SYSTEM DO CIĘCIA PŁYT IZOLACYJNYCH od MAFELL

MAFELL oferuje unikalny system do cięcia zarówno sprężystych, jak i elastycznych płyt izolacyjnych wykonanych z włókna drzewnego do grubości 30 cm. Precyzja cięcia i dokładne dopasowanie przynosi w efekcie poprawę izolacji, wyeliminowanie mostów termicznych oraz brak uszkodzeń struktury materiału izolacyjnego.

dss3300cc_kreissegment

W dzisiejszych czasach wysoka świadomość dotycząca środowiska naturalnego wpływa na wymagania z zakresu nowoczesnego budownictwa. Wzrastające we wszystkich dziedzinach życia znaczenie stosowania produktów naturalnych rodzi też w budownictwie pytania o ekologiczność rozwiązań technicznych: budownictwo jest coraz silniej włączane do zagadnień naturalnego

obiegu surowców. Wyjaśnia to renesans stosowania drewna i materiałów drewnopochodnych.

Płyty z włókien drzewnych znajdują zastosowanie w budownictwie drewnianym, np. przy ocieplaniu ścian czy dachu, w stropie (ocieplenie ostatniej kondygnacji) oraz podłodze (ochrona akustyczna). A skuteczna izolacja termiczna to przede wszystkim dobry materiał izolacyjny. Natomiast obecne przepisy dotyczące oszczędności energii stymulują trend w kierunku używania coraz grubszych materiałów izolacyjnych. Jednakże cięcie przyjaznych dla środowiska izolacji z włókna drzewnego przy użyciu konwencjonalnych narzędzi jest niezwykle trudne i czasochłonne. Brak dokładności wymiarowej może bowiem prowadzić do powstawania mostów termicznych, słabej izolacji i wad jakościowych, co z kolei skłania klientów do składania roszczeń gwarancyjnych. Pracochłonne rozwiązania alternatywne, takie jak instalacja dwóch cieńszych warstw, również nie są szczególnie skuteczne.

 

dss300cc_querschnitt_flexibles_material
Dlatego innowacyjne rozwiązania zawarte w pilarce strunowej DSS 300 cc stanowią zupełnie nowe podejście do precyzyjnych, czystych i wydajnych metod pracy. Firma MAFELL oferuje unikalny system do cięcia zarówno sprężystych, jak i elastycznych płyt izolacyjnych wykonanych z włókna drzewnego do grubości 30 cm. Precyzja cięcia i dokładne dopasowanie przynosi w efekcie poprawę izolacji, wyeliminowanie mostów termicznych oraz brak uszkodzeń struktury materiału izolacyjnego.

 

dss300cc_praezision

Pilarka strunowa DSS 300 cc

Nowa pilarka strunowa DSS 300 cc firmy MAFELL to czysta technologia. Perfekcyjne połączenie innowacyjnych elementów – struna tnąca, karbonowy klin prowadzący i wybierak wiórów sprawiają, że cięcie jest wykonane czysto i precyzyjnie. Pilarka jest bardzo lekka (8,25 kg), a jednocześnie bardzo sztywna dzięki specjalnemu klinowi prowadzącemu zrobionemu z karbonu. Do tej pory materiał ten był używany głównie w sportach ekstremalnych, przy konstrukcji bolidów Formuły 1 bądź rowerów. Dzięki temu maszyna pozwala na uzyskanie wcześniej niespotykanej precyzji cięcia. A jej niski ciężar zapewnia optymalną obsługę.

 

dss300cc_fensterausschnitt_ecke

 

Kolejnym innowacyjnym elementem pilarki DSS 300 cc jest unikalna struna tnąca, która ma naprzemiennie umieszczone paciorki tnące i elementy napędu, które wchodzą w kieszenie w specjalnie zaprojektowanym kole pasowym. Na dole i na górze koła znajdują się wybieraki, które zapobiegają gromadzeniu się pyłu i zapewniają płynną pracę struny tnącej, a podwójny pasek zębaty wybieraka usuwa powstający pył i wióry z rzazu po przejściu pilarki, zwiększając ich odciąg i precyzję skrawania. Automatyczny naciąg struny tnącej zapewnia ciągłe naprężenie i doskonałą jakość cięcia – bez konieczności ręcznej regulacji.

 

dss300cc_praezision

 

Pilarka umożliwia cięcie płyt izolacyjnych o grubości do 30 cm. Materiał również można obrabiać pod kątem do 60°, a dodatkowo klin prowadzący oraz struna tnącą mogą zostać odchylone do tyłu do kąta 45°, pozwalając przykładowo na przycinanie materiału pod wycięcia przy oknach dachowych albo przy kominie. To nie wszystko – pilarką DSS 300 cc można ciąć również z wolnej ręki w każdym kierunku bez żadnych ograniczeń. Wystarczy tylko zdemontować wybierak wiórów poprzez opuszczenie rolki

prowadzącej i zdjęcie podwójnego paska zębatego. Pilarką DSS 300 cc przetniemy nie tylko płyty izolacyjne wykonane z włókna drzewnego, ale również płyty ze styropianu EPS, styroduru XPS i twardej pianki PUR (bez podkładu).

 

dss300cc_neigungsschnitt

Stół tnący ST 1700 Vario

Nic tutaj nie jest pozostawione przypadkowi. Aby osiągnąć maksymalną precyzję, konieczne jest prawidłowe prowadzenie maszyny po materiale. W tym celu firma MAFELL zaprojektowała dedykowany stół tnący ST 1700 Vario. Umożliwia wszechstronne konfiguracje cięcia – aluminiowe nogi wkładane są w otwory w podstawie stołu, aby zapewnić idealną powierzchnię roboczą w każdej sytuacji, niezależnie od tego, jakie jest zadanie: cięcie wzdłużne, poprzeczne, skośne czy cięcie elastycznej płyty izolacyjnej. Do tego jest łatwy w transporcie, gdyż wszystkie komponenty stołu można schować w jego wnętrzu.

 

st1700vario_variabler_schneidetisch

Odkurzacz do dużej pojemności S 200

Aby zapewnić czystą i komfortową atmosferę pracy firma MAFELL stworzyła wydajny odkurzacz o dużej pojemności S 200. Podczas cięcia płyt izolacyjnych z włókna drzewnego powstają ekstremalne ilości pyłu i wiórów. Odkurzacz o pojemności aż 200 l bez problemu gromadzi aż 90% skumulowanej objętości. Wewnątrz znajduje się materiałowy worek wielokrotnego użytku na pył i wióry, a poziom zapełnienia odkurzacza można obserwować poprzez specjalne okienko ze wskaźnikiem. Aby umożliwić pracę z całym systemem również na rusztowaniu, odkurzacz został wyposażony w specjalne rączki, które ułatwiają jego transport i pozwalają na podnoszenie dźwigiem do góry. Co więcej, na pokrywie odkurzacza znajduje się miejsce do odłożenia prowadnicy równoległej i wspornika.

 

s200_zoom
Jako dodatkowe wyposażenie dostępny jest również specjalny uchwyt na pilarkę S 200 MH, który zapewnia bezpieczne miejsce spoczynkowe dla pilarki DSS 300 cc albo na odkurzaczu, albo – mocowany za pomocą ścisków – na konstrukcji rusztowania. Nowy system do cięcia izolacji od firmy MAFELL, na który składa się unikalna pilarka strunowa DSS 300 cc, wszechstronny stół tnący ST 1700 Vario i odkurzacz o dużej pojemności S 200, znacząco przyczynia się do obniżenia kosztów i sprawia, że prace izolacyjne są bardzo wydajne.

 

s200_staubarm_baustelle

Gwarancja

Wszystkie maszyny firmy MAFELL objęte są 3-letnią gwarancją po rejestracji. Nowością jest fakt, że od 1 stycznia 2018 r. obowiązuje nowa gwarancja: tzw. MAFELL – Complete. Dzięki tej gwarancji użytkownik może cieszyć się pełnym 36-miesięcznym kompleksowym bezpieczeństwem przed kosztami naprawy. Gwarancja MAFELL – Complete jest całkowicie bezpłatna. Wymaga jedynie rejestracji w ciągu 30 dni od daty zakupu na stronie producenta pod adresem: www.mafell-garantie.de albo bezpośrednio u dystrybutora w dniu zakupu. Gwarancja obejmuje wszystkie zużywające się części zamienne. Należą do nich akumulatory, a także łożyska kulkowe, pierścienie uszczelniające, przełączniki i szczotki węglowe. Pełna lista dystrybutorów elektronarzędzi firmy MAFELL znajduje się na stronie www. mafell.pl.
Obecnie do końca czerwca 2018 roku trwa promocja na

cały zestaw do cięcia płyt izolacyjnych DSS300 cc wraz ze stołem ST1700 Vario oraz odkurzacz o dużej pojemności S200. O szczegóły prosimy zapytać dystrybutorów.

MJ-P (Mafell Polska)

Dane techniczne pilarki strunowej Mafell DSS 300 cc

Wysokość cięcia

306 mm

Wysokość cięcia przy kącie 45°

206,5 mm

Wysokość cięcia przy kącie 60°

142 mm

Zakres cięcia pod kątem

0-60°

Kąt odchylenia do tyłu

0-45°

Prędkość obrotowa

4.700 min-1

Pobór mocy

1800 W

Ciężar

8,25 kg

Szerokość rzazu

6 mm

Średnica króćca odciągu

35 mm

Dane techniczne pilarki strunowej stołu tnącego Mafell ST 1700 Vario

Wymiary (dł. x szer.)

1724 x 753 mm

Wysokość robocza stołu

691 mm

Ciężar

37 kg

Dane techniczne Odkurzacza o dużej pojemności Mafell S 200

Silnik uniwersalny

230 V/50 Hz

Pojemność zbiornika

200 litrów

Średnica króćca odciągu

66/58 mm

Pobór mocy

1400 W

Ciężar

38 kg

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar