UNIWERSALNY CHWYTAK MAGNETYCZNY HÖGERT TECHNIK HT4R510

Marka Högert Technik niedawno rozszerzyła asortyment narzędzi warsztatowych o uniwersalny chwytak magnetyczny Högert Technik HT4R510. Można nim podnosić elementy stalowe, ale także wykonane z innych materiałów, gdyż wyposażony jest w czteroelementowy chwyt.

Podczas montażu z elementów gwintowanych – śrub, wkrętów i nakrętek – często się zdarza, że upadają one w trudno dostępne miejsca maszyn czy pojazdów i nie można ich podnieść szybko za pomocą ręki. Ich wydostanie jest czynnością całkowicie nieproduktywną i do tego zajmuje wiele czasu, zmniejszając znacznie wydajność

pracy. Nie dziwi więc fakt, że marka Högert Technik HT4R510 do swojej oferty wprowadziła chwytak magnetyczny HT4R510. Jego korpus wykonano z chromowanej sprężyny, której zwoje ściśle przylegają do siebie, tworząc podłużną, elastyczną rurkę. Z jednej strony jest ona zakończona ergonomiczną metalową rękojeścią, a z drugiej – głowicą chwytającą, w której znajduje się silny magnes oraz dioda LED służąca do oświetlania ciemnych zakamarków. Jej włącznik i zasilające baterie (3 x AG13) umieszczono w rękojeści. Narzędzie wyposażono też w cztery wysuwane z głowicy cienkie i odpowiednio zakrzywione „palce” wykonane wytrzymałej stali sprężynowej. Przeznaczone są one do chwytania przedmiotów, których nie przyciągają magnesy. Palce wysuwa się za pomocą wygodnego obsłudze przycisku znajdującego się również w rękojeści. Mechanizm ich wysuwania jest sprężynowy, dzięki czemu „palce”, automatycznie chowając się w głowicy, zaciskają się na chwytanych przedmiotach, co eliminuje konieczność wywierania siły przez użytkownika narzędzia. Przypominamy, że magnesy przyciągają wyłącznie elementy z żelaza, niklu, kobaltu i ich stopów, a nie przyciągają miedzi, aluminium, szkła czy tworzyw sztucznych itd. Chwytak magnetyczny Högert Technik HT4R510 okazuje się więc narzędziem uniwersalnym, którym możemy podnosić niewielkie elementy wykonany praktycznie z każdego materiału. Łatwo nim operować, gdyż jest dość długi (620 mm) i, jak wspominaliśmy, elastyczny, co oznacza, że można go bez problemu włożyć praktycznie w każde trudno dostępne miejsce w maszynie, samochodzie itd.

Testując uniwersalny chwytak magnetyczny Högert Technik HT4R510, użyliśmy go do prac stolarskich. Swoją praktyczną przydatność pokazał podczas wyszukiwania i podnoszenia elementów metalowych, takich jak bity czy wkręty, ale także plastikowych akcesoriów meblowych. Jest to więc nie tylko doskonałe narzędzie dla mechaników o różnych specjalizacjach, ale też stolarzy, montażystów szaf, kuchni, zabudów, żaluzji, rolet itp. Jak wiadomo, podczas takich prac często zdarza się, że wkręt czy drobny element wypada z ręki i wlatuje gdzieś pod szafkę czy pod jej dolne półki. Stosując uniwersalny chwytak magnetyczny Högert Technik HT4R510, montażysta nie musi nurkować pod montowane meble, aby podnieść taki element. Dzięki chwytakowi podniesie go szybko i łatwo, nie tracąc cennego czasu pracy na zbędne czynności.

pins

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments