UNIWERSALNY SYSTEM NARZĘDZI OGRODOWYCH MILWAUKEE® FOPH Z MOCOWANIEM QUIK-LOK™

Zasilany akumulatorami M18 FUEL™ uniwersalny system narzędzi ogrodowych Milwaukee® FOPH z mocowaniem QUIK-LOK™ wykorzystuje najbardziej zaawansowaną technologię bezprzewodową, aby zapewnić profesjonalistom zajmującym się pielęgnacją zieleni najwyższą w swojej klasie moc i najdłuższy czas pracy. System oferuje bezzwłoczną regulację parametrów pracy i jest o 1 kg lżejszy od podobnych konkurencyjnych rozwiązań.

Marka Milwaukee® poszerza swoją ofertę elektronarzędzi bezprzewodowych o uniwersalny system narzędzi ogrodowych FOPH z mocowaniem QUIK-LOK™. Nowy system składa się z ramienia napędowego M18 FUEL™ Power Head oraz montowanych w nim roboczych narzędzi-przystawek: nożyc do żywopłotu, kosy, wycinarki pionowej, piły łańcuchowej do gałęzi oraz ramienia przedłużającego. Narzędzia wykonawcze w ramieniu napędowym

mocuje się za pomocą prostego w obsłudze, beznarzędziowego systemowego mocowania QUIK-LOK™.
– Uniwersalne systemy narzędzi ogrodowych z wymiennymi przystawkami roboczymi nie są nowością rynkową, ale to nasza zaawansowana technologia bezprzewodowa M18 FUEL™ sprawia, że nasz QUIK-LOK™ jest wyjątkowy. Dzięki niej jesteśmy w stanie dostarczyć wszechstronne rozwiązanie, które nie tylko zapewnia natychmiastową reakcję narzędzia roboczego na zmianę parametrów pracy napędu, ale jest również w pełni kompatybilne z systemem M18™ elektronarzędzi bezprzewodowych Milwaukee®, w którego skład wchodzi ponad 145 urządzeń. Ponadto możliwość łatwego mocowania wielu roboczych narzędzi-przystawek przyspiesza, ułatwia i ekonomizuje pracę – powiedział Gustaf Sjoberg, product manager w Milwaukee Tool. – Jest to ogromny przełom dla użytkowników, którzy są sfrustrowani rozwiązaniami o napędzie spalinowym lub swoimi inwestycjami w wiele różnych platform akumulatorowych dających im dostęp do tzw. wyższych opcji napięciowych. Teraz mogą oni użyć systemu mocującego QUIK-LOK™, nabywając ramię napędowe M18 FUEL™ Power Head lub akumulatorową kosę Milwaukee® M18 FUEL™ wyposażoną w takie mocowanie. To pozwala na dowolne w czasie dokupywanie kolejnych narzędzi-przystawek roboczych i dołączanie ich do posiadanego systemu.

 

Ramię napędowe M18 FUEL™ Power Head QUIK-LOK™

Jest wspólne dla wszystkich systemowych narzędzi-przystawek z mocowaniem QUIK-LOK™. Wyposażone jest w silnik bezszczotkowy POWERSTATE i mocowanie akumulatorów Milwaukee® REDLITHIUM-ION™. Zastosowana w urządzeniu elektronika REDLINK PLUS™ umożliwia szybką regulację parametrów pracy narzędzi-przystawek o czasie reakcji krótszym niż sekunda. Służy do tego włącznik główny oraz dwa elektroniczne biegi. Ramię napędowe wyposażone jest w rękojeść główną pokrytą miękką wykładziną, regulowany uchwyt pomocniczy i pas, które umożliwiają pewne trzymanie i optymalne ustawienie narzędzia podczas pracy oraz zapewniają użytkownikowi komfort i pełną kontrolę nad nim.

Dane techniczne bezprzewodowego ramienia napędowego Milwaukee® M18 FUEL™ QUIK-LOK™ (FOPH-0)

Napięcie zasilania 18 V
Akumulator M18™ 9.0 Ah REDLITHIUM-ION™
Obroty (1/2 bieg) 0-6860/0-8680 min-1
Płynna regulacją obrotów +
Masa 3,0 kg

Przystawka kosa M18 FUEL™ QUIK-LOK™

Dzięki wysokiej mocy ramienia napędowego kosa M18 FUEL™ z QUIK-LOK™ umożliwia cięcie grubych oraz gęstych zarośli, traw i pnączy, oferując czas pracy do 1 h na każdym ładowaniu akumulatora M18™ 9.0 Ah REDLITHIUM-ION™. Przystawka kosa ma regulowaną szerokość koszenia od 350 do 400 mm. Dolny jej zakres maksymalizuje czas pracy i jest optymalny do efektywnego cięcia trawy. Natomiast górny (400 mm) zwiększa do maksimum wydajność koszenia, umożliwiając cięcie większej ilości trawy. Przystawkę kosę wyposażono w głowicę, która umożliwia szybkie (w czasie poniżej 30 s) mocowanie w niej żyłki.

Dane techniczne przystawki kosa Milwaukee® M18 FUEL™ QUIK-LOK™ FOPHLTKIT-0

Szerokość koszenia 350-400 mm
Średnica żyłki 2/2,4 mm
Obroty (I/II bieg) 0-4900/0-6200 min-1
Masa z ramieniem napędowym 4,7 kg

Przystawka piła łańcuchowa do gałęzi M18 FUEL™ QUIK-LOK™

Umożliwia wykonywanie cięć wysoko rosnących gałęzi i konarów, w tym też drzew zaliczanych do gatunków wytwarzających twarde drewno. Zapewnia do 150 cięć na jednym ładowaniu akumulatora M18™ 9.0 Ah REDLITHIUM-ION™.
Jej łańcuch napędzany jest z obrotami do 4600/min. Przystawkę piłę łańcuchową wyposażono w prowadnicę 10” i łańcuch tnący Oregon, który zapewnia płynne i szybkie cięcie oraz minimalizuje odbicie od obrabianego elementu. Ma ona też automatyczny układ smarowania łańcucha, łatwo dostępną, szybką regulację jego napięcia oraz hak umożliwiający dźwigniowe zwiększenie nacisku podczas cięcia oraz ułatwiający usuwanie wyciętych gałęzi. W przypadku konieczności cięcia gałęzi znajdujących

się na dużej wysokości użytkownik może zastosować dodatkowe ramię przedłużające zasięg przystawki piły łańcuchowej o dalsze 91 cm.

Dane techniczne przystawki piła łańcuchowa Milwaukee® M18 FUEL™ QUIK-LOK™ M18 FOPH-CSA

Długość prowadnicy 254 mm
Grubość/podziałka łańcucha: 1,1/9,5 mm
Prędkość obrotowa napędu łańcucha 0-4600/min
Masa 1,9 kg

 

Przystawka wycinarka pionowa M18 FUEL™ QUIK-LOK™

Ma ona wysokość koszenia wynoszącą 20 cm i regulowane koło podpierające, co zapewnia optymalną kontrolę zagłębienia obrotowego noża tnącego i kąta nachylenia narzędzia. Wycinarka pionowa M18 FUEL™ QUIK-LOK™ umożliwia dokładne wycinanie linii oddzielających roślinność od takich powierzchni, jak chodniki, podjazdy, ścieżki itp. Jej ostrze obraca się z prędkością 3900/min. Przystawka została wyposażona w zoptymalizowaną przekładnię, która stabilizuje obroty podczas wykonywania wymagających zadań. Z powodu narażenia na bliski kontakt z betonem, w wycinarce pionowej M18 FUEL™ QUIK-LOK™ zastosowano wytrzymałą metalową osłonę noża i płytę ślizgową ochraniającą przekładnię. Są też klapy zapobiegające odbijaniu zanieczyszczeń i śmieci.

Dane techniczne przystawki wycinarka pionowa Milwaukee® M18 FUEL™ QUIK-LOK™ M18 FOPH-EA

Rozmiar ostrza 20 cm
Obroty ostrza 3900/min
Masa 2,4 kg

Przystawka nożyce żywopłotów M18 FUEL™ QUIK-LOK™

Zastosowano w niej mechanizm przegubowy, dzięki czemu jej ostrze możemy obracać o 270°, co ułatwia cięcie w różnych pozycjach roboczych. Długość ostrza wynosi 51 cm i umożliwia obróbkę w jednym przejściu dużej powierzchni żywopłotu. Nożycami możemy ciąć gałęzie o grubości do 2,5 cm. Wyposażono je także w osłonę zapobiegającą uszkodzeniu ostrzy i obrabianej roślinności. W przypadku zastosowań wymagających większego zasięgu, możemy przedłużyć nożyce, wykorzystując do tego wspomniane ramię 91 cm.

Dane techniczne przystawki nożyce do żywopłotu Milwaukee® M18 FUEL™ QUIK-LOK™FOPH-HTA

Długość ostrzy 51 cm
Maksymalna grubość przecinanych pędów 2,5 cm
Regulacja pozycji kątowej ostrzy 13-stopniowa
Częstotliwość suwów 3500/min
Masa 2,6 kg

Ramię przedłużające M18 FUEL™ QUIK-LOK™

Jest kompatybilne z przystawkami: pilarką łańcuchową Milwaukee® M18 FUEL™ Outdoor Power Head oraz nożycami do żywopłotów. Dzięki niemu łatwo zwiększymy zasięg tych narzędzi o dodatkowy metr. Zastosowanie ramienia zwiększa bezpieczeństwo pracy, gdyż eliminuje konieczność użycia niestabilnie stojących drabin lub podestów.

Reasumując, uniwersalny system narzędzi ogrodowych Milwaukee® FOPH z mocowaniem QUIK-LOK™ wykorzystuje najbardziej zaawansowaną technologię bezprzewodową i zapewnia najwyższą moc oraz najdłuższy czas pracy dla profesjonalistów zajmujących się pielęgnacją zieleni.

opr. pins

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar