Uchwyty warsztatowe Bruns na narzędzia

Któreś z kolei prawo Murphy’ego mówi, że wchodząc do garażu lub domku narzędziowego, oparte o ścianę grabie zawsze uderzą nas w głowę, a stojący obok szpadel upadnie na stopę. Czyż choć raz nie przeżyliście takiego zdarzenia? Czas skończyć z bałaganem.

 

Co by nie mówić o naszych zachodnich sąsiadach, to jednego im nie można odmówić – pomysłowości i innowacyjności w tym, co produkują. W niemieckiej firmie Bruns konstruktorzy opracowali bardzo prosty, ale super skuteczny system uniwersalnych uchwytów-wieszaków na wszelkiego rodzaju narzędzia (ręczne, ogrodowe itp.). 

 

Głównym elementem tego rozwiązania jest opatentowany samozaciskowy uchwyt

Bruns Tool Holder. Składa się on z dwóch ramion i działa na podobnej zasadzie jak kombinerki. Między jego ramiona można włożyć dowolne przedmioty o średnicy do 50 mm i nie cięższe niż 10 kg. Najważniejsze w tym uchwycie jest komfortowa obsługa – żeby zamocować w nim szpadel, grabie bądź siekierę wystarczy po prostu wsunąć trzonek między ramiona, które się zacisną pod ciężarem samego narzędzia. Jego wyjęcie z uchwytu polega na lekkim uniesieniu, wtedy ramiona się rozchylają i można zdjąć narzędzie. Cała czynność odbywa się jedną ręką. Ważne jest też to, że na ramionach zastosowane miękkie nakładki z tworzywa sztucznego, które pełnią rolę antypoślizgową oraz chronią powierzchnię przedmiotu przed zarysowaniem.

 

Choć nawet pojedynczy uchwyt Bruns można mocować samodzielnie w dowolnym miejscu na ścianie, to warto je dla większego porządku i estetyki pogrupować. Służą do tego celu specjalne aluminiowe szyny o długościach 50, 75 lub 100 cm, w których można zamocować odpowiednio 3, 5 lub 6 uchwytów. Można je dowolnie przesuwać na szynie, a dodatkowo mocować także zwykłe haczyki (np. na ubrania robocze). Szyny można ze sobą łączyć i tworzyć długie zestawy wieszaków warsztatowych. Przy mocowaniu narzędzi na uchwytach umieszczonych w szynie trzeba tylko pamiętać, że jej maksymalne obciążenie całkowite to 40 kg. Wszystkie gotowe listwy z uchwytami zawierają również elementy złączne potrzebne do zamocowania oraz gumowe  zaślepki.

 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments