Trendy produktowe na Internationale Eisenwarenmesse 2012

Już za kilka miesięcy na cztery dni Kolonia stanie się po raz kolejny największą platformą biznesową dla branży narzędziowej. Kolejna edycja Internationale Eisenwarenmesse otworzy swoje podwoje dla gości z branży w dniach 4-7 marca 2012 r.

 

 

Organizatorzy przewidują, że w targach weźmie udział 2700 wystawców z 50 krajów. Wystawa obejmie swoim zasięgiem produkty przeznaczone dla przemysłu, rzemiosła i rynku DIY: narzędzia, mocowania, akcesoria meblowe oraz artykuły służące do usprawnienia technicznego i renowacji domów, mieszkań itd. Goście będą mogli zapoznać się z wieloma nowymi produktami i aktualnymi trendami rynkowymi. Jednym z

nich zapewnienie klientom prostoty użytkowania narzędzi, która ułatwia wykonywanie pracy i ją ekonomizuje. Ważnym trendem w obrębie maszyn i narzędzi przeznaczonych dla drobnych rzemieślników i yżtkowników DIY jest zapewnienie im jak największej uniwersalności, co oznacze de facto rozszerzenia zakresu ich zastosowań. Tworzenie produktów użytecznych dla szerszego kręgu odbiorców to podstawowy cel wielu producentów, którzy ciągle szukają nowych rozwiązań i udoskonalają swoje wyroby, aby mogły spełnić ich oczekiwania. W ten trend wpisuje się także wyposażanie maszyn w wiele akcesoriów ułatwiających pracę, takich jak specjalnie stoły przystosowane do pił, statywy do wiertarek, etc. Nowe rozwiązania mobilne oferowane w segmencie kompresorów także zwiększają wszechstronność tych urządzeń. Jedna jednostka główna może na przykład zaopatrywać w powietrze o ciśnieniu ponad 10 barów wszystkie typy narzędzi pneumatycznych, m.in. gwoździarki, pistolety do silikonu czy pompki do opon.

W segmencie narzędzi ściernych jednym z najważniejszych trendów jest wykorzystanie nowych materiałów skrawających i podkładowych. Warto tu wspomnieć, że wystawcy Internationale Eisenwarenmesse zaprezentują nowe rodzaje tarcz ściernych, w których zastosowano naturalny surowiec, jakim jest juta. Dzięki jej wykorzystaniu tarcze charakteryzują się wysoką jakością wykonania, łatwością obsługi oraz długą żywotnością.

Internationale Eisenwarenmesse będzie wspaniałą okazją do zdobycia informacji na temat nowości z branży narzędzi i mocowań – zapowiedział Thomas Dammann, CEO Centralnego Stowarzyszenia Przemysłu Metalowego. – Ponieważ jest to bardzo wyspecjalizowana impreza, pozwoli zwiedzającym przyjrzeć się dokładnie nowym produktom i ichdostawcom.

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments