Traktorek typu kosiarka – na benzynę czy zasilany akumulatorowo?

Traktorki kosiarki to maszyny opracowane z myślą o efektywnym ścinaniu trawy porastającej teren okazałych ogrodów otaczających posesję lub dużych powierzchni zielonych. Zapewniają one wysoką moc silnika oraz szerokie zespoły tnące, które pozwalają osiągać wprost niezrównaną wydajność cięcia. Jednak ogrodowe kosiarki typu traktorek mogą występować w dwóch wersjach – spalinowej oraz akumulatorowej. Zakup której z nich będzie lepszym wyborem? Oto wszystko, co trzeba wiedzieć na ten temat.

Benzynowe traktorki kosiarki o wysokiej wydajności

Zdecydowana część kosiarek typu traktorek jest wyposażana w potężne czterosuwowe silniki spalinowe rozwijające moc od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu koni mechanicznych. Do ich zasilania jest wykorzystywana klasyczna benzyna

bezołowiowa, dzięki czemu nie trzeba przygotowywać żadnych specjalistycznych mieszanek paliwowych. Wystarczy tylko zalać bak maszyny PB 95 kupioną na lokalnej stacji paliw.


Taka konstrukcja umożliwia wykorzystywanie benzynowych kosiarek traktorków praktycznie w każdej lokalizacji. Dlatego też sprzęty te są powszechnie wykorzystywane do pielęgnacji rozległych terenów zielonych, takich jak sady owocowe, parki miejskie, grunty gminne czy pola golfowe. Wystarczy tylko zabrać ze sobą kanister z zapasem benzyny, który pozwoli pracować praktycznie bez przerw.
Jednak zdecydowanie największą zaletą kosiarek spalinowych typu traktorek jest ich ogromna wydajność. Zastosowane w nich silniki o wysokiej mocy oraz imponującym momencie obrotowym zapewniają wystarczający zapas mocy do napędzania ostrzy tnących o dużej rozpiętości. W przypadku najpopularniejszych na rynku traktorków kosiarek na raty lub kupowanych za gotówkę jest to zazwyczaj od 75 do nawet 125 cm szerokości roboczej. Rozwijają one też znacznie większą prędkość niż tradycyjne pchane kosiarki.
Dlatego też, jak się nietrudno domyślić, benzynowe traktorki kosiarki to prawdziwe potwory, które poradzą sobie ze ścinaniem trawy bez względu na powierzchnię roboczą. Sprzęty te idealnie nadadzą się do pielęgnacji obszarów od kilku do kilkunastu tysięcy metrów kwadratowych. Niestraszne im też będą zaniedbane tereny, które porastają długie źdźbła sięgające do kolan.
Silniki kosiarek traktorków są też wyposażone w rozbudowane systemy chłodzenia, dzięki czemu mogą pracować w wysokich temperaturach bez obawy o ich przegrzanie się. Sprzęty te są też standardowo wyposażane w akumulator oraz elektryczny rozrusznik, który całkowicie pozwala zapomnieć o konieczności siłowania się z ręcznymi szarpakami. Wystarczy tylko uruchomić silnik przy pomocy kluczyka – zupełnie jak w zwykłym samochodzie osobowym.

Traktor ogrodowy Stihl RT 5097 Z

Nowoczesne traktorki kosiarki zasilane akumulatorowo

Wraz z rosnącą świadomością społeczną coraz więcej osób szuka rozwiązań elektrycznych. Dotyczy to także takich sprzętów, jak ogrodowy traktorek kosiarka. Maszyny te są wyposażane w nowoczesne silniki prądu stałego, które są zasilane przy pomocy innowacyjnych pakietów akumulatorowych opartych na ogniwach litowo-jonowych.
Takie połączenie pozwala kosiarkom typu traktorek rozwijać moc znamionową odpowiadającą kilku koniom mechanicznym. Z pozoru może wydawać się to niewielką liczbą, jednak w praktyce tego rodzaju urządzenia charakteryzują się znacznie mniejszymi stratami energetycznymi. Wynika to przede wszystkim z mniejszej liczby części ruchomych oraz konstrukcji opartej o nowoczesne systemy zarządzania.
W efekcie akumulatorowe traktorki kosiarki mogą być wyposażane w zespoły tnące o szerokości wynoszącej między 70 a 90 cm. Wysoki moment obrotowy zapewniany przez elektryczne silniki umożliwia rozwijanie prędkości roboczej do 9 km/h, dzięki czemu w ciągu jednej godziny pracy takimi maszynami można ściąć trawnik o sporej powierzchni.
Akumulatorowe traktorki kosiarki są polecane przede wszystkim do nieco mniejszych posesji o powierzchni od kilkuset do kilku tysięcy metrów kwadratowych. Będą też idealnym dopełnieniem podmiejskich posesji oraz posiadłości zlokalizowanych na wsiach, ponieważ zapewniają niezwykle wysoką kulturę pracy. Zastosowane w nich silniki elektryczne są bardzo ciche, a profil emitowanego przez nie dźwięku nie będzie przeszkadzać sąsiadom.

Traktorek kosiarka a zakup na raty

Wydajne silniki w połączeniu z imponującymi zespołami tnącymi w naturalny sposób wpływają

na cenę samojezdnych sprzętów koszących. Dlatego też spory odsetek klientów decyduje się na zakup traktorka kosiarki na raty, które pozwalają rozbić koszt takiej inwestycji na kilkadziesiąt comiesięcznych okresów. Umożliwi to nabycie wysokiej klasy sprzętu, który nie tylko będzie niezawodnie służyć przez wiele lat, lecz także dzięki swojej wydajności pozwoli zaoszczędzić ogromne ilości bezcennego czasu.
Dobre sklepy internetowe często oferują swoim klientom traktorki na raty zero. Taka metoda finansowania jest pozbawiona odsetek oraz ukrytych kosztów. Dzięki temu spłaca się dokładnie tyle, ile faktycznie kosztowała zakupiona maszyna.
Traktorek kosiarka na raty będzie też świetnym sposobem na wyposażenie przedsiębiorstwa profesjonalnie zajmującego się pielęgnacją terenów zielonych. Poszczególne raty mogą stanowić koszt uzyskania przychodu, tym samym pozwalając korzystnie rozliczyć całą inwestycję i jednocześnie zoptymalizować podatki.

ARTYKUŁSPONSOROWANY

ZOBACZ TAKŻE
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments