornych pliamidów. Ich faktura powierzchni jest przyjemna w dotyku oraz umożliwia pewny chwyt. Tnące elementy metalowe są, jak zwykle to bywa w produktach Jokari, pokryte azotkiem tytanu, co wydatnie przedłuża czas eksploatacji. Szczypce są wyposażone w bardzo praktyczny, a zarazem precyzyjny ogranicznik głębokości zdejmowania izolacji. Tego typu narzędzia pozwalają wydatnie ułatwić i przyśpieszyć pracę elektryka. Unikalna jakość produktów Jokari daje poczucie pewności i bezpieczeństwa. Użytkownik bowiem wie, że może na nie liczyć w każdych okolicznościach.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar