TRYTON i LAHTI PRO wyróżnione za najwyższą jakość

Profix, jeden z największych w Polsce dystrybutorów narzędzi ręcznych, elektronarzędzi i odzieży roboczej, został wyróżniony w konkursie Najwyższa Jakość Quality International 2014 organizowanym pod patronatem Ministerstwa Gospodarki i Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. 6 października w czasie uroczystej gali otrzymał tytuł laureata i Srebrne Godło za najwyższą jakość linii elektronarzędzi i maszyn do pielęgnacji ogrodu TRYTON oraz doskonałą klasę produktów ochrony osobistej LAHTI PRO. Brązowym Godłem w kategorii QI Services nagrodzono także autorskie programy: Sklep Patronacki Proline i Klub Tryton.

W tym roku PROFIX obchodzi jubileusz 20-lecia obecności na

rynku. Od pierwszych lat działalności dąży do podwyższenia jakości oferowanych rozwiązań. Dziś dzięki wypracowanemu doświadczeniu kontroluje jakość w bardzo szerokim zakresie. Wyroby oznaczone markami własnymi wytwarzane są w nowoczesnych fabrykach przy zastosowaniu najnowszych technologii. Drobiazgowej kontroli podlegają podzespoły oraz zgodność parametrów dostarczonych produktów z zatwierdzonymi w formularzu zamówienia. Każdorazowe wprowadzenie nowej partii produktów na rynek to szereg czynności zamierzających do wyeliminowania tych, które mogłyby nie spełnić oczekiwań nabywców.

Zdrowy kompromis
Linia maszyn do pielęgnacji ogrodu TRYTON to zdaniem producenta rozbudowana gama produktów, które charakteryzują się perfekcyjnym stosunkiem ceny do jakości. Oznacza to, że każda maszyna trafiająca do sprzedaży to efekt kompromisu między rozwiązaniami z najwyższej półki a faktycznymi potrzebami klienta ostatecznego. – Maszyny ogrodowe TRYTON to dziś jedna z najlepszych ofert na rynku. Trudno znaleźć lepszą propozycję. Zastosowane rozwiązania techniczne gwarantują bardzo wysoką jakość i wygodę użytkowania. Wprowadzając do sprzedaży kolejne modele, zwracamy szczególną uwagę na to, żeby w ręce finalnego użytkownika trafił produkt, który pozwoli mu pracować wygodnie, będzie niezawodny i trwały. Dokładamy także starań, aby obsługa maszyn Tryton była intuicyjna – przekonuje Jarosław Bednarczyk Brand Manager marki TRYTON. Profix zapewnia także pełną obsługę serwisową swoich maszyn oraz stały dostęp do części zamiennych. – Możliwość dokonania napraw maszyn, które znajdują się w użytkowaniu, to bardzo istotny element polityki jakościowej firmy Profix. Klient, który zdecyduje się na zakup maszyn Tryton, uzyskuje dostęp do pełnego wsparcia technicznego. Jeśli zachodzi taka potrzeba, maszyny są naprawiane z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych w serwisie PROFIX i już po kilku dniach wracają do użytkownika – mówi Jacek Winiarczyk, kierownik głównego serwisu PROFIX.

Ceny, które da się lubić
Zarówno jeśli chodzi o maszyny do pielęgnacji ogrodu, jak i nagrodzoną linię produktów ochrony osobistej LAHTI PRO, to na straży wysokiej ich jakości stoi dział zakupów PROFIX. Zatrudnieni menedzerowie produktu na bieżąco śledzą trendy rynkowe, analizują sugestie obecnych użytkowników i na podstawie danych wyznaczają kierunki rozwoju oferty. – W swojej pracy staramy się tak skonfigurować produkty, aby do rąk klienta ostatecznego trafiła maszyna o parametrach, których użytkownik faktycznie potrzebuje. Takie założenia gwarantują, że produkty TRYTON to przede wszystkim sprawdzone rozwiązania technologiczne zapewniające trwałość i niezawodność, a po drugie świeża linia designerska zawierająca modne w danym sezonie elementy. Nasze maszyny do pielęgnacji ogrodu to korzystna oferta – jednym słowem sprawdzone rozwiązania w przystępnych cenach – mówi Leszek Krzyżanowski, product manager w firmie PROFIX.

Wygodne ubrania
TRYTON to niejedyna marka własna Profix wyróżniona przez Kapitułę Konkursu Najwyższa Jakość. Eksperci nagrodzili także znakomitą jakość środków ochrony indywidualnej LAHTI PRO. O ich jakości świadczy drobiazgowy dobór materiałów oraz krojów. Dzięki temu na rynek trafiają np. dobrze skrojone i uszyte z wysokiej jakości tkanin ubrania robocze, w których pracuje się wygodnie. – Każdy, komu przyszło pracować fizycznie, wie, że dobrze skrojone i mocne ubranie robocze poprawia komfort pracy. Pozwala skupić się na wykonywanych czynnościach, nie krępuje ruchów, a w chłodniejsze dni dobrze chroni przed zimnem – podkreśla Emil Sieligowski, Brand Manager marki LAHTI PRO.

Sprawna dystrybucja
O sukcesie

marki na rynku w dużej mierze decyduje także sprawnie zorganizowana sieć dystrybucji. Na tym polu PROFIX wypracował ciekawe rozwiązania w zakresie współpracy z partnerami biznesowymi. Sklepy dystrybuujące narzędzia ręczne marki PROLINE, elektronarzędzia i maszyny ogrodowe Tryton i Vulcan Concept oraz środki ochronny indywidualnej LAHTI PRO mogą wziąć udział w specjalnych autorskich programach, takich jak: Sklep Patronacki Proline oraz Klub Tryton. – Dzięki naszym programom odbiorcy otrzymują dostęp do szeregu udogodnień handlowych i promocyjnych. Uzyskanie wyróżnienia w kategorii QI Services nie jest pierwszą nagrodą, którą otrzymały nasze programy przygotowane z myślą o naszych klientach. Program Sklep Patronacki Proline został już np. wyróżniony Medalem Europejskim. Kolejna nagroda jest zatem potwierdzeniem, że wdrożone rozwiązania ułatwiają dystrybucję naszych narzędzi oraz elektronarzędzi i cieszą się uznaniem naszych klientów – mówi Tomasz Syska, koordynator programu Sklep Patronacki Proline.

 

Najwyższa Jakość Quality International to największy konkurs jakościowy w Polsce, którego celem jest promocja firm i instytucji reprezentujących najwyższe standardy, gdyż gwarantuje to klientom i konsumentom otrzymanie produktu lub usługi na najwyższym poziomie. To już VIII jego edycja, która odbywa się pod patronatem znanych i poważanych instytucji, takich jak: Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Klub Polskie Forum ISO 9000 oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Laureaci są wyłaniani w trzech kategoriach: QI Produkt – produkt najwyższej jakości, QI Services – usługi najwyższej jakości, QI Order – zarządzanie najwyższej jakości. Wyróżnienie w postaci godła stanowi potwierdzenie stosowania przez dane przedsiębiorstwo doskonałych standardów, które przekładają się na przewagę konkurencyjną narynku.

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar