Uchwyt Bosch BM1 Plus do poziomnic laserowych

Jedną z największych grup użytkowników laserów liniowych, płaszczyznowych i punktowych Bosch (serie GLL i GCL) są specjaliści od wykonywania zabudowy kartonowo-gipsowej, w szczególności sufitów podwieszanych. Właśnie dla nich niemiecki producent przygotował nowy uchwyt ścienno-sufitowy.

 

 

Większość laserów liniowych Bosch
(GLL 2-15, GLL 2-50), płaszczyznowych (GLL 2-80, GLL 3-80) i liniowo-punktowych (GCL 25) można kupić w zestawie z uchwytem ściennym Bosch BM 1. To taki sprytny dodatek, który pozwala mocować instrument laserowy na ścianie lub za pomocą magnesów do elementów stalowych. Jest bardzo wygodny przy ustawianiu wiązki poziomej we właściwej pozycji, ponieważ ma mechanizm regulacji wysokości –

pokrętłem podnosimy lub opuszczamy laser i w ten sposób zmieniamy pozycję linii. Uchwyt ścienny Bosch BM1 pełni także funkcję ministatywu – z przykręconym instrumentem można go postawić bezpośrednio na płaskiej powierzchni lub zamocować do statywu (rozporowego lub trójnożnego).

 

 

Pewną niedogodnością w dotychczasowym korzystaniu z uchwytu BM1 był brak możliwości mocowania go do aluminiowych profili sufitów podwieszanych. By wyznaczyć poziom montażu stelażu, trzeba było laser ustawić bądź na tyczce rozporowej (co często jest niemożliwe ze względu na brak „materialnego” sufitu, do którego można by rozeprzeć tyczkę), bądź właśnie na uchwycie, wcześniej wiercąc w ścianie otwór na haczyk (wkręt). Ale ten problem został właśnie rozwiązany. Konstruktorzy z firmy Bosch wprowadzili do oferty specjalny uchwyt sufitowy, który pozwala bezinwazyjnie zamocować BM1 wraz z laserem do profilu aluminiowego. Nowy adapter mocuje się do tylnej części uchwytu BM1 i następnie za pomocą klamry w stylu spinacza do bielizny w sekundę przytwierdza cały zestaw do poziomej krawędzi stelaża.

 

 

Warto zwrócić uwagę, że uchwyt sufitowy ma dwie wysokości. Jedna jest przeznaczona do laserów liniowych (np. GLL 2-50), a druga do modeli płaszczyznowych (np. GLL 3-80). Ważne jest, by wybrać właściwe ustawienie, ponieważ pozycjonuje ono wyświetlaną linię poziomą na wysokości krawędzi aluminiowego profilu. Cały zestaw nie tylko podnosi komfort pracy i szybkość montażu lasera na ścianie, ale także w pełni automatyzuje procedurę ustawiania właściwej wysokości wyświetlanej wiązki laserowej – po prostu skręcamy maksymalnie uchwyt BM1, mocujemy na nim instrument, klipsem przytwierdzamy do profilu, a wiązka laserowa świeci na właściwej wysokości krawędzi aluminiowego elementu.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar