ULTRACICHO I EFEKTYWNIE: TARCZA DIAMENTOWA KLINGSPOR DT 900 US SPECIAL

Tarcza diamentowa Klingspor DT 900 US Special wyróżnia się na tle innych tego rodzaju narzędzi niezwykle niskim poziomem hałasu w czasie cięcia. Efekt ten zawdzięcza specjalnej konstrukcji korpusu wykonanego w technologii „Sandwich”.

 

Technologia „Sandwich” polega na oddzieleniu zewnętrznych stalowych warstw korpusu warstwą wykonaną ze stopu miedzi. Dzięki temu nie występuje efekt rezonansowy wewnątrz korpusu, który odpowiada za niezwykle głośną pracę standardowych diamentowych tarcz do cięcia. W przypadku standardowej tarczy o średnicy 350 poziom natężenia dźwięku przy cięcia piłą stołową może przekraczać 100–110 dB. Pomiary wykonane w analogicznych warunkach dla tarczy DT900US pokazują, że natężenie dźwięku podczas jej pracy nie przekracza 85

dB. Przedstawiając rzecz obrazowo: to jak różnica między głośnością koncertu rockowego a hałasem ruchliwej miejskiej ulicy.
Produkt jest polecany do cięcia betonu oraz innych mineralnych materiałów budowlanych, takich jak np. cegły. Dzięki swoim zaletom tarcza DT900US zostanie doceniona przez użytkowników prowadzących prace w miejscach, gdzie wymagane jest ograniczenie hałasu, np. w budynkach mieszkalnych. Kolejnym obszarem zastosowania są firmy specjalizujące się w produkcji materiałów elewacyjnych powstających przez rozcinanie cegieł na wąskie płytki. Podczas takich prac operator narażony jest na hałas przez cały czas i mimo wykorzystania odpowiednich środków ochrony słuchu ograniczenie poziomu hałasu bardzo pozytywnie wpływa na komfort jego pracy.

Obwód ścierny tarczy DT900US jest zoptymalizowany do uzyskiwania gładkich krawędzi po cięciu przy zachowaniu długiej żywotności. Sprzyja temu specjalna receptura segmentów ściernych oraz wąskie szczeliny pomiędzy segmentami.
Tak jak wszystkie narzędzia diamentowe produkowane w zakładzie Klingspor na Ukrainie tarcza DT900US wykonana jest w technologii spawania laserowego i spełnia najwyższe wymagania dotyczące bezpieczeństwa pracy narzędziami wirującymi (oSa). DT900US przeznaczona jest do użytku na pile stołowej stąd dopuszczalna prędkość robocza wynosi 63 m/s. Tarcza dostępna jest w średnicach 300–500 mm.

MG(Klingspor)
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments