TRYTON TPW600K – POTĘGA WIELOFUNKCYJNOŚCI

Taka sytuacja: typowe mieszkanie w bloku, zaradny właściciel, można powiedzieć początkująca złota rączka. Człowiek lubi sam podejmować się różnych wyzwań, a to położy trochę ceramiki, a to naprawi szufladę czy dotnie na wymiar blat kuchenny. Takich aktywnych Kowalskich i Nowaków są tysiące, jeśli nie miliony.

Mieszkanie w bloku obok wielu niewątpliwych zalet ma jedną wadę – ograniczone miejsce na składowanie wszystkich narzędzi, które mogą się przydać. Jeśli jakoś można zacisnąć zęby w przypadku młotka, kilku wkrętaków, poziomnicy, to zdecydowanie bardziej boli upchnięcie młotowiertarki czy wkrętarki. Tylko nieliczni obok tych podstawowych narzędzi decydują się upchnąć pilarkę tarczową, szlifierkę kątową i przyrząd do

przycinania płytek ceramicznych. Są oczywiście tacy, którzy podejmują ryzyko przechowywania dodatkowych elektronarzędzi w boksie piwnicznym. Kiedy potrzeba położyć kawałek glazury, dociąć blat w kuchni po remoncie czy skrócić po prostu drzwi – wszystko, czego potrzeba do szybkiego i precyzyjnego wykonania pracy, mają pod ręką. Jednak wielu miłośników majsterkowania ulega ograniczeniom kubatorowym mieszkania i rezygnuje z posiadania praktycznych elektronarzędzi.

 

Wszechstronność
Tymczasem można mieć to, co potrzeba bez konieczności zajmowania bezcennego domowego miejsca. Takim rozwiązaniem są tzw. narzędzia wielofunkcyjne. Ich naprawdę wszechstronnym reprezentantem może być przecinarka wielofunkcyjna TRYTON TPW600K. A co w niej takiego wybitnie szczególnego? Wymieńmy: po pierwsze, gabaryty. Maszyna jest wielkości tradycyjnej szlifierki kątowej 125 mm do pracy jedn rką. Zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Po drugie, dzięki perfekcyjnemu doborowi parametrów technicznych, jak i innowacyjnej konstrukcji można wyposażać ją w różne tarcze. W kilku sprawnych ruchach założymy tarczę do cięcia drewna i materiałów drewnopochodnych.

TPW600K

Przycięcie na wymiar płyty meblowej nie będzie stanowiło problemu. „Ubierzemy” także przecinarkę w tarczę diamentową do cięcia płytek ceramicznych, a jakby tego było za mało, poradzimy sobie także z tworzywami sztucznymi. Jedyne co trzeba zrobić, to zmienić tarczę na przeznaczoną do cięcia danego typu surowca. Bajecznie proste. Klucz imbusowy (dostarczany w komplecie), jedna nakrętka i podkładka, trochę kombinacji: „jak włożyć” i po chwili maszyna jest gotowa do nowych wzywań. Nawet majsterkowicz zółtodziób nie będzie miał z tym problemów. Zresztą wszystko jest dokładnie opisane (i narysowane) w instrukcji obsługi. Dobór tarcz jest także intuicyjny. Duże zęby do drewna i materiałów drewnopochodnych. Drobne ząbki do płyty pilśniowej, dykty i cienkiej sklejki, a tarcza bez zębów do ceramiki.

TPW600K_uzytek_0024_ciecie-drewna

Regulacja głębokości cięcia. Możliwość podłączenia odkurzacza. Laserowy wskaźnik linii cięcia

 

Intuicyjność
A teraz to, co jest najważniejszą zaletą TRYTONA TPW600K – intuicyjna obsługa. Wszak slogan tej polskiej marki elektronarzędzi to „iprosta robota”. Tak jest w całej rozciągłości z TPW600K. Tu niech za najlepszą rekomendację posłuży relacja przekazana przez jednego z testerów maszyny. Osoby posiadającej na wiodącym portalu społecznościowym profil, na którym opisuje wykonywane prace, a przy okazji opisuje działanie wybranych narzędzi i maszyn.

TPW600K_uzytek_0039_prowadnica-katowa-i-panel-ciecie

Cięcie z przykładnicą kątową

 

Czytamy w nim: „Z pilarkami i wyrzynarkami miałem już pewne doświadczenie. Generalnie fajne maszyny, ale do osiągnięcia zadowalających efektów trzeba niestety wprawy. Wyrzynarka to elektronarzędzie, które lubi podążać własnymi ścieżkami. Uzyskanie prostolinijnego cięcia na stosunkowo grubym materiale to sztuka. Podobnie jest z pilarkami tarczowymi. Po otrzymaniu maszyny do testów moją uwagę zwrócił solidnie wykonany kufer, w którym dostarczana jest maszyna wraz z osprzętem. Równie dobrze oceniam instrukcję obsługi. TPW600K znakomicie dopasowuje się do dłoni. Żeby uzyskać wysoką jakość cięcia, została wyposażona w stopę oraz wyraźny wskaźnik miejsca pracy piły. Można też uruchomić laser prowadzący. Na samym początku potestowałem maszynę na kawałku płyty meblowej. Opanowanie naciśnięcia spustu włączającego silnik i jednoczesne zwolnienie głowicy

z tarczą zajęło mi chwilę. Mimo wszystko zaproponowany sposób uruchamiania czyni z maszyny urządzenie bardzo bezpieczne. W trakcie pierwszego cięcia urzekła mnie prostota prowadzenia, a co za tym idzie, uzyskana prostolinijność cięcia. Blat kuchenny okazał się co prawda grubszy niż możliwości piły tarczowej stosowanej w TPW600K. Przełożyłem blat na drugą stronę i przeciąłem raz jeszcze. Efekt jak na profesjonalnej stacjonarnej przecinarce. Nie musiałem wynosić blatu z domu, przewozić go do marketu i pokrywać kosztów tej operacji. Wyszło pięknie”.

EATPW05,06,07,08

Tarcze do cięcia drewna, tworzyw sztucznych i ceramiki

 

Wyposażenie dodatkowe
Możliwości przecinarki wielofunkcyjnej TPW600K można dodatkowo zwiększyć, stosując przeznaczone do niej akcesoria. Szyna prowadząca składa się z trzech aluminiowych części. W zależności od potrzeb można je łączyć specjalnym łącznikiem. Po ułożeniu na materiale przygotowanym do cięcia blokujemy pozycję listwy ściskami (dostarczanymi w komplecie). Przecinarkę wsuwamy w prowadnicę, uruchamiamy silnik zwalniamy blokadę głowicy i przesuwając maszynę do przodu, gładko tniemy idealnie po linii. Oprócz szyn prowadzących można dokupić prowadnicę kątową. Niezastąpioną w momencie pracy z płytkami ceramicznymi lub przy kładzeniu listew przypodłogowych, kiedy chcemy zrobić perfekcyjne skosy.
Dużym atutem TPW600K jest fakt, że marka Tryton zapewnia możliwość dokupienia tarcz tnących. Mamy do wyboru zestaw mix, a także konkretne, czyli do drewna lub ceramiki.

EATPW10-BASE

Dobry wybór dla fachowców
TPW600K to maszyna dla Kowalskiego i Nowaka, jest prosta w obsłudze, ma szerokie możliwości i zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Jej walory docenią także profesjonaliści, którzy zajmują się remontami. Jedna maszyna, a jest pomocna w wielu sytuacjach, które mogą się przydarzyć w czasie prac wykończeniowych.
Elektronarzędzia Tryton dostępne są na polskim rynku od blisko 10 lat. Dziś pod tą nazwą oferowanych jest już blisko 200 maszyn. Są one kierowane do wymagających majsterkowiczów, sprawdzają się także rewelacyjnie jako uzupełnienie parku maszynowego wyspecjalizowanych firm usługowych. W zestawieniu z oferowaną jakością mają bardzo przystępne ceny.

PROFIX

Dane techniczne przecinarki wielofunkcyjnej Tryton TPW600K

Kod TPW600K
Moc 600 W
Średnica tarczy 89 mm
Średnica otworu tarczy 10 mm
Prędkość obrotowa 5500/min.
Max. Głębokość cięcia 28.5 mm
Wyposażenie piła tarczowa o 80 zębach ze stali szybkotnącej, piła tarczowa o 24 zębach z węglików spiekanych, tarcza diamentowa do cięcia glazury, wąż do podłączenia odkurzacza, klucze, kufer transportowy
ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar