Trendy na EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR

EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR 2022 zaprezentuje w dniach 25-28 września nowości z branży narzędziowej i trendy produktowe.

Duże spektrum produktowe

W targach EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR 2022, organizaowanych przez Koelnmesse w Kolonii, weźmie udział ok. 1400 wystawców z 50 krajów. Spektrum produktowe targów sięga od narzędzi i akcesoriów, poprzez elementy złączne i mocowania, aż po okucia i artykuły budowlane oraz przeznaczone do majsterkowania.

Trudne czasy i ogromne wyzwania dla biznesu

Tegoroczne targi EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR 2022 odbywają się w czasie ogromnych wyzwań dla branży narzędziowej i metalowej. Zabezpieczenie dostaw energii i surowców nabrało teraz nowego

wymiaru złożoności. Pandemia koronawirusa i trwająca wojna na Ukrainie spowodowały całkowite lub czasowe przerwanie wielu łańcuchów dostaw. Firmy handlowe i producenci muszą zmagać się z niedoborem komponentów i malejącą konsumpcją. – Gdzie niż na EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR w Kolonii można znaleźć lepsze miejsce na międzynarodowy, rodzinny meeting branżowy – na spotkanie nowych i istniejących partnerów biznesowych oraz omówienie z nimi sytuacji rynkowej – pyta Matthias Becker, dyrektor targów EISENWARENMESSE. – Nie da się tego zrobić za pomocą wideokonferencji – wymaga to ogromnego zaufania, a najlepszym sposobem na jego zbudowanie jest wciąż rozmowa twarzą w twarz – odpowiada Matthias Becker, dyrektor targów EISENWARENMESSE w Koelnmesse.

Wypróbuj i zakontraktuj

Obok rozmów w cztery oczy, tegoroczne targi EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR skupią się na szczegółowym zaprezentowaniu produktów i ich funkcjonalności. Możliwość trzymania przedmiotu w rękach, obejrzenia go ze wszystkich stron i wypróbowania jest kluczowa – i to nie tylko w przypadku narzędzi ręcznych. Wszystkie segmenty targów EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR – od elektronarzędzi, poprzez drabiny i rusztowania budowlane, okucia meblowe i mocowania, aż po standardowe artykuły dla majsterkowiczów – zyskują na tym, że ich produkty można poznać bezpośrednio z pierwszej ręki. Na Bulwarze Majsterkowicza w hali 11.1 zaprezentuje się w tym roku 60 międzynarodowych wystawców. Zostanie on zorganizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Producentów Artykułów dla Budownictwa, Majsterkowania i Ogrodu (Herstellerverband Haus & Garten e.V.). Z kolei Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Narzędzi (Fachverband Werkzeugindustrie e.V.) zorganizuje specjalne wydarzenie, które pokaże, w jaki sposób jego członkowie przyczyniają się do rozwiązywania obecnych i przyszłych problemów związanych ze zrównoważonym rozwojem i elektromobilnością.

Megatrend zrównoważonego rozwoju

Matthias Becker z Koelnmesse twierdzi, że zrównoważony rozwój nie jest obecnie dla rzemiosła trendem, lecz integralną częścią jego tożsamości. Działalność rzemieślnika polega bowiem na tworzeniu trwałych wartości. Dlatego m.in. producenci okuć koncentrują się na długoterminowych rozwiązaniach uwzględniających wymagane narzędzia i urządzenia montażowe. W tym celu optymalizuje się też wiele produktów pod kątem oszczędności energii i zasobów: od nadających się do recyklingu walizek i skrzynek narzędziowych, po szczotki wykonane w 100% z przetworzonego tworzywa sztucznego czy elektryczne kontakty ścienne z materiałów odnawialnych. Producenci zmniejszają też zużycie materiałów, odchudzając swoje produkty i dzięki temu przetwarzając znacznie mniej plastiku. Ponadto w produkcji narzędzi coraz częściej stosuje się materiały naturalne, takie jak drewno pochodzące z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony.

Akumulatory wielosystemowe

Producenci sprzętu akumulatorowego już od dłuższego czasu pracują nad poprawą efektywności energetycznej swoich produktów. Ich przemyślane systemy akumulatorowe chronią środowisko i coraz bardziej ułatwiają pracę. Np. wysokowydajne akumulatory oferują obecnie bezemisyjną i cichą alternatywę dla spalinowych agregatów prądotwórczych. Najnowsze przenośne agregaty akumulatorowe zapewniają nieprzerwane zasilanie nawet przy intensywnej eksploatacji, np. podczas pracy dużą szlifierką kątową lub betoniarką. Żywotne i niewymagające konserwacji akumulatory można dziś produkować bez toksycznych metali ciężkich, a ich ładowanie jest szybkie. Co ważne, na EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR prezentowane będą również platformy akumulatorowe grupujące wielu producentów elektronarzędzi bezprzewodowych. Zapewniają one profesjonalistom, jak i majsterkowiczom dużą elastyczność sprzętową

pod względem wymaganego zasilania systemowego.

Cyfryzacja produktów

Podobnie jak w innych dziedzinach życia cyfryzacja postępuje również w branżach narzędziowej i metalowej. Aplikacje na smartfony pomagają nie tylko w wykonywaniu zadań na placach budowy, ale także poprzez wykorzystanie technologii Bluetooth i clouds umożliwiają regulowanie i serwisowanie sprzętu, zarządzenie nim, lokalizowanie go i ochronę przed kradzieżą itp.

O wymienionych trendach będzie można podyskutować z partnerami biznesowymi już w najbliższą wrześniową niedzielę w Kolonii. Redakcja portalnarzedzi.pl i Koelnmesse zaprasza więc wszystkich zainteresowanych na targi EISENWARENMESSE – INTERNATIONAL HARDWARE FAIR. Naszym zdaniem, warto je odwiedzić w tym trudnym pocovidowym czasie naznaczonym brutalną wojną na Ukrainie.

pins
ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments