UNIWERSALNE WIERTŁA HEX OD YATO

Dzięki uniwersalnym wiertłom HEX z oferty YATO możemy jednym narzędziem wykonywać otwory w różnych materiałach: metalu, betonie, aluminium, ceramice, drewnie i tworzywach sztucznych.

 

Tak szerokie spektrum zastosowań jest możliwe, ponieważ ostrza nowych uniwersalnych wierteł YATO wykonano z węglika wolframu YG6X o twardości 89-91 HRC. Jako ciekawostkę można dodać, że tego typu materiał jest niezwykle twardy, długo zachowuje stan fabrycznego naostrzenia przy jednoczesnej wysokiej odporności na działanie bardzo wysokiej temperatury.
Na wysoką trwałość narzędzi ma także wpływ fakt, że sam ich korpus

ma twardość 42-45 HRC. Dzięki temu wiertła są zdecydowanie mniej podatne na złamania. Niewątpliwie ogromną zaletą wierteł uniwersalnych YATO jest wyposażenie ich w sześciokątny uchwyt HEX 1/4” (6,3 mm). Daje to możliwość bardzo szybkiej ich wymiany.

 

Nowe wiertła uniwersalne YATO dostępne są w ośmiu wariantach rozmiarowych od 3 do 12 mm (YT-44780 do YT-44787). Można je nabyć pojedynczo – w tym przypadku zapakowane są w praktyczne etui umożliwiające zawieszenie ich na systemowym wieszaku ekspozycyjnym. Producent pomyślał również o nabywcach, którzy cenią porządek w torbie narzędziowej i wprowadził do sprzedaży zestaw pięciu wielozadaniowych wierteł o średnicach 4, 5, 6, 8 i 10 mm, zapakowanych w poręczną kasetkę (YT-44789).

char

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar