UKOŚNICA KAPEX KS 60 OD FESTOOL. NAJWYŻSZY POZIOM WOLNOŚCI CIĘCIA

Ukośnica Festool Kapex KS 60 dzięki ergonomicznie rozmieszczonym uchwytom, praktycznemu nawijaniu przewodu i zabezpieczeniu transportowemu nowa jest idealną towarzyszką prac montażowych. Ma kompaktową konstrukcję i jest łatwa w obsłudze. Obustronne kąty uciosu do 60° i nachylenia do 46°/47° umożliwiają precyzyjne wykonanie szerokiego zakresu prac. Festool Kapex KS 60 to mobilna, poręczna i zarazem bardzo elastyczna pilarka uciosowo-ukosowa.

– Nowy model Kapex KS 60 poszerza portfolio Festool o mobilną ukośnicę przesuwną o głębokości cięcia do 60 mm. Nieważne, czy chodzi o dopasowanie listew cokołowych, czy o przycinanie desek podłogowych albo szalunkowych lub na pióro-wpust w trakcie prac przy fasadach, Kapex KS 60

zapewnia najwyższą precyzję i wygodę cięcia. Dzięki swojej kompaktowej konstrukcji oraz niewielkiemu ciężarowi ukośnica jest łatwiejsza w transporcie i stanowi pierwszy wybór w codziennej pracy na placu budowy – stwierdza Boris Seyfried, menedżer produktu w Festool. Należy dodać, że Kapex KS 60 nie zna kompromisów zarówno jeśli chodzi o precyzję, jak i różnorodność zastosowań. Możemy więc ciąć prezentowaną ukośnicą elementy od 305 x 60 mm i mamy do tego obustronne kąty uciosu do 60° oraz nachylenia do 46° (z lewej strony do 47°). Ucios można ustawić przez wygodną regulację zapadkową najpopularniejszych kątów lub bezstopniowo i w pełni indywidualnie. Ukośnica KAPEX KS 60 wyposażona jest też w kątownik nastawny, którym precyzyjnie dokonamy pomiarów wszystkich kątów wewnętrznych i zewnętrznych, a jak wiadomo, w budynkach rzadko mają one 90°. Kątownikiem tym nie tylko zmierzymy faktyczne ich wartości i wyznaczymy dwusieczną, ale też bezpośrednio przeniesiemy je na pilarkę. Dzięki temu możemy w niej precyzyjnie ustawić kąt cięcia po dwusiecznej.
W ukośnicy KAPEX KS 60 zastosowano dwie prowadnice dające gwarancję pewnego prostoliniowego ruchu piły tarczowej. Są one nieruchome, nie wysuwają się więc jak w większości pilarek ukosowych do tyłu. To daje oszczędność miejsca pomocną podczas pracy w ciasnych przestrzeniach, takich jak klatki schodowe czy korytarze, oraz możliwość obróbki szerokich materiałów, na co nie pozwalają ukośnice nie mające prowadnic.

Festool_Kapex_KS60_02

W Festool KAPEX KS 60 oczywiście nie mogło zabraknąć praktycznej blokady wrzeciona. Umożliwia ona błyskawiczną zmianę tarcz pilarskich. Umieszczony na środku włącznik i uchwyt sprawiają, że Kapex KS 60 jest wygodny w obsłudze zarówno dla osób leworęcznych, jak i praworęcznych. Ograniczenie głębokości cięcia daje możliwość szybkiego i precyzyjnego wycinania wpustów w elementach drewnianych. W ten sposób można na przykład szybko wycinać otwory na przewody lub rury grzewcze.

Festool_Kapex_KS60_06

Bezkompromisowo elastyczna i precyzyjna oraz mobilna

Nowa pilarka Festool Kapex KS 60 wyposażona jest w ergonomicznie rozmieszczone uchwyty ułatwiające jej przenoszenie i transportowanie oraz zaskakuje wieloma praktycznymi detalami. Mamy więc lampkę LED, która w sposób dokładny i bez zniekształceń tworzy cień piły. Stanowi on precyzyjny wskaźnik linii cięcia na powierzchni obrabianego elementu. Nie musimy więc, jak w ukośnicach z laserowymi wskaźnikami, regulować lasera wyznaczającego rzaz po zmianie tarczy na szerszą lub węższą. Ale na tym nie koniec, gdyż na wysuwanym, zintegrowanym elemencie rozszerzającym stół pilarki można z łatwością przykładać i przycinać długie elementy. Dzięki dodatkowym nóżkom ukośnicę Festool Kapex KS 60 podwyższymy na wysokość Systainera (rozmiar – SYS 1) i w ten sposób będziemy mogli użyć go jako oparcia dla obrabianych detali, np. listew czy cokołów.

Festool_Kapex_KS60_08

Ukośnicę Kapex KS 60 wyposażono też w elektronikę optymalizującą pracę i chroniącą przed przeciążeniem. Za pomocą wygodnego pokrętła można więc dopasować prędkość obrotową do obrabianego materiału. Podczas cięcia prędkość ta nie ulegnie zmianie. Dzięki temu pracujemy

z dużą precyzją i uzyskujemy wysokiej jakości rezultaty. Oprócz standardowej tarczy pilarskiej z zębem drobnym do materiałów drewnianych i drewnopochodnych Festool oferuje do swojej Kapex KS 60 specjalną tarczę pilarską przeznaczoną do przycinania laminatów i elementów z aluminium.

Festool_Kapex_KS60_09

Podczas obróbki drewna i innych materiałów, jak wiadomo, powstają szkodliwe pyły. Festool Kapex KS 60 dysponuje możliwością łatwego podłączenia odkurzacza w celu zachowania czystości w miejscu pracy. Żeby zaś cięcie na stojąco było ergonomiczne,
a transport na placu budowy wygodny, prezentowaną ukośnicę można zamontować na nowej mobilnej podstawie UG-KAPEX KS 60. Nowy Festool Kapex KS 60 będzie dostępny w różnych wariantach w styczniu 2017 r.

pins

Festool_Kapex_KS60_10

Dane techniczne ukośnicy Festool KAPEX KS 60

Pobór mocy1200 W
Obroty1300-3500 min-1
Średnica tarcza pilarskiej216 mm
Maks. wymiary przecinanych elementów 90°/90°305 x 60 mm
Maks. wymiary przecinanych elementów 45°/90°215 x 60 mm
Maks. wymiary przecinanych elementów 60°/90° (prawa strona)150 x 60 mm
Maks. wymiary przecinanych elementów 45°/45° (lewa strona)215 x 40 mm
Maks. wymiary przecinanych elementów 45°/45° (prawa strona)215 x 20 mm
Kąt nachylenia47/46°
Kąt uciosu60/60°
Wymiary (szer. x gł. x wys.)661 x 475 x 430 mm
Przyłącze do odsysania pyłu Ø27/36 mm
Ciężar17,8kg
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments