TOOLEX 2018

11. Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX odbyły się w dniach 1–2 października w Sosnowieckim Expo Silesia. Razem z nimi zorganizowano Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów WIRTOTECHNOLOGIA oraz Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo.

Połączone targi zgromadziły 503 wystawców z 15 krajów i blisko 600 reprezentowanych marek, którzy pokazali 450 maszyn w ruchu. Wielkość powierzchni ekspozycji targowej wyniosła 15.000 m2. Targi odwiedziło ok. 10.000 gości, którzy zapoznali się z nowościami i premierami. W porównaniu do pierwszych targów TOOLEX z 2008 r. liczba wystawców wzrosła ponad 4-krotnie, natomiast liczba klientów odwiedzających stoiska ponad 3-krotnie.

Wśród nich w br. ok 50% stanowiła kadra zarządzająca: prezesi i kierownicy firm. Odsetek technologów wyniósł 16%. Targi licznie odwiedzają również operatorzy CNC, programiści, kontrolerzy jakości i technicy utrzymania ruchu. TOOLEX gości nie tylko przedstawicieli handlowych, ale również pracowników produkcyjnych, zainteresowanych nowinkami rynkowymi. Ponad 50% z zwiedzających związanych było z produkcją i dystrybucją urządzeń do obróbki i cięcia metalu, 11% z branżą metalową, a 9% z narzędziową. Stoiska wystawców wzbudziły również zainteresowanie przedstawicieli sektorów automotive, usługowego, górniczego i lotniczego.

O mocnej pozycji TOOLEXu na targowym rynku świadczy także liczne grono silnych patronów – instytucji branżowych, uczelni wyższych oraz mediów, które stale wspierają ich rozwój oraz dbają o aspekt merytoryczny wydarzenia. Kampania reklamowa targów prowadzona była w polskich i zagranicznych mediach branżowych: czasopismach, portalach oraz w mediach społecznościowych. Targi odwiedziło też wielu dziennikarzy z ponad 30 redakcji branżowych i ogólnospołecznych.

W tym roku TOOLEX miał bardzo atrakcyjny program, na który składały się liczne spotkania poświęcone m.in. obróbce metalu, bezpieczeństwu maszyn, wizualizacji procesów, projektowania CAD/CAM oraz CAE. Następny TOOLEX odbędzie się 1–3 października 2019 r.

opr. HB

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

avatar