URZĄDZENIA HUSQVARNA do ZAGĘSZCZANIA GRUNTU i UKŁADANIA BETONU

Husqvarna Construction Division notuje stały wzrost. Przychody za rok 2017 wyniosły 5 mld SEK (650 mln USD), a gdyby uwzględnić najnowsze przejęcia firm, wyniosłyby 5,7 mld SEK, co stanowi wzrost o niemal 50% w stosunku do 2014 r. Rozmawiamy z Henrickiem Anderssonem o najbliższych planach Husqvarna Construction Products.

Husquarna-1

Czy mógłby Pan krótko podsumować to, co działo się w Husqvarna Construction od czasu objęcia przez Pana kierownictwa firmy?

Henric Andersson: Przede wszystkim wdrożyliśmy nową długoterminową strategię, wyznaczając nowe cele wzrostu, i przekazaliśmy jasne

informacje na ten temat całej organizacji. Ustawiliśmy cele wysoko, uzgadniając działania niezbędne do ich osiągnięcia, takie jak wejście na wschodzące rynki, poszerzenie oferty o usługi oraz dokonanie kluczowych zakupów. Zdefiniowaliśmy także na nowo i poszerzyliśmy rynek naszych odbiorców z obszaru o wartości 27 mld SEK na 45 mld SEK (5,7 mld USD) dzięki uwzględnieniu ważnych etapów pracy naszych klientów. Dla lepszej koncentracji na celach przeorganizowaliśmy się, poszerzając segmenty rynku.

Jednym z ciekawszych segmentów są obecnie powierzchnie i posadzki betonowe notujące w ciągu ostatnich lat znaczny wzrost. Przejęliśmy znakomite firmy, takie jak Diamond Tools System (DTS), wiodącego dostawcę oryginalnych narzędzi (OEM) ze spoiwem żywicznym do polerowania posadzek, Pullman Ermator, lidera w dziedzinie systemów do zarządzania pyłem i ścierem dla branży budowlanej, oraz HTC, globalnego lidera rynku i twórcę innowacyjnych rozwiązań do szlifowania i polerowania betonowych posadzek. Niedawno dokonaliśmy akwizycji firmy Atlas Copco w zakresie lekkich maszyn do zagęszczania gruntu i układania betonu. Dla wzmocnienia naszej oferty maszyny te już wkrótce dostępne będą pod marką Husqvarna.

husquarna-5

Jakie czynniki, Pana zdaniem, decydują o wzroście Husqvarna Construction?

Na nasz wzrost wpływają zarówno czynniki organiczne, jak i akwizycje. Od niemal 20 lat Husqvarna dokonuje akwizycji wiodących firm działających w dziedzinach pokrewnych do naszej głównej działalności. Jednakże branża lekkich maszyn budowlanych jest nadal bardzo podzielona między wielu wyspecjalizowanych graczy. Jednocześnie klienci coraz częściej oczekują jednego kompleksowego dostawcy wszystkich maszyn i usług, jakich mogą potrzebować w swojej działalności. Dlatego jestem przekonany o tym, że branżę czeka zmiana strukturalna podobna do tej, jaką obserwowaliśmy w branżach motoryzacyjnych. A kiedy do niej dojdzie, chcę, żeby Husqvarna znalazła się na czele. Chcemy stworzyć coś nowego, co przyniesie korzyści nam wszystkim. Oczywiście wzrost spowoduje zwiększenie wartości Husqvarny jako firmy, na czym skorzystają nasi akcjonariusze. Jednak dla odniesienia sukcesu nasza strategia wzrostu musi być przede wszystkim korzystna dla partnerów handlowych i klientów końcowych. Husqvarna opracowuje i dostarcza znakomite kompleksowe rozwiązania systemowe – narzędzia i usługi, które pomagają firmom budowlanym pracować mądrzej i bardziej wydajnie przy obróbce betonu, co w efekcie zwiększa ich produktywność i rentowność. Wydajność operatora jest czynnikiem decydującym o ogólnej efektywności pracy. Dlatego tak ważne jest dla nas opracowywanie nowych, innowacyjnych rozwiązań technicznych oraz produktów ułatwiających operatorom bezpieczne wykonywanie pracy. Dzięki wzrostowi możemy na to przeznaczać więcej środków, na czym – w ostatecznym rozrachunku – skorzystają nasi klienci.

husquarna-2

Jaka jest strategia wzrostu Husqvarna Construction?

Pragniemy doskonalić się w zakresie głównych obszarów naszej działalności, a jednocześnie rozwijać produkty powiązane z naszą obecną ofertą. Lekkie maszyny Atlas Copco do zagęszczania i układania betonu, o których wspomniałem wcześniej, to znakomite uzupełnienie naszej działalności w zakresie powierzchni i posadzek betonowych. Ta akwizycja umożliwia nam oferowanie naszym partnerom handlowym i ich klientom z branży budowlanej pełnego asortymentu produktów, obejmującego cały proces: od ubijania podbudowy przez wszystkie etapy aż do wykończonej i utwardzonej betonowej posadzki. Dzięki możliwości przedstawienia

szerszej oferty produktów niż jakakolwiek inna firma na rynku, a także dzięki kompletnej, ogólnoświatowej sieci dystrybutorów i serwisów, możemy dostarczać firmom budowlanym każdej wielkości wysokiej jakości maszyny i usługi w najprostszy oraz najbardziej skuteczny sposób. W skrócie – mamy teraz jeszcze lepszą i bogatszą ofertę lekkich maszyn budowlanych dla szerszej rzeszy klientów.

Dziękujemy za rozmowę.

husquarna-4

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments