UDAROWA ZAKRĘTARKA AKUMULATOROWA TRYTON THV18UL

W styczniu pojawiła się udarowa zakrętarka akumulatorowa Tryton THV18UL. Tym samym rodzina elektronarzędzi tej popularnej marki zyska kolejnego praktycznego przedstawiciela.

 

Tryton THV18UL znakomicie wpisuje się w rynkowe standardy zarówno w zakresie wygody obsługi, jakości wykonania jak i zastosowanych udogodnień. W maszynie zastosowano metalowe przekładnie, rękojeść jest perfekcyjnie wyprofilowana, a w obudowie znajdziemy także światło diodowe doświetlające miejsce wiercenia lub wkręcania. Akumulatory wyposażono zaś w diodowy wskaźnik naładowania. Możemy więc w prosty sposób monitorować poziom naładowania baterii.

 

Zakrętarki akumulatorowe to narzędzia, których charakterystyka pracy, a dokładniej rzecz ujmując, mechanizm udarowy wykonuje większość pracy za operatora. Dzięki uderzeniom jakie generuje, praktycznie bez wysiłku można

osadzać w sosnowej belce dużych rozmiarów wkręty. Potrzeba do tego jednej ręki. Tradycyjna wiertarko-wkrętarka może nie podołać temu zadaniu. A nawet jeśli, to operator będzie zmuszony użyć przy wkręcaniu dużej siły.

 

Jeśli zatem poszukujemy sprawdzonego pomocnika, który pomoże we wkręceniu dużej liczby wkrętów lub w łączeniu połączeń śrubowych, bez wahania wybierzmy udarową zakrętarkę akumulatorową. Pracę wykonamy szybciej i będzie nas to kosztować zdecydowanie mniej wysiłku.

THV18UL

Zakrętarka Tryton THV18UL zasilana jest z akumulatora 18 V, jego pojemność wynosi 1,5 Ah. Silnik współpracuje z jednostopniową przekładnią. Pozwala to na precyzyjne ustawienie prędkości obrotowej w zakresie od 0 do 2400 obr./min. Maksymalny moment obrotowy wynosi 200 Nm.

 

Mechanizm udarowy wytwarza udary z częstotliwością 3000 uderzeń na minutę i to on jest odpowiedzialny za oszczędność wysiłku operatora. W opisywanej wcześniej operacji wkręcania długiego wkręta nie musimy go dociskać siłą ramion. Z miłym dla ucha odgłosem robi to za nas mechanizm udarowy. Wystarczy chwila pracy zakrętarką Tryton, aby docenić tę pomoc.

 

Akumulatorowe zakrętarki udarowe to narzędzia uniwersalne. Można je stosować do odkręcania i zakręcania śrub (wkręcanie twarde, np. w metal), jak do osadzania wkrętów w drewnie, a także do zgrubnego wiercenia otworów w drewnie i materiałach drewnopochodnych, stali, blachach itd. Warunkiem jest stosowanie odpowiedniego osprzętu.

 

Zakrętarka Tryton THV18UL to narzędzie znakomicie zbilansowane. Wysoka jakość, bogate wyposażenie dodatkowe idą w parze z atrakcyjną ceną. Maszyna wyposażona jest w gniazdowy uchwyt narzędziowy 1/4” (6-kątny). Gwarantuje to maksymalne wykorzystanie energii udarów. Jest przy tym niezwykle wygodna w obsłudze. Bity i wiertła mocuje się w uchwycie, odciągając tuleję blokującą, a więc szybko i komfortowo. Maszyna dostarczana jest w praktycznym kuferku transportowym. Znajdziemy w nim szybką jednogodzinną ładowarkę oraz dodatkowy akumulator.

JCh
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar